Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Da li cipela koju god uzmem odgovara bilo kojemu SPD-u? Te koji SPD je bolje, sa 2 ili 4 strane?
 
giantMC said:
koje su razlike izmedju crank brother-ovog kopcanja i klasicnog spd-a? osim ocitog izgleda.. prednosti, mane?

spd po blatu zaebava
cb radi uvjek i kopča se sa 4 strane

po šumi stvar navike ko i svugdje, otkopča se na trzaj meni se nikad nije dogodilo da se nepotrebno otkopča

za šuze nisam siguran ali većina paše na sve, jer ovisi o cleatovima(komad metala koji zašarif na cipelu) njega dobiješ sa pedalama
 
mv_agusta said:
spd po blatu zaebava
cb radi uvjek i kopča se sa 4 strane
cb nisam proba, ali spd mi čisto solidno i na blatu funkcionira.
mv_agusta said:
po šumi stvar navike ko i svugdje, otkopča se na trzaj meni se nikad nije dogodilo da se nepotrebno otkopča

za šuze nisam siguran ali većina paše na sve, jer ovisi o cleatovima(komad metala koji zašarif na cipelu) njega dobiješ sa pedalama
potpisujem sve!
ako se čaki i otkopča bezveze to je riješivo jer se može podešavati sila potrebna za otkopčavanje
 
da, supci, ko i na svim drugim stranicama,forumima, podforumima i kak to vec nazivate... :jesus:  odvozili ste ko i na motorima, jos kad vidim da vam malac vodi kolo, znam kolko je sati.

hvala lejdi... a vi umrite oko jaruna! :palacdolje:
 
cobRRa said:
da, supci, ko i na svim drugim stranicama,forumima, podforumima i kak to vec nazivate... :jesus:  odvozili ste ko i na motorima, jos kad vidim da vam malac vodi kolo, znam kolko je sati.

hvala lejdi... a vi umrite oko jaruna! :palacdolje:

ma to je zato jer su treking bicikli za p...ice  :jesus:

sta ce ti preporuke, znas svoju cjenovnu kategoriju i onda jos trazis koji ti je lijep i na dobrom popustu.. jos ako znas koja razina opreme (mjenjaci, kocnice) je bolja od koje, nemas problema, a ako ne znas reci pa cu ti napisati  (y)
 
cobRRa said:
da, supci, ko i na svim drugim stranicama,forumima, podforumima i kak to vec nazivate... :jesus:  odvozili ste ko i na motorima, jos kad vidim da vam malac vodi kolo, znam kolko je sati.

hvala lejdi... a vi umrite oko jaruna! :palacdolje:

O trekinzima znam isto koliko i o cestovnjacima - postoje  :mrgreen:
JaJun izbjegavam, ne puštaju pse tamo  :wink:
 
Dawg said:
O trekinzima znam isto koliko i o cestovnjacima - postoje  :mrgreen:
JaJun izbjegavam, ne puštaju pse tamo  :wink:
puštaju, sam treba bit brži od čuvara. kad oni dođu, popneš se na nasip i mogu ti popljugat :mrgreen:
 
bobi said:
ma to je zato jer su treking bicikli za p...ice  :jesus:

sta ce ti preporuke, znas svoju cjenovnu kategoriju i onda jos trazis koji ti je lijep i na dobrom popustu.. jos ako znas koja razina opreme (mjenjaci, kocnice) je bolja od koje, nemas problema, a ako ne znas reci pa cu ti napisati  (y)

http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=679

fakat sam googlal i googlal i nasel jedino na ovim stranicama tak veliku ponudu i jos na popustu. aj pliz baci oko jer ja vidim razliku u boji i cijeni jedino. da, da pricekam mozda 12., 1. mj., hoce li cijene ici dole. da, i negdje sam procital da je za trekkere bolje da ima disk kocnice.

hvala stari! (y)
 
cobRRa said:
http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=679

fakat sam googlal i googlal i nasel jedino na ovim stranicama tak veliku ponudu i jos na popustu. aj pliz baci oko jer ja vidim razliku u boji i cijeni jedino. da, da pricekam mozda 12., 1. mj., hoce li cijene ici dole. da, i negdje sam procital da je za trekkere bolje da ima disk kocnice.

hvala stari! (y)

na trekkING biciklu je disk po meni nepotreban i glup stovise.
pogotovo na bilo kojem biciklu ispod 4-5 somova. jer to s low end diskovi s vise muke nego koristi.
v-brake za voznju po gradu i laksim terenima je sasvim dovoljan.

nekako otprilike gledaj da su mjenjači barem acera i sl. ako si veće težine dupli obruči, i najbitnije je da ga kupis u svojoj velicini rame.
ukratko, neki osnovni savjeti.

pogledaj meridu crossway 20v, 40v, gianta roama ili escapea.  mislim da ti nema smisla dati 8 somova za authora ovog s linka.
iam toga jos more. najprije razluci koliko i kuda se mislis voziti i pare.


katalog svih modela i marki i okvirne cjene.
http://www.bicikl-portal.com/bicikli/index.html
 
*lady_750* said:
na trekkING biciklu je disk po meni nepotreban i glup stovise.

a ja mislim da disk ne moze biti glup ni pametan, on samo postoji  :mrgreen:

na treking biciklu kao i na svakom drugom, dobra disk kocnica je po mojem misljenju daleeeeeko bolja od dobre rim kocnice. ne znam zasto bi treking bio iznimka. ja bi cak radije uzeo i jeftini bicikl s diskovima, bar bi imao prihvate na vili i rami za celjusti, ako nekad pozelim staviti bolje kocnice. rim (v-brake, kako hocete) sam imao i lose, i osrednje, i skupe i nijedne mi se nisu mogle mjeriti ni sa najlosijim disk kocnicama koje sam ikad imao (hayes stroker ride mislim).

a 4-5 tisuca nije neki teski low end, pa recimo valjda mozes za te novce dobiti neke najjeftinije shimano diskice, to je sasvim dovoljno. a eto, mjenjaci su navedeni, acera je ok, bolje od toga je alivio, deore pa onda skupe stvari (slx, xt, xtr). ako je sram oprema, a ne shimano, onda x3, x5, x9, xx.. tako nekako.

ono na linku http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=679 je sasvim fin bicikl

a evo nesta blizu cijeni koji si prvu naveo, znaci alivio i deore oprema i tektro kocnice koje nisu neka super kvaliteta ali za treking voznju mislim da zadovoljovajau 100%

http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=682
 
bobi said:
a ja mislim da disk ne moze biti glup ni pametan, on samo postoji  :mrgreen:

na treking biciklu kao i na svakom drugom, dobra disk kocnica je po mojem misljenju daleeeeeko bolja od dobre rim kocnice. ne znam zasto bi treking bio iznimka. ja bi cak radije uzeo i jeftini bicikl s diskovima, bar bi imao prihvate na vili i rami za celjusti, ako nekad pozelim staviti bolje kocnice. rim (v-brake, kako hocete) sam imao i lose, i osrednje, i skupe i nijedne mi se nisu mogle mjeriti ni sa najlosijim disk kocnicama koje sam ikad imao (hayes stroker ride mislim).

a 4-5 tisuca nije neki teski low end, pa recimo valjda mozes za te novce dobiti neke najjeftinije shimano diskice, to je sasvim dovoljno. a eto, mjenjaci su navedeni, acera je ok, bolje od toga je alivio, deore pa onda skupe stvari (slx, xt, xtr). ako je sram oprema, a ne shimano, onda x3, x5, x9, xx.. tako nekako.

ono na linku http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=679 je sasvim fin bicikl

a evo nesta blizu cijeni koji si prvu naveo, znaci alivio i deore oprema i tektro kocnice koje nisu neka super kvaliteta ali za treking voznju mislim da zadovoljovajau 100%

http://www.tct-author.hr/artikli.php?id=682

dobro nije glup ni pametan, ali po meni je nepotreban za obicnu voznju po gradu... ali to sam ja...
i vecinu biciklista koje znam, smatraju da diskovi ceksto su samo preseravanje i necija zabluda.

ali to sam samo ja ;) nek se raspita jos pa nek vidi  :mrgreen:
 
u vezi diska sam procitao da bolje i brze zakoci pogotovo kad vozis npr. sljeme pa prilikom velike brzine nedobog trebas naglo stat.

a u vezi cijene... kaj da cekam kao sljedecu godinu pa kupim ovogodisnji model, jel to igra tu?

da, do dubrovnika i nazad mislim ic. :wink:
 
*lady_750* said:
dobro nije glup ni pametan, ali po meni je nepotreban za obicnu voznju po gradu... ali to sam ja...
i vecinu biciklista koje znam, smatraju da diskovi ceksto su samo preseravanje i necija zabluda.

ali to sam samo ja ;) nek se raspita jos pa nek vidi  :mrgreen:

stvar je u tome da kocnice ne mogu biti predobre.. jedino moze biti pitanje financija, ali na svojoj sigurnosti ja sigurno necu stedjeti, i pogon i mjenjac mogu biti kakvi-takvi, ali kocnice su mi uvijek najskuplji dio bicikla (ako ne racunamo ramu).

ovo glup-pametan se salim malo  :jesus:
 
cobRRa said:
u vezi diska sam procitao da bolje i brze zakoci pogotovo kad vozis npr. sljeme pa prilikom velike brzine nedobog trebas naglo stat.

a u vezi cijene... kaj da cekam kao sljedecu godinu pa kupim ovogodisnji model, jel to igra tu?

da, do dubrovnika i nazad mislim ic. :wink:

pa ista ti je stvar, uzmi ove godine proslogodisnji model, vise ces se stici vozati. bas sad je vrijeme koliko znam kada su ti neki popusti na proslogodisnje modele, jer sada dolaze novi.
 
cobRRa said:
u vezi diska sam procitao da bolje i brze zakoci pogotovo kad vozis npr. sljeme pa prilikom velike brzine nedobog trebas naglo stat.

Mene moji V-brakeovi bolje služe nego neke ljude njihovi high-end diskovi. Treba i znati zakočiti :mrgreen:
 
cobRRa said:
u vezi diska sam procitao da bolje i brze zakoci pogotovo kad vozis npr. sljeme pa prilikom velike brzine nedobog trebas naglo stat.

a u vezi cijene... kaj da cekam kao sljedecu godinu pa kupim ovogodisnji model, jel to igra tu?

da, do dubrovnika i nazad mislim ic. :wink:
disk kočnica je bolja jedino kad često kočiš, i ak ti je felga spigana. u protivnom, za istu lovu bolji je v-brake
 
jolly the roger said:
disk kočnica je bolja jedino kad često kočiš, i ak ti je felga spigana. u protivnom, za istu lovu bolji je v-brake

uf nemoj tako.. kako ce covjek (koji se ne razumije previse u bicikle) izracunati koliko mu na slozenmo biciklu kostaju kocnice :)

stvar je u tome da za cijenu nekih disk kocnica nize klase, tipa tektro draco, mozes kupiti 2 para prednjih i zadnjij xt v-brakeova (odprilike, malo karikirano).. e sad, ajde nadji i jedan treking bicikl koji se prodaje sa tako dobrim v-brake kocnicama kod nas.. ili bilo koji tip bicikla. sigurno ima ali gdje gdje???
 
bobi said:
uf nemoj tako.. kako ce covjek (koji se ne razumije previse u bicikle) izracunati koliko mu na slozenmo biciklu kostaju kocnice :)

stvar je u tome da za cijenu nekih disk kocnica nize klase, tipa tektro draco, mozes kupiti 2 para prednjih i zadnjij xt v-brakeova (odprilike, malo karikirano).. e sad, ajde nadji i jedan treking bicikl koji se prodaje sa tako dobrim v-brake kocnicama kod nas.. ili bilo koji tip bicikla. sigurno ima ali gdje gdje???

nikad nisam kupio gotov bicikl, uvijek slagao.
 
ma vozit cu kak je pa kad ce trebat izmjena, zamjenit cu sa boljim i kvalitetnijim.
nego kaj je sa slovenijom... ima koji ducan pa da usporedim cijene pa povrat poreza, mozda mogu povoljnije proc?

a kaj da stranac kupi kod nas bic, imam frendove kaj imaju njemacko i slovensko drzavljanstvo... jel i oni dobe povrat poreza? :oops: