Ducati 1199 Panigale

Problem je samo u  tome sto ja kupim motor da se vozim a ne da me neki žabar iz Borgo Panigale jebe na dnevnoj bazi.  :mrgreen: Ti isti likovi iz Udina, dok ih je Bassani vodio, nisu bili u stanju iz 11 pokusaja rijesiti ECU dok je bila samo jedna a ne sad kad ih je pun kujac. :jesus:

Nego, hocemo kladu jel ide Panigale final edition?  :LOL:
 
Element said:
Pa prikopcas diagnostiku i on se putem team viewera spoji na moj laptop on sa svojom administratorskom sifrom moze puno vise nego, cak moze raditi "custom mapature...itd recimo desilo se da je kolega odabrao krivi model multistrade konkretno bila je testastreta 2 a on je ucitao update centrale injeciona od multistrade dvt.. naravno motor poblesavio nece paliti ali i mene ne pusta vise unutra... zovem u ducati konkretno nama u udinama je to radio lik po imenu Ati... i on rijesi problem ucita pravi update... ili multi enduro su nam na pocetku znale imati gresku d-aira a sve je dobro svi parametri ok, svi konektori ok zovem Ati-a on se spoji i rijesi problem ali sutra ujutro imas odmah update centrale d-air... fora on je u borgo panigale a ti u udinama a on pali motor i turira ga na dizalici a ti samo radis dalje i gledas...

TeamViewer kažeš... dok je motor spojen na tvoj laptop koji ima Ducatijev softver... a ja mislio da ti može pomoć' onako pravo na daljinski, dok stojiš u kvaru kod Donjeg Ogorja... tipa promijeni ti bobinu preko vocapa...
 
mate said:
Problem je samo u  tome sto ja kupim motor da se vozim a ne da me neki žabar iz Borgo Panigale jebe na dnevnoj bazi.  :mrgreen: Ti isti likovi iz Udina, dok ih je Bassani vodio, nisu bili u stanju iz 11 pokusaja rijesiti ECU dok je bila samo jedna a ne sad kad ih je pun kujac. :jesus:

Nego, hocemo kladu jel ide Panigale final edition?  :LOL:
a dobro sada je diagnostika i opcenito podrska ducati puno veca jbg ugledali su se na audi.... osjeti se dosta da njemci zapovjedaju... a i ducati udine ti sada spada pod rsmoto group nije vise bassani
 
IMHO, radije bi promijenio jedan senzor, nego imao 7 'centrala' za koje su žabari pisali software. :?
 
I Mate moras biti svjestan da ducati je jedna mala tvornica mozda ko kakav maxi konzum... a jedna honda je tvornica od gdje radnik dode na posao i onda se busom jos 45 min vozi po tvornici do radnog mjesta... ducati razvije nesto 80% jbg nema vise resursa i mora poceti zaradivati na tome i onda ti kao kupac razvijas dalje... a japanac isto to vidi od taljana proucava i shvati naposljetku i razvije bolje od taljana koji ga je izmislio i tek onda plasira na trziste... japanci su industrija a dukac je barem meni nesto drugo nesto sto popravljam i vozim sa srcem jer ima "dusu"
 
Element said:
I Mate moras biti svjestan da ducati je jedna mala tvornica mozda ko kakav maxi konzum... a jedna honda je tvornica od gdje radnik dode na posao i onda se busom jos 45 min vozi po tvornici do radnog mjesta... ducati razvije nesto 80% jbg nema vise resursa i mora poceti zaradivati na tome i onda ti kao kupac razvijas dalje... a japanac isto to vidi od taljana proucava i shvati naposljetku i razvije bolje od taljana koji ga je izmislio i tek onda plasira na trziste... japanci su industrija a dukac je barem meni nesto drugo nesto sto popravljam i vozim sa srcem jer ima "dusu"
Znaci i sam velis da je to poluproizvod...
Zasto onda (polu)proizvod nije na snizenju 20% nego ga jos moras platiti 20% vise od konkurencije...
I nije da audi nema para za razvoj....
 
E ova ti ne stoji. :jesus: Malo jebuckam po forumu dok ne prođe sparina :mrgreen: ali generalno su cijene sasvim konkurentne. Čak je i kvaliteta danas na zavidnoj razini, barem meni koji sam potencijalni jelen samo za europske motore.
 
Pa ne bih se bas slozio da je poluproizvod... pogledaj ih u sbk uvijek su pri vrhu... i zadnje dvije je dovi pobidija u moto gp.... premda sumnjam da ce jos 2 godine u moto gp vidjet prvo misto. Pogledaj motoradove testove i mcn-ove i dukac je uvijek medu prva 3 mista ako ne pobijedi.... normalno da audi nece dopustiti da dukac radi sa gubitkom i ulagati vise nego sto su predvidjeli troskove... ako mogu zaraditi na ovaj nacin zasto ne i ti bis... jbg placas novu tehnologiju i nove ideje i onaj faktor da vozis dukca... kada prode vaginale ispred birtiji svi se okrenu je tako...
 
Element said:
I Mate moras biti svjestan da ducati je jedna mala tvornica mozda ko kakav maxi konzum... a jedna honda je tvornica od gdje radnik dode na posao i onda se busom jos 45 min vozi po tvornici do radnog mjesta... ducati razvije nesto 80% jbg nema vise resursa i mora poceti zaradivati na tome i onda ti kao kupac razvijas dalje... a japanac isto to vidi od taljana proucava i shvati naposljetku i razvije bolje od taljana koji ga je izmislio i tek onda plasira na trziste... japanci su industrija a dukac je barem meni nesto drugo nesto sto popravljam i vozim sa srcem jer ima "dusu"

Ima ponešto i kulturološkim razlikama, osobnoj odgovornosti i predanosti predanosti prema onomu što radiš, ma kako to nešto izgledalo banalno i dosadno.
Kvaliteta počinje od radnika na podu tvornice. To je nešto što je talijanima stran pojam, barem u posljednji 100g. Zanimljiv film o japanskom sushi majstoru, iz kojeg
se može poprilčno toga izvući o mentalitetu tih ljudi.
https://www.youtube.com/watch?v=AbucAp3-ahg&t=0s
 
Tako je zato sam se ja uvijek zajebavao kad bi mi na servis dosla aprilia (citaj fiat) koji tijedan je slozena... kad bi me ljudi bljedo pogledali i pitali zasto pa kako zasto...kako je juve igrao u nedelju tako je slozena.... ako je izgubio falila bi koji lezaj u mjenjacu o-ring i slicno...ako je dobio onda samo peglaj  :mrgreen:hahaha ali sto se tice vaginalca tu su se jako postrozili sada svaki radnik u tvornici slaze jednu masinu i iza nje stoji svojim brojem.... ne ko npr multistradu koji jos jedan slaze radilicu drugi klipove treci glavu itd
 
gvo said:
Ima ponešto i kulturološkim razlikama, osobnoj odgovornosti i predanosti predanosti prema onomu što radiš, ma kako to nešto izgledalo banalno i dosadno.
Kvaliteta počinje od radnika na podu tvornice. To je nešto što je talijanima stran pojam, barem u posljednji 100g. Zanimljiv film o japanskom sushi majstoru, iz kojeg
se može poprilčno toga izvući o mentalitetu tih ljudi.
https://www.youtube.com/watch?v=AbucAp3-ahg&t=0s
Mentalitet Japanaca? Vode ih par pametnih ljudi, ostalo je glupa vojska koju je disciplina dovela tu di jesu...samo to. Prekopirali su puno toga od drugih, u svim segmentima. Rade npr vrhunske brodove, ali su vječno imali "skaute" po europskim brodogradilištima i krali ideje, kopirali, pa onda to usavršavali. Ništa nisu oni izmislili. Prosječan Japanac veze nema o ničemu osim usko to što radi, smisao za improvizaciju nula. Npr za fucking 50usd promijeniti u banci, 6 ljudi treba......
 
Ako ista, masu tupila i predrasuda sam procito.
Ako ista zabavih' se.
Go on, please :D

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 
https://www.asphaltandrubber.com/bikes/ducati-1299-panigale-r-final-edition-laguna-seca/

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
a jesu više ovi fašisti dosadni sa svojom tricolore verzijom,na svakom ku.cu tricolore :palacdolje:
 
pozna Mijenjać Japance u dušu

sve je toćno kaj je reko

on je bijo šnjima dok su krali po Europama



Srki
 
Srki said:
pozna Mijenjać Japance u dušu

sve je toćno kaj je reko

on je bijo šnjima dok su krali po Europama



Srki

Kako i ne bi. Začudio bi se, vjeruj :)))

A kako bilo da bilo, ja sam ipak ljubitelj Talijana, zato ih i vozim i na dva i na četiri kola....