Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

alpine said:
a je kompliciras..

nerov okvir je 56 ili 57, vidi se iz zrakomlata :)

reci koliko si visok, rec cu ti koji okvir trebas.. pazi ima klasicna i slope geometrila, i velicina nije ista.


172...

ne kompliciram, pitam covjeka kaj je radio na biciklu  :jesus: :mrgreen:
 
Nero said:
Otpilao ''viškove'' s rame (nosače mjenjača, blatobrana, dinama, sajli...), pobrusio i obojao sprejom na stablu oraha ispred kuće  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Boja se dan danas drži. Budget build je morao biti jer je to bio bike za ići na posao, zavezati sajlom ispred ureda i ostaviti. Nisam htio presing ''skupe'' bicikle za takvu aktivnost. Bila je zavezana ispred Krivog Puta 4 dana kad sam jednom otišao malo raspojasan. Bicikla se dosta koristila i najdraže mi je bilo to što je bila toliko jednostavna da se ništa nije pokvarilo (nije mi se ni guma probila u tri godine svakodnevnog korištenja).

Veličinu rame sam guglao i tako odabrao ovu. Što se kotača tiče, ne sjećam se, isto je bio gugl :) Sjedalo je bilo s ebaya (50 Kn).


budget build je najbolji build  (y) :mrgreen:
 
Nero said:
Otpilao ''viškove'' s rame (nosače mjenjača, blatobrana, dinama, sajli...), pobrusio i obojao sprejom na stablu oraha ispred kuće  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Boja se dan danas drži. Budget build je morao biti jer je to bio bike za ići na posao, zavezati sajlom ispred ureda i ostaviti. Nisam htio presing ''skupe'' bicikle za takvu aktivnost. Bila je zavezana ispred Krivog Puta 4 dana kad sam jednom otišao malo raspojasan. Bicikla se dosta koristila i najdraže mi je bilo to što je bila toliko jednostavna da se ništa nije pokvarilo (nije mi se ni guma probila u tri godine svakodnevnog korištenja).

Veličinu rame sam guglao i tako odabrao ovu. Što se kotača tiče, ne sjećam se, isto je bio gugl :) Sjedalo je bilo s ebaya (50 Kn).

a nisi imo muda otpilit ovaj odvratni nosac zadnje kocnice :LOL:



Srki
 
Nero said:
Pukla bi rama popola!

ja sam ga otpilil, nis se nije rami desilo,

bitno je kak zgleda, a ne dal bu se raspal :LOL:



Srki
 
i ja sam ga otpilio, niš joj nije bilo

najbitnija stvar kod pretvaranja starih krama tipa ROG specke u metroseksualne singlespeedove je zamjena pogona.
Odnosno baciti van ovaj na kajle i metnuti firkant osovinu i pedale

ima ih stolisnik web shop, mislim da su 59 kn one koje pašu na bb ROG-a
 
giantMC said:
172...

ne kompliciram, pitam covjeka kaj je radio na biciklu  :jesus: :mrgreen:

velicina klasicnog okvira bi ti bila oko 52-53 cm
 
- Sepra - said:
i ja sam ga otpilio, niš joj nije bilo

najbitnija stvar kod pretvaranja starih krama tipa ROG specke u metroseksualne singlespeedove je zamjena pogona.
Odnosno baciti van ovaj na kajle i metnuti firkant osovinu i pedale

ima ih stolisnik web shop, mislim da su 59 kn one koje pašu na bb ROG-a

Na zadnjoj voznji sam se sjetio kajli na starim bicevima, okreces i nabijas dok jako ne preskace, onda odes u ducan po pivu i odneses liku na najblizem gradilistu da zavari. :mrgreen:
 
- Sepra - said:
i ja sam ga otpilio, niš joj nije bilo

najbitnija stvar kod pretvaranja starih krama tipa ROG specke u metroseksualne singlespeedove je zamjena pogona.
Odnosno baciti van ovaj na kajle i metnuti firkant osovinu i pedale

ima ih stolisnik web shop, mislim da su 59 kn one koje pašu na bb ROG-a

Da, nakon sto sam to ucinio sam se preporodio.

Stolisnik  (y)
 
trebam jednog (ili više :mrgreen:) znalaca da mi preporuce bajk (mtb), koristio bi ga iskljucivo suma/makadam/kamenjar.
Visok sam 197 cm, masa 92 kg :D

Uzeo bi radije rabljeni sa boljom opremom ali i novi dolazi u obzir  (y)

cca 5000 kn +-10%  (y)
 
Trazim slicno, drugi tjedan cu jos pogledat Specialized Expert 2x i mozda neki Kross. Za ostale proizvodace ne znam. Ovo su uglavnom i najprodavaniji modeli a sad su na popustima pa je valjda neki optimum cijene i kvalitete.
 
evo prigode.

odlucia sam kupit malo ozbiljniju mtb,zato ova ide u prodaju.


https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=263171.new#new
 
infinity said:
evo prigode.

odlucia sam kupit malo ozbiljniju mtb,zato ova ide u prodaju.


https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=263171.new#new

Kolki si yebote, xxl rama i sic do kraja izvucen  :shock:
 
mate said:
Giant Talon2 29, na akciji 20%. Javi prije ako se odlucis.

Čekam pare još  :mrgreen:
Ugl, pošto bi mi ovo bio drugi bajk budem radije pričekao neku priliku za polovni, možda bolje prođem  (y) :mrgreen:
Ako dogodine ne nabavim nešto rabljeno ide novi bajk  (y)