Dozvola za A2

robsoner said:
... ja koji imam a1 od 2006 godine mogu dobiti A kategoriju ??
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Dakle, osobi koja je položila ispit za A1 kategoriju prije stjecanja punoljetnosti u vrijeme važenja ZSPC-a ("NN 105/04), na zahtjev podnesen nakon stupanja na snagu ZSPC-a iz 2008. godine (17.06.2008.) će se u vozačku dozvolu upisati pravo na upravljanje vozilom A kategorije.
Zato, trk u nadležnu PU po vozačku dozvolu sa upisanom A kategorijom!  (y)
 
Rambler said:
Mislim da je to to. Liječnički nisam radio jer sam ga godinu prije toga radio za B kategoriju ( a po zakonu vrijedi godinu dana )

Jok,od 01.07. kad smo usli u EU promijenjen je zakon te lijecnicko uvjerenje vrijedi 6 mj. , dok je prije vrijedilo 15 mj.
Ja kad sam upisivao A2 (prije ulaska u EU) sam isto isao s tom namjerom da si rijesim A2 dok mi jos vrijedi lijecnicki od B kategorije i dok sam sve odvezao,izasao na ispit,prosao je 1.,RH usla u EU i eto,taj mi lijecnicki nije vrijedio te sam morao ic podignut novi.
 
Mikygs said:
Jok,od 01.07. kad smo usli u EU promijenjen je zakon te lijecnicko uvjerenje vrijedi 6 mj. , dok je prije vrijedilo 15 mj.
Ja kad sam upisivao A2 (prije ulaska u EU) sam isto isao s tom namjerom da si rijesim A2 dok mi jos vrijedi lijecnicki od B kategorije i dok sam sve odvezao,izasao na ispit,prosao je 1.,RH usla u EU i eto,taj mi lijecnicki nije vrijedio te sam morao ic podignut novi.

Lijecnicki za B kategoriju ne vrijedi uopce za A kategorije svih vrsta, neovisno o vremenskom roku. Ali lijecnicki za A kategorije vrijedi za B. Razlika je, ako se dobro sjecam, samo u testu ravnoteze
 
Kad sam podizao taj za B kategoriju,pitali su me koju kategoriju polazem,rekao sam B i mozda A2 u skoro vrijeme,tako da su mi upisali B i A2 na taj lijecnicki i taj je vrijedio 15 mj (dok jos nismo bili u EU).

I ovdje kod nas nema nikakvog testa za ravnotezu ili nesto sl. ,samo tlak,vid i psiho test.
 
Mikygs said:
Kad sam podizao taj za B kategoriju,pitali su me koju kategoriju polazem,rekao sam B i mozda A2 u skoro vrijeme,tako da su mi upisali B i A2 na taj lijecnicki i taj je vrijedio 15 mj (dok jos nismo bili u EU).

Onda OK. Samo kazem da "klasican" lijecnicki za B ne vrijedi za A kategorije  (y)
 
3alfa3 said:
Lijecnicki za B kategoriju ne vrijedi uopce za A kategorije svih vrsta, neovisno o vremenskom roku. Ali lijecnicki za A kategorije vrijedi za B. Razlika je, ako se dobro sjecam, samo u testu ravnoteze

Na uvjerenju koje kandidat za vozača mora priložiti u postupku izdavanja vozačke dozvole, pored mogućih ocjena (sposoban, uz vremensko ograničenje, uz uporabu pomagala, nesposoban i dr.) MORA biti navedena i kategorija vozila na koju se odnosi.
 
Jok,od 01.07. kad smo usli u EU promijenjen je zakon te lijecnicko uvjerenje vrijedi 6 mj. , dok je prije vrijedilo 15 mj.
Ja kad sam upisivao A2 (prije ulaska u EU) sam isto isao s tom namjerom da si rijesim A2 dok mi jos vrijedi lijecnicki od B kategorije i dok sam sve odvezao,izasao na ispit,prosao je 1.,RH usla u EU i eto,taj mi lijecnicki nije vrijedio te sam morao ic podignut novi.

Istina da, zaboravio sam, sjećam se da je u mom slučaju bilo neko natezanje, prošlo je više od 6 mj ali imali su ga u evidenciji u MUP-u a radio sam ga dok je još bio stari zakon, prije EU ( polagao sam u 8 mj, znaci nakon EU ), nikako nisam htio plaćati opet 450 kn, pa radim taj liječnički svakih par mjeseci, čisto sisanje love, kao da će mi vid preko noći otkazati.

Onda OK. Samo kazem da "klasican" lijecnicki za B ne vrijedi za A kategorije  (y)

Kako ne  :misli: ja sam isti liječnički koristio za B i za A2, samo se moraju navesti koje kategorije ti trebaju, a upišu ti sve koje od njih zatražiš...meni su upisali B, A2 i A...iskoristio sam ga za B prvo, i kada sam krenuo polagati za A2, samo sam otišao do njih da mi isprintaju još jedan original i predao ga za A2
 
Rambler said:
Kako ne  :misli: ja sam isti liječnički koristio za B i za A2, samo se moraju navesti koje kategorije ti trebaju, a upišu ti sve koje od njih zatražiš...meni su upisali B, A2 i A...iskoristio sam ga za B prvo, i kada sam krenuo polagati za A2, samo sam otišao do njih da mi isprintaju još jedan original i predao ga za A2

Naravno da ako trazis lijecnicki a A ktegoriju da ce vrijedit i za B (bit ce upisano) jer sve stavke iz B se nalaze i u A, jedino sto kod A imas i dodatnu stavku/stavke pa je kod lijecnikog obavezno navest za sto sve trebas lijecnicki.
 
(y) zato uvijek zatražim da mi upiše sve kategorije za koje vrijedi takav liječnički, s ovom ludom glavom nikad ne znam šta mi preko noći može past na pamet pa nek se nađe  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Naravno da ako trazis lijecnicki a A ktegoriju da ce vrijedit i za B (bit ce upisano) jer sve stavke iz B se nalaze i u A, jedino sto kod A imas i dodatnu stavku/stavke pa je kod lijecnikog obavezno navest za sto sve trebas lijecnicki.
Alfa,u liječničkom ti je povrh samo ako vadiš profi kategorije,C,D,E.Tada daješ dodatno krv,mokraću,spirometrija,masnoća,šećer.Znači to ti gledaju na ono što je uobičajeno.I to svakih 5 godina.Tako mene karaju u glavu već 20 godina.
 
makarije said:
Alfa,u liječničkom ti je povrh samo ako vadiš profi kategorije,C,D,E.Tada daješ dodatno krv,mokraću,spirometrija,masnoća,šećer.Znači to ti gledaju na ono što je uobičajeno.I to svakih 5 godina.Tako mene karaju u glavu već 20 godina.

Suosjećam s tobom...
 
Pratim temu, pošto sam jedan od onih koji su položili nakon 8mj 2008 za A2 kategoriju. Trebam ponovno ići polagati kako bi dobio A.

U autoškoli me traže oko 3600kn za A kategoriju (10 sati)
 
makarije said:
Alfa,u liječničkom ti je povrh samo ako vadiš profi kategorije,C,D,E.Tada daješ dodatno krv,mokraću,spirometrija,masnoća,šećer.Znači to ti gledaju na ono što je uobičajeno.I to svakih 5 godina.Tako mene karaju u glavu već 20 godina.

Moze bit, davno sam polagao, al koliko se sjecam, za A sam koracao u mjestu zatvorenih ociju i dodirivao nos vrhom prsta dok za B to nisam morao  :mrgreen:
 
Moze bit, davno sam polagao, al koliko se sjecam, za A sam koracao u mjestu zatvorenih ociju i dodirivao nos vrhom prsta dok za B to nisam morao  :mrgreen:

valjda si bio sumnjiv pa su testirali dali si popio koju prije testa  :mrgreen:
 
Ja sam danas dobio A kategoriju a A1 sam polagao 2006 godine 2008 godine me odbili i eto danas je pravda zadovoljena :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 
Evo da vratim temu nakon par godina, je li imao itko nedavnih iskustava s pocentim pitanjem?

Dakle, ja imam polozenu A2, a razmisljam o kupnji Horneta. Malo me strah tog svega s policijom, kolika kazna na kraju vrijedi i koliko cesto progledaju kroz prste?

Ja sam malo istrazivao i u Clanku 223 "Zakona o sigurnosti prometa na cestama" je iskazano 390€

Lp
 
Prosla su vremena kad se gledalo kroz prste i kad su drotovi bili brkati neznalice. Ako nisi legalan po pitanju dozvole, popusit ces prije ili kasnije i cijelo vrijeme biti u strahu. Danas je maks ilegale tablica i spulja.
 
Evo da vratim temu nakon par godina, je li imao itko nedavnih iskustava s pocentim pitanjem?

Dakle, ja imam polozenu A2, a razmisljam o kupnji Horneta. Malo me strah tog svega s policijom, kolika kazna na kraju vrijedi i koliko cesto progledaju kroz prste?

Ja sam malo istrazivao i u Clanku 223 "Zakona o sigurnosti prometa na cestama" je iskazano 390€

Lp
Da, ali nakon što platiš prvu kaznu, pa kad te idući put štopaju dobiješ napomenu "recidivist", ta kazna neće bit "samo" 390 €, niti će više bit prostora za gledanje kroz prste.

Dugoročno ti je najjeftinije položit punu A kategoriju.
 
  • Like
Reactions: vrolek