Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Ima tko tu da vozi SPD ?  :misli:  Planiram uzimat a nemam baš iskustva s tim. Jel se isplati ne isplati, jel previše ograničava pri spustu ? Govorim o mtb-u naravno  :mrgreen:
 
fico_199 said:
Ima tko tu da vozi SPD ?  :misli:  Planiram uzimat a nemam baš iskustva s tim. Jel se isplati ne isplati, jel previše ograničava pri spustu ? Govorim o mtb-u naravno  :mrgreen:

Najpametnije posuditi bike/pedale i cipelice, probati i donijeti vlastiti sud. Meni paše, nekima ne.
 
fico_199 said:
Ima tko tu da vozi SPD ?  :misli:  Planiram uzimat a nemam baš iskustva s tim. Jel se isplati ne isplati, jel previše ograničava pri spustu ? Govorim o mtb-u naravno  :mrgreen:

uzimaj, evo ja sam uzeo pred koji mjesec i svi moji strahovi i sumnje su bili neopravdani

jedino gdje sam lošiji nego psaflatom je u vožnji po zadnjem, jednostavno nemogu ga držati ravno još
nakon 10-15m počnem padati na bok
sa flatom vozim po zadnjem kolko hoću ono doslovno 400-500m bez beda
 
Dawg said:

Jebeš kompromise.  :mrgreen:

Jednog ovakvoga:
small_sj%20ht%20expert%20carbon%20'12.jpg


I uz njega jednog ovakvoga:
small_demo%202.jpg
 
jedan frend neki dan si uzeo demo
strojčina
to čudo jede sve pred sobom, nema takve rupe, grote, skakaonice koja mu smeta
 
uzet ću si ovak neke spdejke sa platformom. nekak mi se to bolje čini, sad budemo vidli,  :LOL:

images


lb said:
Jebeš kompromise.  :mrgreen:

Jednog ovakvoga:
small_sj%20ht%20expert%20carbon%20'12.jpg


I uz njega jednog ovakvoga:
small_demo%202.jpg

enduro s pravim vozačem ide skoro ko demo, ni ja nisam vjerovao dok nisam vidio  :shock: jedino nije za neke ekstremene jumpove/dropove.

Specialized Enduro 2011 Medvedgrad
na snimci ne izgleda neš posebno al u stvarnosti opaka staza.

 
fico_199 said:
uzet ću si ovak neke spdejke sa platformom. nekak mi se to bolje čini, sad budemo vidli,  :LOL:

images
I moj plan. Ali nekako imam ružan predosjećaj da neću uspjeti spustiti nogu na vrijeme u zadanom sudbonosnom trenutku. I to pred velikom publikom. :LOL:
Nego bajdvej... jel ima netko preporuku za neke metro-mtb-cipelice čestite cijene i kvalitetne izrade? :proljece:
:mrgreen:
 
fico_199 said:
uzet ću si ovak neke spdejke sa platformom. nekak mi se to bolje čini, sad budemo vidli,  :LOL:

radije onda CrankBrothers Mallet, biti ces puno zadovoljniji po blatu:

attachment.php


fico_199 said:
enduro s pravim vozačem ide skoro ko demo, ni ja nisam vjerovao dok nisam vidio  :shock: jedino nije za neke ekstremene jumpove/dropove.

na snimci ne izgleda neš posebno al u stvarnosti opaka staza.

poznam tu stazu, vozio sam ju vise puta...
ma dobar je enduro, vidio si valjda smajlija u mom prvom postu...
 
sve ok, probao sam i endura i dema, realno za iskoristiti puni potencijal dema treba bit opako dobar vozač i ima svega par staza u hr gdje se pravi dh može voziti nažalost... a s endurom možeš svugdje  :D

malletice sam isto gledao, samo su dosta skupe i kolko čitam po netu dosta ljudi se žali na pouzdanost... kod ovih shimano se opet žale da se nemreš normalno uštekat kad se zapune blatom.

Hrvoje said:
I moj plan. Ali nekako imam ružan predosjećaj da neću uspjeti spustiti nogu na vrijeme u zadanom sudbonosnom trenutku. I to pred velikom publikom. :LOL:
Nego bajdvej... jel ima netko preporuku za neke metro-mtb-cipelice čestite cijene i kvalitetne izrade? :proljece:
:mrgreen:

To da nećeš uspjet spustit nogu u kritičnim trenucima je kolko čujem od ljudi koji ih voze normalna stvar prvih mjesec dva  :mrgreen: .  Naslušao sam se svakih priča, od padova na mjestu pred punim tramvajem na trgu i slično  :LOL: :LOL:

za šuzice kolko sam skužio treba gledat neke mekše ako hočeš spd s platformom.

ja ciljam na ove

IMG_7125.jpg
 
fico_199 said:
malletice sam isto gledao, samo su dosta skupe i kolko čitam po netu dosta ljudi se žali na pouzdanost... kod ovih shimano se opet žale da se nemreš normalno uštekat kad se zapune blatom.

ne bih znao, mene su dobro sluzile (y)
 
koristio si ih za dh ili ? jel se teško bilo iskopčavat ? (kolko vidim na CB-u se neda štelat "težina" iskočavanja.
 
fico_199 said:
To da nećeš uspjet spustit nogu u kritičnim trenucima je kolko čujem od ljudi koji ih voze normalna stvar prvih mjesec dva  :mrgreen: .  Naslušao sam se svakih priča, od padova na mjestu pred punim tramvajem na trgu i slično  :LOL: :LOL:
Ja ću to (poznajući svoje propagandne sposobnosti) izvesti pred Predsjednikom RH, cijelim diplomatsko-konzularnim zborom u RH te foto i TV reporterima svih relevantnih medijskih kuća u RH. :LOL:
fico_199 said:
za šuzice kolko sam skužio treba gledat neke mekše ako hočeš spd s platformom.
(y)
Ne, ja bi esdepeovske pedale i obične šuzice...  :LOL:
:mrgreen:
fico_199 said:
ja ciljam na ove
IMG_7125.jpg
Ja bi nešto gojzeričastije... ove mi ovako na oko djeluju više za špicu nego za vuko*ebinu do koje nije dopro asfalt. :mrgreen: 
 
fico_199 said:
koristio si ih za dh ili ? jel se teško bilo iskopčavat ? (kolko vidim na CB-u se neda štelat "težina" iskočavanja.

Da, za DH. Iskopcavanje je sasvim OK, nikada nisam imao problem. Ukopcavanje na blatnim uvjetima je nebo-zemlja razlika u odnosu na shimano.

Na malletima imas 2 settinga za iskopcavanje, ali ne podesavas na pedali vec biras odgovarajuci cleat(naravno, oba cleata idu uz pedale):

http://www.crankbrothers.com/support/cleatsetup_mallet.php

EDIT(nisu 2 seta, vec 2 razlicita cleata u jednom setu, a otpustanje ovisi kojeg stavis na koju stranu...)
 
lb said:
Da, za DH. Iskopcavanje je sasvim OK, nikada nisam imao problem. Ukopcavanje na blatnim uvjetima je nebo-zemlja razlika u odnosu na shimano.

Na malletima imas 2 settinga za iskopcavanje, ali ne podesavas na pedali vec biras odgovarajuci cleat(naravno, oba cleata idu uz pedale):

http://www.crankbrothers.com/support/cleatsetup_mallet.php

EDIT(nisu 2 seta, vec 2 razlicita cleata u jednom setu, a otpustanje ovisi kojeg stavis na koju stranu...)

hvala na informaciji  :D ove tvoje su stare mallet koje su dobre, a za nove se jako puno ljudi žali da im pucaju osovine  :shock: tak da ću ih preskočiti...
 
fico_199 said:
To da nećeš uspjet spustit nogu u kritičnim trenucima je kolko čujem od ljudi koji ih voze normalna stvar prvih mjesec dva  :mrgreen: .  Naslušao sam se svakih priča, od padova na mjestu pred punim tramvajem na trgu i slično  :LOL: :LOL:

za šuzice kolko sam skužio treba gledat neke mekše ako hočeš spd s platformom.

ja ciljam na ove

IMG_7125.jpg

bas sam prekjucer prical s frendom, on je vozil spd jos u srednjoj, dakle pred ohoho previse godina, i sad je na novom bajku metnul pedale kakve si ti gore puknul, sam nije plasticna verzija neg full alu, izgledaju odlicno i obje strane su identicne, i kak velis vjerovatno za kopcanje na kombo pedali mekanije bi bile bolje cipele..
(isto veli da je zveknul na semaforu pred hrpom ljudi nedavno hahaha)
ove shimano su bas za grad  :mrgreen: malo pozirat i to hahaha.. mozda bi si ih i kupil  :LOL:
ja vise gledam ovakve kakve si metnul i keindl-a jer su prakticnije za moje kombo pedale si asimetricne tak da nemam podlogu ispod clip-a (shimano m324) pa su mi kruce bolje, cak im je i cijena dobra, mogo bi se prosetat do njih
 
kroz par dana bi trebale stić pedale shimano PD-M647 i ove šuzice AM45. Po cipele idem u sloveniju a pedale sam našo rabljene. Javim dojmove i kolko sam se puta rasuo zbog spd-a  :mrgreen:

Ove m324 sam isto gledao ali mi se čini da taj kompromis ubije ono po čemu je flat pedala dobra a spd je samo s jedne strane tak da sam odustao od tih pola pola rješenja. Možda sam u krivu, budem vidio.
 
fico_199 said:
Ove m324 sam isto gledao ali mi se čini da taj kompromis ubije ono po čemu je flat pedala dobra a spd je samo s jedne strane tak da sam odustao od tih pola pola rješenja. Možda sam u krivu, budem vidio.

Nisi u krivu. Ta pola-pola rjesenja mogu biti prihvatljiva eventualno za voznju do placa, ducana i koji krug po jarunu.