Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

mv_agusta said:
znalo se dogoditi da u mjesec dana okinem 3-4 komada

kamenjar je jednostavno precvika i nema tu pomoći

ima pomoci - tubeless
 
A da ti Malaga ne postaviš nekako krivo zračnicu?  :mrgreen:

Čudno mi je stvarno 4 komada u 3 mj,ja sam probušio možda 3 u životu,i to zadnju tako da mi je komad nekog ogromnog eksera završio u gumi i nabio felgu.

Ili se voziš po čavlima?  :mrgreen:

Zezam se malo,a sad ozbiljno.
jesu to Kenda kinematic?
 
Angie said:
A da ti Malaga ne postaviš nekako krivo zračnicu?  :mrgreen:

Čudno mi je stvarno 4 komada u 3 mj,ja sam probušio možda 3 u životu,i to zadnju tako da mi je komad nekog ogromnog eksera završio u gumi i nabio felgu.

Ili se voziš po čavlima?  :mrgreen:

Zezam se malo,a sad ozbiljno.
jesu to Kenda kinematic?
ma kad god montiram novu zracnicu,obavezno pregledam vanjsku gumu i felgu i nikad se ne probusi na istom mjestu tako da nije do mene :mrgreen: jednu sam probusio na dva mjesta  :mrgreen: skocio i direkt na kamen....one gume sa slike su kenda nevegal...

btw.evo danas si zakrpo dvije zracnice :mrgreen:
 
malaga said:
ma kad god montiram novu zracnicu,obavezno pregledam vanjsku gumu i felgu i nikad se ne probusi na istom mjestu tako da nije do mene :mrgreen: jednu sam probusio na dva mjesta  :mrgreen: skocio i direkt na kamen....one gume sa slike su kenda nevegal...

btw.evo danas si zakrpo dvije zracnice :mrgreen:

Mogao bih si kupiti te ako budem imao novaca.
Imam trenutno zadnju DH gumu Schwalbeovu,nisam ju ja stavio već tip od kojeg sam kupio bicikl.

Smjesa je toliko mekana da se guma raspada od asfalta. (Nemam zadnju kočnicu trenutno tako da možete isključit policajke  :mrgreen: )
 
Angie said:
Mogao bih si kupiti te ako budem imao novaca.
Imam trenutno zadnju DH gumu Schwalbeovu,nisam ju ja stavio već tip od kojeg sam kupio bicikl.

Smjesa je toliko mekana da se guma raspada od asfalta. (Nemam zadnju kočnicu trenutno tako da možete isključit policajke  :mrgreen: )
sad ti je prilika kupit http://www.markoprojekt.com/shop/dijelovi/gume-vanjske/mtb/26x2-35-kenda-nevegal-30tpi ,lik salje i postom,ja nisam mogao vjerovat da je to ta cijena,jos sam ga pitao dal je to stvarno cijena za tu gumu i sirinu,jer ipak se radi o jednoj od boljih dh guma,i obicno su takve gume preko 200kn,evo na ebayu nevegal kosta 35$,neznam od kud ovom liku te gume po toj cijeni,ali nije me briga :mrgreen:

meni dosle vec drugi dan, 233kn sa postarinom (y)
 
Ako nekoga zanima dio oko Duga Rese, Generalskog Stola, Zvečaja...

a24yon.jpg


14m6usp.jpg


14waudc.jpg


Ovdje je vrijeme stalo...

2i7si34.jpg


dcbrwg.jpg


I kilometraža za danas...

2cqjzae.jpg
 
malaga said:
26x2-35-kenda-nevegal-30tpi
ipak se radi o jednoj od boljih dh guma

ta kenda je, ako me pamcenje dobro sluzi,  single-ply guma, tako da, nije bas nesto za DH po kamenju... moras voziti ili na velikom tlaku, pa ne drzi, ili si u bitno vecem riziku od cvikanja u odnosu na prave DH gume...
 
Jel fura netko cleatove il kak se već zove ono na kaj prikačij one cipele sa rupicama dolje ispod?
Kaj uzet i koje ciple preporučujete? Vidim ima i SIDI, al cijena paprena.
 
Direktor said:
Jel fura netko cleatove il kak se već zove ono na kaj prikačij one cipele sa rupicama dolje ispod?
Kaj uzet i koje ciple preporučujete? Vidim ima i SIDI, al cijena paprena.

od pedala - crank brothers eggbeater
od cipela - one koje ti odgovaraju kalupom. tvrdji i lagani modeli su za utrke i nezgodne za hodanje, a imas i civilnih modela u kojima mozes normalno hodati
 
Direktor said:
Jel fura netko cleatove il kak se već zove ono na kaj prikačij one cipele sa rupicama dolje ispod?
Kaj uzet i koje ciple preporučujete? Vidim ima i SIDI, al cijena paprena.

eto ima 7 mjeseci kako sam se zakačio, najbolja investicija koju sam napravio na bike-u
kad se privikneš, ćeš se pitati zašto to nisi napravio godinama ranije
 
mv_agusta said:
eto ima 7 mjeseci kako sam se zakačio, najbolja investicija koju sam napravio na bike-u
kad se privikneš, ćeš se pitati zašto to nisi napravio godinama ranije

Koje modele imaš*
 
lb said:
ta kenda je, ako me pamcenje dobro sluzi,  single-ply guma, tako da, nije bas nesto za DH po kamenju... moras voziti ili na velikom tlaku, pa ne drzi, ili si u bitno vecem riziku od cvikanja u odnosu na prave DH gume...
neki dan sam isao po kamenju bez problema,ali nisam pretjerano jurio......ali u sumi se pokazala odlicna,ali ju isto tako nemogu usporedit sa nicim osim cst 2.10 koja je uza,ali i drugi tip gume,a razlika je velika
 
Direktor said:
Jel fura netko cleatove il kak se već zove ono na kaj prikačij one cipele sa rupicama dolje ispod?
Kaj uzet i koje ciple preporučujete? Vidim ima i SIDI, al cijena paprena.
Uzeo to u 8. mjesecu i otada se nisam otkačio.
Milenijska investicija.
Prvo sam uzeo neke koje su na jednoj strani "normalne", a na drugoj imaju SPD, a onda sam posve odustao od normalnih i uzeo čisti spd. Model, za početak nepretinciozan, meni odlične, a ne-skupe:
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=1463&category_id=73&option=com_virtuemart&Itemid=53

Tenisice, ista klasa. Udobne da možeš u njima cijeli dan zujati hodjući ako treba:
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=827&category_id=108&option=com_virtuemart&Itemid=53

Ako i kada se ukaže potreba za nečim skupljim i metroseksualnijim, utrošit ću sa guštom na to... :mrgreen:
 
moze preporuka za trekker bicikl do 4000 kn. imam MTB a kak radim velike ture i na godinu se spremamo na malo veci djir uzeo bi trekkera. nemam blage veze koja marka i kaj gledat. hvala svima!

da, ako znate za kakve akcije, ili neko mozda prodaje...  (y)
 
GwOWi.jpg
 
cobRRa said:
moze preporuka za trekker bicikl do 4000 kn. imam MTB a kak radim velike ture i na godinu se spremamo na malo veci djir uzeo bi trekkera. nemam blage veze koja marka i kaj gledat. hvala svima!

da, ako znate za kakve akcije, ili neko mozda prodaje...  (y)

trekking?

trenutno dsg i giant imaju 25% akciju.
 
Budem SPD i cipele zel preko zime...kako se ovo pokazalo preko šume, šumskih putova i makadama? Jel se cipela sama u nekim slučajevima otkači ili ne?
 
Takoder, i mene zanima  (y)
 
koje su razlike izmedju crank brother-ovog kopcanja i klasicnog spd-a? osim ocitog izgleda.. prednosti, mane?