Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

kaj mi onda spominjes ojre, nebum solo isel u janez lend noge razgibavat  :mrgreen:  idem rodju kontaktirat
 
kad sam bio mlađi sam znao otići po kiši se voziti, sada to ne radim osim ako me baš uhvati negdje :D
 
da ja isto.. al jos je ostalo ono 'kak super pada, za voznju'.. al nebi izaso van, neda mi se vise bit mokar do koze :mrgreen: al evo na temi metallice neke kabanice pa si mozda ribasko odjelo opet navucem i odo ja van
 
giantMC said:
ima koji divljak da se vozi po ovakvom vremenu?  :LOL:

ima njih 200-tinjak na Pohorju, neki se voze vise, a neki manje uspjesno:

08-m-pandur.jpg


 
Prodaje netko nekakvu jeftinjaču do 500kn?

Ili preporuka neke nove do 1500 Kn?

Imam malo preko 100 Kg na 1,94, hoću neki bike za ić s njim na trening, bitno da se ne slomi poda mnom  :mrgreen:

I da je lagan za na kolo, u tome sam bija dobar u osnovnoj  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
  ljudi ajmo savjet   , koja je razlika izmedju pakni za disk kocnice  , mislim prije svega izmedju organic- crnih  
                sintered i resin materijala ,  koje imaju bolji grip itd...
 
         i usporedbu molim , buduci da si moram zamijeniti pakne na shimano saintu- prvoj generaciji
         koje plocice da  kupim  , origigi shimano ,  fibrax , ebc , goodridge.....najvaznije mi je da
         kocnica sto bolje koci , da ukopava na mjestu ...
         
 
Dylan said:
Popodne sam gledao prenos s Pohorja utrka 4X, ta dinamična disciplina bila je izvanredno atraktivna zbog jako teške staze tj. žitkog blata na njoj.


bome ovaj gore bas i nije imao srece  :? :mrgreen:
di je bil prenos? :( mozda bude i sutra pa da bacim oko
 
taj downhill...ne znam niš o tome... pročitala sam negdje da ima staza u kranjskoj gori i na pohorju... jel to uglavnom vezano uz skijašku infrastrukturu (žičare)? i da li su te staze zapravo neki planinarski putevi ili su posebno uređene?
kak to funkcionira?
 
zakon, koji luđaci  :D

malo me adrenalin oprao, samo kaj sam filmić pogledala  :mrgreen:
 
lemoo said:
  ljudi ajmo savjet   , koja je razlika izmedju pakni za disk kocnice  , mislim prije svega izmedju organic- crnih  
                sintered i resin materijala ,  koje imaju bolji grip itd...
 
         i usporedbu molim , buduci da si moram zamijeniti pakne na shimano saintu- prvoj generaciji
         koje plocice da  kupim  , origigi shimano ,  fibrax , ebc , goodridge.....najvaznije mi je da
         kocnica sto bolje koci , da ukopava na mjestu ...
         

znači sintered su ti dugotrajnije, u svim uvjetima koče isto, škripe, i meni glavni problem slabija modulacija (ili ne koči ili proklizava9

organic koče dosta bolje kad je suho, koče nešto bolje, odlična modulacija, ne škripe, ali se puno brže troše i slabije koče po mokrom i blatu

Iskreno da ti kažem niti s jednima nečeš pogriješit  :D
 
mene zanima neki trekking,kako se određuje veličina rame prema veličini vozača?jel postoji neka formula?u dučanima je uvijek za mene ''savršena'' baš ona koju trgovac ima pri ruci pa im nemogu vjerovati..
 
Zrile said:
taj downhill...ne znam niš o tome... pročitala sam negdje da ima staza u kranjskoj gori i na pohorju... jel to uglavnom vezano uz skijašku infrastrukturu (žičare)? i da li su te staze zapravo neki planinarski putevi ili su posebno uređene?
kak to funkcionira?

nije nuzno da postoji zicara, ali bitno olaksava stvari jer tijekom vikenda kad je utrka svaki vozac mora proci stazu 10+ puta.  kada zicare nema - transport bicikala i vozaca se mora organizirati kombijima/kamionima. btw, zicare na pohorju i kranjskoj gori rade cijelu godinu i vrte lovu na biciklistima. dodjes, kupis kartu i peri-deri. postoji i sezonska karta -  uglavnom isti sistem kao kod skijanja...

sto se same discipline tice, slicno je skijanju sto se pravila tice...
sistem startanja je kao na skijanju, svakih 30 sekundi ili 1 minutu starta jedan vozac. na startu okine senzor za vrijeme, mora proci  stazu bez izlijetanja/kraćenja, i na cilju opet okine senzor za vrijeme.  staze su posebno pripremeljene i sadrze razne elemente(brze otvorene dionice, spore tehnicke dionice, skokovi, zavoji, drop-ovi, osiguranje, ...). Nastimane su da traju cca 3-5 minuta. postoji jos pravila, ali ovo je najgrublje.
utrka traje 2 dana - i sastoji se od treninga (upoznavanje staze, odabir optimalnih linija), kvalifikacijkskog spusta (odredjuje startni poredak i eliminira sporije vozace na jacim utrkama) i same utrke.

bicikli su specificni i nisu prikladni za bilo koju drugu disciplinu. fizicki je jako intenzivno (puls je od pocetka do kraja na maksimumu) i to ti je u najkracim crtama to

ne znam hoce li negdje biti prijenos danasnje utrke u Mariboru, ali imas ovdje primjer kako to izgleda:

http://www.freecaster.tv/1000006_1005144

 
Vozio sam  utrku na Pohorju 2007 ili 2006god i bilo je odlično , od organizacije pa do staze  (y).I bio sam impresioniran publikom koje je bilo već na treningu ko dreka i svi navijaju ko ludi, a to ti još više digne adrenalin  u vožnji.Jedna disciplina u biciklizmu u kojoj u par minuta moraš dat sve od sebe i u tom je sva čar (bar meni) jer je brzo ludo i ekipa je uvijek za 10.A i vožnja bez žičare već u kombiju sa ekipom i ta zajebancija je na nivou za 10.U svakom slučaju moj omiljeni sport  (y).I dobro je da se i kod nas zadnjih par godina sve više podržava.
 
Dylan said:
http://cpp.haerbe.net/tekstovi/odabir.htm
http://cms.dinamic.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=209&Itemid=265
http://www.cyclobil.bloger.hr/post/odabir-novog-bicikla/837005.aspx
http://www.ave.hr/index.php?nid=5

...itd... (Google is your friend :mrgreen: )
(y) (y)