Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

upravo ulovio prilog na Z1 o najvecem svjetskom natjecaju za dizajn sa svrhom poboljsanja zivota index. glavnu nagradu i 100.000 eura pobrale su dizajnerice kacige za bicikliste. kaciga se ne nosi na glavi vec oko vrata kao modni dodatak i radi na senzor pa se pri trzaju napuhne... kao zracni jastuk. ime joj je hövding a dosle su na ideju zbog toga sto biciklisti ne nose kacige jer su im ruzne, preogromne i znoje se u njima. sedam godina su istrazivale prije nego su dosle do nje. da, oko 350 eura se spominjalo kao cijena kacige.


Hövding krocktest
 
Modesty40 said:
sigurno :misli: :mrgreen:
da  :mrgreen: tipfeler

jos sam pod dojmom  :mrgreen:

a i danas mi je bas super dan  :mrgreen: :mrgreen:


424654_10150637468282490_836302489_9023643_1410484557_n.jpg


432082_10150637480542490_836302489_9023690_224245201_n.jpg



:inlove:
 
crobiker1 said:
da  :mrgreen: tipfeler

jos sam pod dojmom  :mrgreen:

a i danas mi je bas super dan  :mrgreen: :mrgreen:



:inlove:

to ti je dečko :misli: :mrgreen:
 
cobRRa said:
upravo ulovio prilog na Z1 o najvecem svjetskom natjecaju za dizajn sa svrhom poboljsanja zivota index. glavnu nagradu i 100.000 eura pobrale su dizajnerice kacige za bicikliste. kaciga se ne nosi na glavi vec oko vrata kao modni dodatak i radi na senzor pa se pri trzaju napuhne... kao zracni jastuk. ime joj je hövding a dosle su na ideju zbog toga sto biciklisti ne nose kacige jer su im ruzne, preogromne i znoje se u njima. sedam godina su istrazivale prije nego su dosle do nje. da, oko 350 eura se spominjalo kao cijena kacige.


Hövding krocktest

I kaj buš ih trošil par komada mjesečno , jer najvjerojatnije moraju na slaganje i ugrađivanje nove ampule.Po meni totalno nekorisno u šumi , možda samo po gradovima, al u šumi nikak.
 
Ja vozim samo asfalt i 350€ minimalno jednom tjedno sitnica  :LOL:
 
ljacmi said:
I kaj buš ih trošil par komada mjesečno , jer najvjerojatnije moraju na slaganje i ugrađivanje nove ampule.Po meni totalno nekorisno u šumi , možda samo po gradovima, al u šumi nikak.

ohladi malo... nigdje nisam napisal da cu ja to kupit.
 
cobRRa said:
ohladi malo... nigdje nisam napisal da cu ja to kupit.

Pa nisam se ni zagrijal :D Nisam niš aludirao na tebe nego onak , čisto u sebi razmišljajuči (y) A sumljam da bu to kod nas došlo uskoro.I probaj po ljetu pajtlat uz breg sa modnim dodatkom oko vrata.Uznojil bi se ko krmak oko vrata i hitil bi to smeće na prvom kilometru uzbrdice  :D
 
ljacmi said:
I kaj buš ih trošil par komada mjesečno , jer najvjerojatnije moraju na slaganje i ugrađivanje nove ampule.Po meni totalno nekorisno u šumi , možda samo po gradovima, al u šumi nikak.

Znam neke koji bi ih trošili nekoliko dnevno. Osobno mi je padanje totalno "fuj" i meni je kaciga modni dodatak, tak sam si će-će s njom  :mrgreen:
 
ljacmi said:
Pa nisam se ni zagrijal :D Nisam niš aludirao na tebe nego onak , čisto u sebi razmišljajuči (y) A sumljam da bu to kod nas došlo uskoro.I probaj po ljetu pajtlat uz breg sa modnim dodatkom oko vrata.Uznojil bi se ko krmak oko vrata i hitil bi to smeće na prvom kilometru uzbrdice  :D

po drugi put si u pravu... sorry ak sam ispal grub, izgledalo mi koda sam budala koja bu to kupila.

uzdravlje!  :piva:
 
ak nebu kise sutra mislim da bum na malu voznjicu sa starim bajkom 'preradjenim' za urbano djelovanje.. do jaruna i tak malo pocet rit navikavat na bicikl nakon zimskog sna :mrgreen:
 
bole said:
...znate li gdje bi u Hr moga kupiti ovako nesto, ili slicno za najmanje dvije bicikle

hvala

Ak imaš krovni nosač , bolje uloži u njega.Jedino ak nemaš kakvu težu d-h pilu, onda je ovo bolja solucija (barem meni) Imao sam i jedno i drugo .
 
ljacmi said:
Ak imaš krovni nosač , bolje uloži u njega.Jedino ak nemaš kakvu težu d-h pilu, onda je ovo bolja solucija (barem meni) Imao sam i jedno i drugo .

Ja sam isto gledala ove nosače za zadnja vrata. Imam XC90 i nema šanse da podignem bike tako visoko.
 
ocito kasnim al evo citam u biker-u da se probijaju opasno MTB 29eri.. jel neko probal..

zanimljiva dva bicikla predstavljena, giant city speed i binachi singlespeed.. ako se nisam prevario u sjecanju m900 je ljubitelj singlica, il je to neko drugi bil.. znam da neko je  :mrgreen:

i raznih testova, i korisno - popis biciklijada i slicnih sportsko rekreativnih ili natjecateljskih dogadjaja u HR tokom 2012e