Dobre prilike u oglasima

Premda ne volim komentirati cijene... :mrgreen: Pod pretpostavkom da je sve navedeno točno, lik ima apoteku a to košta. I da nađe Tuono kakav traži isto bi morao dati 15-20% više love a brijem da bi na to pristao. Nisu svi rabljeni slagano smeće koje ide za šaku karamela.
 
Pa kad se uzme obzir stanje, km i ako je sve kako je napisano onda to i nije tako strasno...za z750 prvi model i fz6 traze po 3500/4000
 
  • Like
Reactions: Lik93
Premda ne volim komentirati cijene... :mrgreen: Pod pretpostavkom da je sve navedeno točno, lik ima apoteku a to košta. I da nađe Tuono kakav traži isto bi morao dati 15-20% više love a brijem da bi na to pristao. Nisu svi rabljeni slagano smeće koje ide za šaku karamela.
Novi je koštao 57000kn, ovaj njegov je 2008g i ne može nakon 15g koštati 35% od novoga da je apoteka,dom zdravlja i bolnica
 
Taj tip nije kupio novog,nego polovnog i vjerovatno je dao za njega manje nego što sad traži.
2013g sam kupio shivera 2010g sa 11000km,servisna,ovlašten servis... za 4200 eura,da je ostao kod mene isto bi bio u takvom stanju i sad bi ja nakon 10g trebao dobiti više nego što sam dao?
 
Pa kad se uzme obzir stanje, km i ako je sve kako je napisano onda to i nije tako strasno...za z750 prvi model i fz6 traze po 3500/4000
Ova tri oglasa što sam stavio su u rangu z750 (i to ovih precijenjenih) isto godište a možda i skuplji.
Tako da je ovo gore od z750
 
Tak nebitno šta si ti i kad kupio i prodao, koliko je bio novi, da li on na njemu zaradi ili ne.... ima cijenu koju traži i to je to, previše ti je pa preskočiš. A ako već analiziramo, zašto bi ga morao dati za kikiriki a onda opet nadoplatiti pun kujac jer je i taj potencijalni Tuono sad bar 30% skuplji nego što je onda bio?
 
Tak nebitno šta si ti i kad kupio i prodao, koliko je bio novi, da li on na njemu zaradi ili ne.... ima cijenu koju traži i to je to, previše ti je pa preskočiš. A ako već analiziramo, zašto bi ga morao dati za kikiriki a onda opet nadoplatiti pun kujac jer je i taj potencijalni Tuono sad bar 30% skuplji nego što je onda bio?
Prvo,dati po realnoj cijeni nije za kikiriki nego po realnoj cijeni. Ako kupiš nešto za npr. 5000 eura za 10g dati za 3000 eura nije za kikiriki nego si dobro prošao.
Drugo,mora puno nadoplatiti,to je problem što svi nabijaju cijene i zato se ništa ne prodaje. Taka da neće on prodati shiver po toj cijeni pa nadoplatiti malo za touno nego će vječno imati shiver kao i taj drugi tuono. Kada bi svi prodavali po realnoj cijeni onda bi se lakše kupilo a i moglo bi se malo nadoplatiti za bolje,ovako ništa od toga. Pogledaj motore stare do 1g,ne rijetko su skuplji od novih jer imaju auspuh ili ... Motori do 3g a neki i 5g prodaju se po 10% manjoj cijeni od novoga,tj. pokušavaju prodati,zato ništa ne ide, stalno su isti motori na oglasniku. Tako nikad nije bilo,ako si naletio na motor 1g star dobio bi ga za bar 20% ispod cijene novog,sada toliko traže za 5g staroga,a i više
 
Last edited:
Tak nebitno šta si ti i kad kupio i prodao, koliko je bio novi, da li on na njemu zaradi ili ne.... ima cijenu koju traži i to je to, previše ti je pa preskočiš. A ako već analiziramo, zašto bi ga morao dati za kikiriki a onda opet nadoplatiti pun kujac jer je i taj potencijalni Tuono sad bar 30% skuplji nego što je onda bio?
Samo još nešto,nemam ja problem s tim koju on cijenu traži i želim mu sreću u prodaji ali siguran sam da ga neće prodati po toj cijeni i zato sam stavio ovdje jer mislim da je prenapuhana cijena i za današnje cijene na tržištu.
 
Za usporedbu- ja sam uzeo Shivera apoteka sa servisnom povjescu,vlasnik zadnjih 10god stariji covjek,svime napravljenim i promijenjenim(novi akumulator,lanac i lancanici,gume,servis ulje filteri,vilice reparirane,antifriz doslovno sve sta se moglo napraviti je napravljeno) opreme brdo prema svima ovima u oglasu plus novo dainese dvodjelno kozno odijelo i brdo sitnica jos i dao 4200 ojra.... a i to je napumpana cijena al jbg htio sam Shivera al za ovakve neke kojima je brdo dodatne opreme end bar retrovizori i puig vizir nebi dao upola toliko....ali svatko zna svoje i trazi koliko on misli ali ce se dugo kiseliti na njuski.....
 
  • Like
Reactions: ODST and Dene
Samo još nešto,nemam ja problem s tim koju on cijenu traži i želim mu sreću u prodaji ali siguran sam da ga neće prodati po toj cijeni i zato sam stavio ovdje jer mislim da je prenapuhana cijena i za današnje cijene na tržištu.
puno se pjeniš za nekog “mene nije briga, samo kažem”😂

za auto koji je 4 godine stariji i ima 50 tkm više tražim i dobijam 20% više novaca nego kaj sam dao. tak da ne kaki




Srki
 
  • Like
Reactions: vespinjo and WraGG
Ti si dao za svog 4200, onda ako je ovaj iz oglasa jos bolji od tvog onda i vrijedi vise...

Opcenito su cjene skocile pa tako i polovnih motora 👍
 
Cijene su kakvo je tržište, i meni je ponekad smješno da za drlog koji vozim sad mogu dobiti više love nego prije 4 godine kad sam ga kupio. I prodal bi ga, ali kad onda malo pogledam ostale cijene i koliko bi trebal nadoplatiti za neki pomak naprijed, nahranim svinje i niš ne diram 😁.
 
  • Like
Reactions: Luke and leCo
Ti si dao za svog 4200, onda ako je ovaj iz oglasa jos bolji od tvog onda i vrijedi vise...

Opcenito su cjene skocile pa tako i polovnih motora 👍
Prodavatelju je ocito bolji i u to ne ulazim,ali ako cemo biti realni i necemo se lagati nije jer su goli ko pistolj.... ali svako bi se htio rijesiti svojeg drloga i kupiti bolje ili novije a da ne nadoplati nista,a jbg to tako neide....svi cekaju da naleti neka srna pa izvali kes ali nema srna vise...a za sve koji kazu ja dobivam vise love nego sta sam dao nude mi i tako to,brate mili matematika je jasna prodaj i zaradi....nema od price nista (y)
 
  • Like
Reactions: Dene
Cijene su takve kakve jesu nerealne.
Evo 2 primjera prodaje:

1. Honda NC750X 2017 god, 22.000km prodana za 53.000kn dok je kupljena prije 1.5 god za 50.000kn te 5.900km na satu

2. Burgman 400 2010 god, 50.000km prodan za 3.300e dok je kupljen za istu cijenu 2012 god sa 17.000km.

I kako objasniti da se netko 7 godina vozi na skuteru i nabije 50.000km i proda za istu cijenu za koju je kupljen.