Dobre prilike u oglasima

Cijene su takve kakve jesu nerealne.
Evo 2 primjera prodaje:

1. Honda NC750X 2017 god, 22.000km prodana za 53.000kn dok je kupljena prije 1.5 god za 50.000kn te 5.900km na satu

2. Burgman 400 2010 god, 50.000km prodan za 3.300e dok je kupljen za istu cijenu 2012 god sa 17.000km.

I kako objasniti da se netko 7 godina vozi na skuteru i nabije 50.000km i proda za istu cijenu za koju je kupljen.
Tako da je naletio netko tko je rekao "da to je to,bas to sam trazio jer imam tocno toliko eura" i ne kuzi se niti je malo pratio cijene i ostalo...a onda se lupa po glavi kad vidi da je mogao i bolje proci da je malo proucio situaciju...
 
  • Like
Reactions: Dene
puno se pjeniš za nekog “mene nije briga, samo kažem”😂

za auto koji je 4 godine stariji i ima 50 tkm više tražim i dobijam 20% više novaca nego kaj sam dao. tak da ne kaki




Srki
Ne pričam o trenutnoj cijeni na tržištu nego o onima koji nabiju cijenu puno više od one koji su na tržištu,tako da ne kaki
 
Cijene su kakvo je tržište, i meni je ponekad smješno da za drlog koji vozim sad mogu dobiti više love nego prije 4 godine kad sam ga kupio. I prodal bi ga, ali kad onda malo pogledam ostale cijene i koliko bi trebal nadoplatiti za neki pomak naprijed, nahranim svinje i niš ne diram 😁.
Sve je to jasno,ja pričam o motorima kojima je cijena pretjerana u usporedbi i sa današnjim cijenama. Znači motori koji se vuku po oglasnicima godinama
 
Tako da je naletio netko tko je rekao "da to je to,bas to sam trazio jer imam tocno toliko eura" i ne kuzi se niti je malo pratio cijene i ostalo...a onda se lupa po glavi kad vidi da je mogao i bolje proci da je malo proucio situaciju...

Nije cak ni to... nego je jednostavno danas takva situcija... cijene svega su otisle gore i il ces dat toliko i vozit se ili nista...

I ja kad gledam cijene nekih motora koje sam kupovao i vozio pred 10 godina i cijene tih istih motora danas ispada da su priblizno iste a motori stariji 10 godina...

Jos je gore kad gledas da su ti motori tada imali 2-3 godine, a sad imaju 12-13 😁

Al i danas se prodaju za te cijene...
 
  • Like
Reactions: Octane and Dene
Cijene su takve kakve jesu nerealne.
Evo 2 primjera prodaje:

1. Honda NC750X 2017 god, 22.000km prodana za 53.000kn dok je kupljena prije 1.5 god za 50.000kn te 5.900km na satu

2. Burgman 400 2010 god, 50.000km prodan za 3.300e dok je kupljen za istu cijenu 2012 god sa 17.000km.

I kako objasniti da se netko 7 godina vozi na skuteru i nabije 50.000km i proda za istu cijenu za koju je kupljen.
Inflacija.
Ima baš oglas na facebooku koji stalno mi iskače, toyota corolla, 165k kn, prošle godine, isto sve, 123k kn.


Sada je takvo tržište da svega fali, aute moraš čekati mjesecima, pa ljudi daju više da odmah voze.
 
  • Like
Reactions: Dene
Moj primjer: kupim 6 god. star motor za 4000€ (novi je 8,600€) prodajem nakon još 6 god. za 2,500€.
E sad, opremu na motoru i generalku od 1500€ ne dodajem prodajnoj cijeni.
To je moj problem što sam uložio, a ne da vadim extra lovu novom kupcu iz džepa.
Onda bi trebao prodavati za 4000 ako ne i 5,500€?
A tako se godinama radi u HR.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Octane and Dene
Prodajen pandu 4x4 za 4 x 1000e
 

Attachments

  • received_807664680661075.jpeg
    received_807664680661075.jpeg
    178.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: koss
sve je poskupilo pa tako i motori, takva je situacija. ali opet je smijesno to za procitat kada znamo kakve su cijene prije bile. ali onaj ko oce motor ce ga i kupit, bez obzira na cijenu. ja planiram uzet isto drugi motor i volio bi to prije eura jer neznam kako ce nam bit
 
ako misliš da će ti samo promjena valute donijeti toliko drastičnu promjenu standarda da nećeš moći kupiti drugi motor, a pogotovo ako računamo da se ta valuta već dugo koristi u susjednim zemljama iz kojih se uveze min 75% vozila na naše tržište, onda možda bolje da prodaš motor
 
Malo usporedite cijene novih prije 10-ak godina i danas i možda neke stvari sjednu na mjesto. Iz godine u godinu sve poskupljuje pa tak i cijene rabljenih, ništa čudno.
 
Sve je to jasno,ja pričam o motorima kojima je cijena pretjerana u usporedbi i sa današnjim cijenama. Znači motori koji se vuku po oglasnicima godinama
nije cijene pretjerana nego ti nemaš novaca za ono kaj hoćeš i to kaj hoćeš će za 6 mjeseci bit još starije, sa više km i k tome skuplje

prema ovim tvojim “logičkim” burekima cijelo tržište je u krivu a ti si u pravu😂



Srki
 
  • Like
Reactions: Nino777
nije cijene pretjerana nego ti nemaš novaca za ono kaj hoćeš i to kaj hoćeš će za 6 mjeseci bit još starije, sa više km i k tome skuplje

prema ovim tvojim “logičkim” burekima cijelo tržište je u krivu a ti si u pravu😂



Srki
Zato sam ja zadnja dva motora koja sam htio kupio nova a ti voziš staro drlo.
Što se tiče tržišta komentiram motore koji su za današnje vrijednosti na tržištu preskupi,jbg toliko se praviš pametan a ne možeš ni nešto tako jednostavno shvatiti
 
Last edited:
Malo usporedite cijene novih prije 10-ak godina i danas i možda neke stvari sjednu na mjesto. Iz godine u godinu sve poskupljuje pa tak i cijene rabljenih, ništa čudno.
Malo usporedi šta taj novi ima od elektronike i ostalog sa onim što su imali motori prije 10g pa ćeš možda shvatiti i neku razliku u cijeni novih,bar dio razlike. Pa pogledaj da ti od prije 10g niti sada nemaju(nije im došlo s godinama) tu opremu pa ti možda nešto sjedne na mjesto.
Druga stvar,objasni mi onda cijenu motora od 3g. Imaš novi u dućanu za npr. 75000 a oni 3g stare prodaju za 65000-70000kn
 
Last edited:
nije cijene pretjerana nego ti nemaš novaca za ono kaj hoćeš i to kaj hoćeš će za 6 mjeseci bit još starije, sa više km i k tome skuplje

prema ovim tvojim “logičkim” burekima cijelo tržište je u krivu a ti si u pravu😂



Srki
Ako se pravimo pametni trebali bi znati primjeniti sibilarizaciju :mrgreen:
:ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: Dene