Dozvola za A2

Ok. Hvala na odgovoru.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 
Mikygs said:
Ja osobno,s polozenom "A1" i "B" kategorijom :
- 1750kn tečaj
- 437kn lijecnicki
- ispit cca 200kn i 30-40kn biljega

Kada to?
I nisi trebao vožnje voziti? ni platiti?
 
Hrvoje666 said:
Kada to?
I nisi trebao vožnje voziti? ni platiti?
mislim da je pod "tečaj" mislio na "vožnju"
 
CarbonX said:
Znači tako.. a ništa sad kako je tako je neću sad motor prodavat pa kupovat slabiji radi tog jednog kW, a sad radi toga da idem polagat A kategoriju... bolje se vozim na rizik, kazna je još uvijek manja nego A kategorija  :LOL: .. nadam se da neće bit problema radi toga s policijom.
mene i frenda je policija zaustavila, obojica imamo A2, no frend ima motor od 57kw dok ja imam ER5 od 36kw, pogledali vozačku i prometnu i nikakvih problema, još su se zahvalili meni i frendu što smo stali jer su rekli da im motoristi inače ne staju  :police:  :LOL:
 
Da razriješimo DILEME nazvao sam autoškolu i rekao da sam kod njih položio za B i A 2 i koliko bi m izašlo za A kategoriju i rekla mi je da po NOVOM zakonu je potrebno odvoziti 10 sati a ne više 15 i da bi cijena bila 1800kn plus onaj ispitni sat i liječnički  (y)
 
bebeli said:
Da razriješimo DILEME nazvao sam autoškolu i rekao da sam kod njih položio za B i A 2 i koliko bi m izašlo za A kategoriju i rekla mi je da po NOVOM zakonu je potrebno odvoziti 10 sati a ne više 15 i da bi cijena bila 1800kn plus onaj ispitni sat i liječnički  (y)

huhu, lijepo od njih, ali svakako pljačka :p
 
gdje je 1800kn A kategorija? gledam u autoškoli gdje sam polagao B i A2 kategoriju cijenik stavljen prije nekih mjesec dana, cijena A kategorije ako se ima B kategorija je oko 2500+ liječnički+ispit iz vožnje i to što još ide, znači ista cijena kao i za A2 kategoriju.
 
Hrvoje666 said:
Kada to?
I nisi trebao vožnje voziti? ni platiti?

Prije manje od godinu dana.
Voznje sam imao 10h.

Pod tecajem podrazumijevam ono sto se daje autoskoli za "obuku" ,znaci sati voznje.
Ispiti se placaju HAK-u,lijecnicki medicini rada...
 
hrco-vk said:
... cijena A kategorije ako se ima B kategorija je oko 2500+ liječnički+ispit iz vožnje i to što još ide, znači ista cijena kao i za A2 kategoriju.

"Minimalna cijena" osposobljavanja kandidata u autoškoli za A kategoriju ako imaš B je 2588 kuna, a za A ako imaš A1 ili A2 je 1725 kuna. Čista A kategorija od početka je 4977 kuna, 700 kuna manje od čiste B kategorije. Bez liječničkog pregleda i bez ispita.
 
znači onda bi za Akat ako se ima A2 koštalo tih 1725 autoškoli+liječnički+ispit iz vožnje?
 
Točno, samo pazi, to su minimalne cijene, koje se od autoškole do autoškole mogu razlikovati, ali ne smiju biti niže. Liječnički 450 kuna+ispitni sat 144 kune+ispit 205 kuna (225 s biljegom).
 
Prošlo ljeto sam polagao za A2 i izašlo me je 2039 kn ( ako nisam nešto izostavio )
- Troškovi AŠ = 1650 Kn ( 10 sati vožnje po 165 kn )
- Ispit = 189 Kn
- Izrada vozačke = 151 kn
- Slikice = 40 kn

Mislim da je to to. Liječnički nisam radio jer sam ga godinu prije toga radio za B kategoriju ( a po zakonu vrijedi godinu dana ). U AŠ se odrađuje 10 sati vožnje ako se prije toga ima A1 kategorija, ako se ima samo B ili niti jedna, onda je čini mi se 15 sati vožnje pa je to 2475 kn.

Inače vozim motor od 70 kw ali je u prometnoj upisano 25 kw, nema nikakve napomene ni dokaza da je motoru snaga bila reducirana ( motor je sada otvoren i vozi se sa 70 kw ). Ako netko ima više iskustva, što u slučaju prometne, dali će se istraživati snaga motora ili se samo slijede papiri, i dali tu ovisi o krivici za prometnu ( npr dali odgovaram ako nisam kriv )? U redovnoj kontroli nadam se da neće biti problema...
 
hrco-vk said:
znači onda bi za Akat ako se ima A2 koštalo tih 1725 autoškoli+liječnički+ispit iz vožnje?
da ali (pretpostavljam) pod uvjetom da to napraviš u istoj autoškoli gdje si polagao za A2/ B
 
bebeli said:
da ali (pretpostavljam) pod uvjetom da to napraviš u istoj autoškoli gdje si polagao za A2/ B

Nije, zašto?
Postoje ipak neki tamo propisi gdje sve piše i sve je potpuno transparentno.
 
mrmojo said:
mene i frenda je policija zaustavila, obojica imamo A2, no frend ima motor od 57kw dok ja imam ER5 od 36kw, pogledali vozačku i prometnu i nikakvih problema, još su se zahvalili meni i frendu što smo stali jer su rekli da im motoristi inače ne staju  :police:  :LOL:

Ajde hvala na informaciji, a jel su bili prometni ili obični ? Jer nekako si mislim da su prometni pedantniji što se tiče tih kW i kategorija
 
Jeste li sigurni da imam pravo na A kategoriju jel meni je u 11.mj 2008 kada je proslo 2 godine receno da nemam pravo jer je novi zakon stupio eh sada jel ima kakvih dopuna na zakon da ja koji imam a1 od 2006 godine mogu dobiti A kategoriju ??
Ja ne nadjem nigdje po netu :S

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
CarbonX said:
Ajde hvala na informaciji, a jel su bili prometni ili obični ? Jer nekako si mislim da su prometni pedantniji što se tiče tih kW i kategorija
bili su prometni policajci,zaustavili su mene i frenda i još neki auto, pogledali podatke i ništa više, ali kako je već spomenuto prije, ovisi na kakve naletiš, nas su zaustavili oko jedan sat u noći i bili su skroz korektni, još su rekli kako je pohvalno što smo stali jer inače im motoristi baš i ne staju :D
možda nas zbog toga nisu davili  :LOL: