Ducati Hyperstrada

Ima u osijeku jedan crveni, izgleda odlicno, vjerujem da se i vozi..
Iako realno svi ti novi motori tog tipa su dobri, nema tu sta da je slabo..
 
dovla said:
Ima u osijeku jedan crveni, izgleda odlicno, vjerujem da se i vozi..
Iako realno svi ti novi motori tog tipa su dobri, nema tu sta da je slabo..
mogu ljudi pričat što hoće, Dukac je to  :LOL: :LOL: :LOL:
 
miro said:
oki doki - rešpekt  (y)


ja sam 182 - pa zato vozim MTS  :mrgreen:

(y) (y) (y)
Hyperstrada je igračka prema Multistradi! :wink: Sidija na jednoj i drugoj. 8) Razmišlja sam o njoj, ali kad sidneš sliči mi da sidim na tomosa. :LOL:
 
Sinna said:
Hyperstrada je igračka prema Multistradi! :wink: Sidija na jednoj i drugoj. 8) Razmišlja sam o njoj, ali kad sidneš sliči mi da sidim na tomosa. :LOL:

Da, ali isto tako u 90% slucajeva konkretniji od velike Multi.
 
miro said:
oki doki - rešpekt  (y)


ja sam 182 - pa zato vozim MTS  :mrgreen:

(y) (y) (y)

to ti misliš

taj tvoj je neki eksperiment koji je dukati izveo da vidi da li mogu prodat baš, ono, bilo kaj

kad su skužili da ima dovoljno pljugera, krenuli su sa izmišljanjem nečeg na čemu bi se dalo vozit možda

recimo da ti imaš Jehovnog svjedoka




Srki
 
Srki said:
to ti misliš

taj tvoj je neki eksperiment koji je dukati izveo da vidi da li mogu prodat baš, ono, bilo kaj

kad su skužili da ima dovoljno pljugera, krenuli su sa izmišljanjem nečeg na čemu bi se dalo vozit možda

recimo da ti imaš Jehovnog svjedoka




Srki
wrong. Motor koji ja vozim osnova je svih tih motora koje se sad i voze i  proizvode. Nešto kao Otac  8) 8) 8)

svi su oni rođeni iz njegovog sjemena  8)
 
mate said:
Da, ali isto tako u 90% slucajeva konkretniji od velike Multi.
ajde pjesniče, ispiši tu poeziju nama koji gledamo take motore samo u katolozima  :mrgreen:

Što pod tim podrazumjevaš?  (y)  mislim, jastvarno nemam pojma, pa da me ne izvučeš da pričam napamet, ti koji znadeš reci.  :afro:

:LOL:
 
Sinna said:
Hyperstrada je igračka prema Multistradi! :wink: Sidija na jednoj i drugoj. 8) Razmišlja sam o njoj, ali kad sidneš sliči mi da sidim na tomosa. :LOL:
pa neka je, pitanje je kako matisha veli - konkretnosti i upotrebljivosti za nešto ili nekoga. što će meni krosača kad vozim po cesti ili putni motor ako ne napuštam zlatnu dolinu ili da vam tu svjedočim za evanđelje a tako ne živim?  8)

Vjerojatno zako i hiperstrada ima nešto gdje briljira..

..ili nema  :mrgreen:
 
jašeš Jehovnog svjedoka

bili ste u Zg na meetingu i kupali se u bazenu skupa



Srki
 
I Ride: Hyperstrada 05/2013
my experience : brighter is the light, darker is the shadow
Hyperstrada May 2013:
all reported issues within the first 8 months
1/ dead bike : ECU update fixed /warranty
2/ clutch cable broken at lever: replaced / warranty ( new part number for the cable)
3/ lost one central stand bolt : replaced /warranty (replaced both with stronger locktite)
4/ dead bike: electrical: ecu replaced, two coils replaced , dashboard replaced /warranty ( one coil was the issue: new part numbers, replaced boths)
5/ steering bearings dead: replaced / warranty ( was causing front brake pulsation)
6/ front bulb dead: replaced /warranty
7/ front left turn bulb: replaced fixed wiring placement /warranty
8/ two recall under warranty, bearing seal install (too late as bearings were deads) and ECU update

Since more than one year runs like a swiss watch, no issues, and still a lot of pleasure to run a bike like this.
I have the chance to have one of the best dealer in the area, very efficient and responsive. First time i was stalled by another D store who "had no time to take care about my problem". I called my dealer to report the situation, 10 mn later, the ducati big boss called directly this dealer manager, and stayed on phone until i was able to take the bike back.
( known issue: ECU update and bike sensors calibration: fixed in 10 mn)

I think that all reported issues were 'common' issue for the first 2013 serie.
All are fixed today. And this is a fantastic bike, with ballistic acceleration, and very safe behavior in all situation:
I did thanks the active DTC / ABS and breaking power action in several situations, where with another bike I think I would have crashed.
Bike is 24000 km today, and i am using it each day all year, and despite the reported issues, as said in the title : brighter is the light, darker is the shadow, but i definitely prefer riding a ducati with its sparkling characters, and have fun and pleasure each time you hit the start button , rather than using whatever you might think it can be compared to the Hyper.

One last thing: fiability depends also from the way you use and take care of the bike, and the time you spend sometimes to put some lub around will always be paid in return, and that is true for all bikes.
kopirano sa drugog foruma. tip stvarno ima strpljenja sa motorom :LOL:
 
fawlty82 said:
I Ride: Hyperstrada 05/2013
my experience : brighter is the light, darker is the shadow
Hyperstrada May 2013:
all reported issues within the first 8 months
1/ dead bike : ECU update fixed /warranty
2/ clutch cable broken at lever: replaced / warranty ( new part number for the cable)
3/ lost one central stand bolt : replaced /warranty (replaced both with stronger locktite)
4/ dead bike: electrical: ecu replaced, two coils replaced , dashboard replaced /warranty ( one coil was the issue: new part numbers, replaced boths)
5/ steering bearings dead: replaced / warranty ( was causing front brake pulsation)
6/ front bulb dead: replaced /warranty
7/ front left turn bulb: replaced fixed wiring placement /warranty
8/ two recall under warranty, bearing seal install (too late as bearings were deads) and ECU update

Since more than one year runs like a swiss watch, no issues, and still a lot of pleasure to run a bike like this.
I have the chance to have one of the best dealer in the area, very efficient and responsive. First time i was stalled by another D store who "had no time to take care about my problem". I called my dealer to report the situation, 10 mn later, the ducati big boss called directly this dealer manager, and stayed on phone until i was able to take the bike back.
( known issue: ECU update and bike sensors calibration: fixed in 10 mn)

I think that all reported issues were 'common' issue for the first 2013 serie.
All are fixed today. And this is a fantastic bike, with ballistic acceleration, and very safe behavior in all situation:
I did thanks the active DTC / ABS and breaking power action in several situations, where with another bike I think I would have crashed.
Bike is 24000 km today, and i am using it each day all year, and despite the reported issues, as said in the title : brighter is the light, darker is the shadow, but i definitely prefer riding a ducati with its sparkling characters, and have fun and pleasure each time you hit the start button , rather than using whatever you might think it can be compared to the Hyper.

One last thing: fiability depends also from the way you use and take care of the bike, and the time you spend sometimes to put some lub around will always be paid in return, and that is true for all bikes.
kopirano sa drugog foruma. tip stvarno ima strpljenja sa motorom :LOL:


Taj nije procitao upute o upotrebi ovog motora pa mu se sve to i dogodilo a i prodavaoc od kojeg ga je kupio novog nije bas neki znalac ili ga ne interesiraju buduci kupci bit ce amerikanac oni misle da kada kupe nesto novo da nece biti problema naravno da nece na njihovim HD ovima gdje je sve klasika i zastarijela mehanika
 
mislim da je tip iz Pariza. ali reci mi, a što je to krivo radio kad ti u 8 mjeseci ECU rikne plus još 2x upgrade software-a, pukne sajla kvačila, zamjena instrument table, te ležaj volana?  :misli: neću ni brojat 2 pregorjele žarulje i otpadanje šerafa  :LOL:
 
Otpadanje šarafa nije bug na Ducatijima, nego feature. Na taj si način siguran da nećeš imat šarafa koji su zapekli, zahrđali...  :mrgreen: :LOL:

Hyperstrada mi je jebena, da imam para za drugi bajk bila bi u garaži  (y)
 
Sinna said:
Hyperstrada je igračka prema Multistradi! :wink: Sidija na jednoj i drugoj. 8) Razmišlja sam o njoj, ali kad sidneš sliči mi da sidim na tomosa. :LOL:

Za usporedbu, Hornet nije veliki motor no na Hyperstradi sam imao osjećaj kao da sjedim na biciklu. Subjektivno, treba samo vremena za naviknuti se, ništa više. Inače bijaše užasno zabavan za vozit, a i za takvo sjedalo i full udoban. No po povratku dealeru, baš to, otišao sam Multistradu gledat. Doduše ohladio sam se za probat čim sam vidio cijenu S modela.  8)
 
kiki.o said:
Otpadanje šarafa nije bug na Ducatijima, nego feature. Na taj si način siguran da nećeš imat šarafa koji su zapekli, zahrđali...  :mrgreen: :LOL:

Hyperstrada mi je jebena, da imam para za drugi bajk bila bi u garaži  (y)
Sve to je mogao speijeciti da je malo gledao po motoru a ne samo gas ili vozio motor u servis na pregled svako toliko jer je to motor koji je tek izaso na cestu i moguce su greske u izradi jer ga nisu dovoljno testirali
 
bokte na ovom motoru je riknulo sve kaj je moglo riknut :LOL:


Srki
 
Bio sam i ja po stranim ducati i FIAT forumima, i koliko god mi se svidjaju talijanski motori i auti po dizajnu, toliko ne mogu shvatiti taj njihov šlamperaj, tako im alessandra volte .
 
Čitam ovu listu i ne osjećam nikakvu reakciju, prilično rezigniran, nekako mi djeluje prihvatljivo. :mrgreen:

Multistrada je veći, udobniji, kompaktniji i možemo reći bolji motor. Međutim, putovanja mi nisu interesantna pa se onda koncentriram na ono što je, a to su izleti do mora i grad. Od Multice, nove jer stara je bezvezna i odvratno ružna, se napravi pravi SM u nekoliko minuta no to mi nema puno smisla. Hyperstrada je manja i okretnija a s ovom elektronikom ima puno snage. Jedina nepoznanica mi je usporedba Strade i Motarda SP jer nisam vozio novog motarda a stari mi nikad nije sjeo.
 
Srki said:
jašeš Jehovnog svjedoka

bili ste u Zg na meetingu i kupali se u bazenu skupa



Srki
kako znaš? da ti nisi onaj što potapa u bazenu?  8) 8) 8)