Dvoumljenje

YgyPoP

New member
pozzz bikeri,evo pošto ću položiti ovih dana A kategoriju(nadam se 😅😛).I išao bih u kupovinu motora do nekih cca 6000e (polovno) pa na umu sam imao neka od 3,4 motora pa me zanimaju iskusta i prijedlozi..Nisam neki koji voli brzine i visok sam 182 i 84 kg...Pa si tražim nesto sto bi mi stimalo jer nemam prilike isprobati neke od motora...pošto polažem na MT 07 (jako mi se sviđa) imam na umu još ERN6 ,Z750,Z650 i ono naj važnije pouzdanost motora i kvaliteta ne da je krama koja će se kvariti i iziskivati puno raznih troškova tj.mislim na izdrzljivost i odrzavanje agregata također ostalih djelova...Naveo sam par primjera motora ali samo sam vozio MT 07.Hvala na odgovorima unaprijed.
 
čuj to, ljepši zvuk
meni ti 4redni zvuče očajno
 
Fazer 600. Definitivno peri deri. Nikad nikakvih problema, koga god znam da ga je imao. A može se naći već od 2000-2500 Eura.
 
  • Like
Reactions: prpa
imam na umu još ERN6
Osobno mi je er6n to jedan od najruznijih motora. Cak je premasio i originalnu Multistradu.

Od navedenih bi svakako prije uzeo MT07. Zabavan motor skroz, nece ti dopizdit odmah, a lakse ga je prodati(i to za istu cijenu, ili vecu ako ces biti kokosar) nego recimo zeca. O pouzdanosti ne moras brinuti sa njime.

Alternativno, Hornetica 600. Pouzdana, jeftina, ide sasvim solidno.
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja bi gledao i sv 650,on je tu kao i mt07, ali meni dosta odraslije izgleda.
Nekad je bilo lijepih 600 kubika sportskih motora, pešes godina starih za te novce.
Šteta.
 
  • Like
Reactions: BranimirP
Budući da si u auto školi vozio mt07,ne bi bilo zgorega sa nastaviš na istom tipu motora.Meni osobno taj motor a niti njegova pojava ne znače ništa ,ali ama baš ništa.No ,kao početniku bih ti ga savjetovao iz prostog razloga ,a to je njegova jednostavnost ,predvidljivost ponašanja u vožnji i relativno nova koncepcija.Za početnika više nego dovoljno ,prvenstveno što bi ga trebao kupiti razumom ,dakle što noviji i što očuvaniji primjerak.A kasnije kupuj sa srcem ,kao i većina uglavnom.👍😎