Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

na eurosportu nis, na eurosportu2 takodjer.. na extreme-u isto nis..

gledam snimku http://freecaster.tv/mtb/1011045/uci-mtb-world-cup-4x-2-maribor


volio bi probat sve te 'cross' oblike, na bordu biciklu i tak.. al ovi uvjeti su katastrofa.. pa to je poplava
 
lb said:
nije nuzno da postoji zicara, ali bitno olaksava stvari jer tijekom vikenda kad je utrka svaki vozac mora proci stazu 10+ puta.  kada zicare nema - transport bicikala i vozaca se mora organizirati kombijima/kamionima. btw, zicare na pohorju i kranjskoj gori rade cijelu godinu i vrte lovu na biciklistima. dodjes, kupis kartu i peri-deri. postoji i sezonska karta -  uglavnom isti sistem kao kod skijanja...

sto se same discipline tice, slicno je skijanju sto se pravila tice...
sistem startanja je kao na skijanju, svakih 30 sekundi ili 1 minutu starta jedan vozac. na startu okine senzor za vrijeme, mora proci  stazu bez izlijetanja/kraćenja, i na cilju opet okine senzor za vrijeme.  staze su posebno pripremeljene i sadrze razne elemente(brze otvorene dionice, spore tehnicke dionice, skokovi, zavoji, drop-ovi, osiguranje, ...). Nastimane su da traju cca 3-5 minuta. postoji jos pravila, ali ovo je najgrublje.
utrka traje 2 dana - i sastoji se od treninga (upoznavanje staze, odabir optimalnih linija), kvalifikacijkskog spusta (odredjuje startni poredak i eliminira sporije vozace na jacim utrkama) i same utrke.

bicikli su specificni i nisu prikladni za bilo koju drugu disciplinu. fizicki je jako intenzivno (puls je od pocetka do kraja na maksimumu) i to ti je u najkracim crtama to

ne znam hoce li negdje biti prijenos danasnje utrke u Mariboru, ali imas ovdje primjer kako to izgleda:

http://www.freecaster.tv/1000006_1005144
thnx!

gledam bas dal se da to negdje na platak ubacit  :mrgreen: kao ideja samo...

nego.. ovaj lik!! ne mogu vjerovat... lik je pao i na kraju usao drugi u cilj... koji luđaci!!  :D :D
 
kad smo vec kod utrka.. prati ko trenutno giro? svaki dan na eurosportu


btw pred koji tjedan na extreme-u sam gledo reportazu od nekud isto cup dh i 4x.. ti bokca ovi athertoni su pobjedili u svim utrkama, dva buraza i sestra.. jedan pobjedio u 4x jedan u dh a ona ne sjecam se jel vozila obje discipline.. luda obitelj  :mrgreen: evo jednog sam vec vidio na snimci 4x sa freecaster-a
 
Zrile said:
thnx!

gledam bas dal se da to negdje na platak ubacit  :mrgreen: kao ideja samo...

nego.. ovaj lik!! ne mogu vjerovat... lik je pao i na kraju usao drugi u cilj... koji luđaci!!  :D :D
bilo je nes slicnog i na sljemenu...zvalo se "olympus cup" il tako nešto...jedan od skokova koliko znam trune (skakalo se prek ceste)
dakle sve što ti treba je planina po mogucnosti sa zicarom. sve sto na npr bjelolasici treba napraviti jest staviti kuke na sedeznicu da se moze bicikl zakaciti, i trasirati stazu naravno. dakle zarada je tu, uz minimum ulaganja osim sto treba nekom objasniti da skijaliste moze donositi zaradu cijelu godinu
 
a jesi ti isto.. objasnit.. pa pokusava se valjda prek 20 godina objasnit idiotima da 'turizam' nije cekanje svaba i ceha da dodju na more u 7 i 8, nego da je gradski i planinski pa po novom seoski turizam.. imamo mi na tom podrucju jako puno potencijala, al niko nece ulozit kad bi trebo podmazat valjda 100 ljudi dok bi dobio svaku dozvolu a znamo kolko jebenih dozvola treba u RH
 
bio sam sa novim 'ukucanom' se vozikat po bundeku i nasipu i slusat metallicu, kad sam se vratio doma tata je kukal da se sa novim biciklom ne vozi i odmah ga iso sa krpicama brisat.. kaj da cekam da ostari bicikl?!  :mrgreen: kad ga nebu on vozil budem ja hahah

 
pala danas voznjica po maksimiru.. blato.. al ok je.. toplo i suncano.. na vidikovcu popili cugu pa prek sajma na trgu ravno dole.. i na bundeku nas ulovil pljusak.. pih  :mrgreen:
 
Evo par slika danas nakon sljemena, pa odoh dalje na građevinske radove....
DSC09436.jpg

DSC09437.jpg

DSC09438.jpg

i ova je nakon što sam ostal visit na srušenom drvetu koje nisam uspjeo izbjeći :mrgreen:
DSC09433.jpg
 
to si metnul sam da se miskom hvalis a ne zbog ozljede  :mrgreen:

kakvu to kratku masinicu imas iza?
 
vidi bicu ejj :lolcry: :lolcry:


danas odvezao oko 20km od čega oko 7km makadam i još 5km staze na kojoj se vozila utrka prošli vikend
link na stazu
http://www.adrenalina.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=16
 
btw. bila je rasprava o kočnicama, moram priznat da je hidraulika 0 bodova, drvo te zaustavi u trenu.... (y) (y)
 
znam iz vlastitog iskustva, jednom sam se zakuco u drvo sa nekih 30km/h
vilica sam iščupao iz headtube-a pukla je, i desnu stranu glave sam razbio na svu sreču ništa ozbiljno sam se dobro ogulio glavom sam nekako po boku udario a ne frontalno

i to baš ovakva rst aerosa, pukla je gdje je ovo crveno
nakon toga na drugoj bicikli sam imao isto neki rst koji je pukao na ovom mjestu gdje je zeleno zaokruženo
huly1l.jpg

tada sam definitivno zaključio da je rst smeće :D
 
a čuj to ti je to, rst, suntour, uglavnom jako loše, samo kaj je nažalost suntour preuzeo mazocchija tak da je imarz nakon 2006 otišal kvragu...
 
mv_agusta said:
vidi bicu ejj :lolcry: :lolcry:


danas odvezao oko 20km od čega oko 7km makadam i još 5km staze na kojoj se vozila utrka prošli vikend
link na stazu
http://www.adrenalina.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=16

dobra ti je staza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jel se tu uopće penješ :jesus:
 
puno više nego što se čini, ona velika nizbrdica je na startu
 
uff jeboo.. 38km uzbrdo :shock:
nije to za mene
ali za dole može odma sutra :mrgreen: