Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Vrh  (y) poznavajući mentalitet domaćina i dobrog dijela gostiju koji su nižeg socijalnog statusa.. do kraja osmog će ostat samo rupa...  :( i beton je taman za kolpomprto

Jučer vozim kroz vinograde i Slovak sa obitelji na skuteru kradu grožđe, on sidi na skuteru sa strane a žena i dite trgaju .. ne grozd nego dvi pune kese.. došlo mi je.. neću sad o tome...  šta bi vi napravili?
 
alpine said:
Jučer vozim kroz vinograde i Slovak sa obitelji na skuteru kradu grožđe, on sidi na skuteru sa strane a žena i dite trgaju .. ne grozd nego dvi pune kese.. došlo mi je.. neću sad o tome...  šta bi vi napravili?

Pobiga bi ranije jer bi mislio da si vlasnik vinograda
 
Ako netko trazi...  https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/ktm-ultra-ride-pro-series-26-rama-l-oglas-29325187
 
vidio sam da engleski hipsteri slazu stare specke s duplom nabom tako da samo okrenu kotac kako im pase taj dan i imaju fixie ili single speed.. jel neko ovdje radio tak nekaj?
 
giantMC said:
vidio sam da engleski hipsteri slazu stare specke s duplom nabom tako da samo okrenu kotac kako im pase taj dan i imaju fixie ili single speed.. jel neko ovdje radio tak nekaj?

imas kupit takav kotač već složen
 
Nero said:
imas kupit takav kotač već složen

online ili negdje kod nas?

vidi osam ih na njuskalu al ne vjerujem bas lokalnoj ekipi pretjerano jer to kaj sma vidio ne ulijeva povjerenje
 
mate said:
Ovo me dotuklo, usred vukojebine stavili servisnu stanicu. Ne znam cija je ideja ali je za svaku pohvalu.

De mi reci jesil imao problema kod homologacije u Rvackama jer je lefty  :misli: Ja stia kupit tocak u Engleskama pa mi ovdje skazali da moram sve prebacit(lancanik, lanac...) na desnu stranu da bi ga ovdje moga koristiti  :shock:
 
giantMC said:
online ili negdje kod nas?

vidi osam ih na njuskalu al ne vjerujem bas lokalnoj ekipi pretjerano jer to kaj sma vidio ne ulijeva povjerenje

Ne sjećam se da li je bio dsg ili markoprojekt, al neki dućan u Zg kad sam slagao svoju hipstericu. Uzeo na kraju sa torpedom jer nisam htio kočnice vidljive.

21108208658_718a559e2b_k.jpg


21269946016_e918de88b5_b.jpg
 
jesi se spustija niz sirobuju s tin? I ako da, di si se zaustavija? U Ducama?  :mrgreen: :mrgreen:

pluto gori, olovo doli. to je prije mriza za gavune nego hipsterica  :mrgreen:

inace  (y)

 
alpine said:
jesi se spustija niz sirobuju s tin? I ako da, di si se zaustavija? U Ducama?  :mrgreen: :mrgreen:

pluto gori, olovo doli. to je prije mriza za gavune nego hipsterica  :mrgreen:

inace  (y)

To je u originalu bio Unis Sprint koji sam platio 400 Kn. Bilo mi dosadno u Istri pa sam ga raspilio. Ukupan trošak je bio oko 800 kn (sa biciklom). Vozio je dvije godine po Zagrebu dok sam živio gore. Nakon povratka u St, objesio je na zid kafića :D :D :D

Kočnica me najmanje brinula :D :D :D
 
Mocippaldi said:
De mi reci jesil imao problema kod homologacije u Rvackama jer je lefty  :misli: Ja stia kupit tocak u Engleskama pa mi ovdje skazali da moram sve prebacit(lancanik, lanac...) na desnu stranu da bi ga ovdje moga koristiti  :shock:

:mrgreen: :jesus:
 
giantMC said:
vidio sam da engleski hipsteri slazu stare specke s duplom nabom tako da samo okrenu kotac kako im pase taj dan i imaju fixie ili single speed.. jel neko ovdje radio tak nekaj?

u Zg u dućanima svaki fixie je istovremeno i single speed, okreneš kotač i to je to

imam takvog, na fixie strani je ful debilno, niz breg ti noge otkine😂


Srki
 
Nero said:
Ne sjećam se da li je bio dsg ili markoprojekt, al neki dućan u Zg kad sam slagao svoju hipstericu. Uzeo na kraju sa torpedom jer nisam htio kočnice vidljive.

21108208658_718a559e2b_k.jpg


21269946016_e918de88b5_b.jpg


u markoprojektu sam mislio pitat, ionak moram jedan dan do njih, jedini su imali nekaj drugo kaj mi treba pa da usput pitam i za to..

super si slozio bicikl  (y)
si imal specku ili je 'donacija' reciklaza? njuskalo? hrelic?
 
samo si presprejal ili posteno, brus, ciscenje, farbanje.. boja ili 'plastifikacija'?

moram sam skuzit koju velicinu rame trebam.. kotace imas 700c?
 
giantMC said:
samo si presprejal ili posteno, brus, ciscenje, farbanje.. boja ili 'plastifikacija'?
moram sam skuzit koju velicinu rame trebam.. kotace imas 700c?

a je kompliciras..

nerov okvir je 56 ili 57, vidi se iz zrakomlata :)

reci koliko si visok, rec cu ti koji okvir trebas.. pazi ima klasicna i slope geometrila, i velicina nije ista.
 
giantMC said:
samo si presprejal ili posteno, brus, ciscenje, farbanje.. boja ili 'plastifikacija'?

moram sam skuzit koju velicinu rame trebam.. kotace imas 700c?

Otpilao ''viškove'' s rame (nosače mjenjača, blatobrana, dinama, sajli...), pobrusio i obojao sprejom na stablu oraha ispred kuće  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Boja se dan danas drži. Budget build je morao biti jer je to bio bike za ići na posao, zavezati sajlom ispred ureda i ostaviti. Nisam htio presing ''skupe'' bicikle za takvu aktivnost. Bila je zavezana ispred Krivog Puta 4 dana kad sam jednom otišao malo raspojasan. Bicikla se dosta koristila i najdraže mi je bilo to što je bila toliko jednostavna da se ništa nije pokvarilo (nije mi se ni guma probila u tri godine svakodnevnog korištenja).

Veličinu rame sam guglao i tako odabrao ovu. Što se kotača tiče, ne sjećam se, isto je bio gugl :) Sjedalo je bilo s ebaya (50 Kn).