e ovo je klopa...

Nemam pojma zakaj je prva fotka tak žuta, mora da je od vina..
PS: Isprike gastro puritancima da je ovakav komad lignje završio u rižotu, jednostavno mi se to jelo a manjih nije bilo 😁
20230415_201440.jpg
 

Attachments

  • 20230415_185524.jpg
    20230415_185524.jpg
    2.2 MB · Views: 0
Danas neki mix, mudrovanje...dosadilo...pa mix.desert... al isplatilo se.,držače do subote, sutra je Petak...
 

Attachments

  • mix.jpg
    mix.jpg
    231.3 KB · Views: 0
  • mix.desert..jpg
    mix.desert..jpg
    198.1 KB · Views: 0
Ponavljam se, ali repetitio est mater studiorum... :yoda:



Za sada najbolji uloženo dobiveno omjer :mrgreen:
jel ti to neki mesar odvoji.... ili je iz trgovačkih centara....
ja naručim kod mesara, ali bi me posla u kurac da mu četiri pancete poremetim....
iz trgovačkih bude obično dosta lošije.....
 
jel ti to neki mesar odvoji.... ili je iz trgovačkih centara....
ja naručim kod mesara, ali bi me posla u kurac da mu četiri pancete poremetim....
iz trgovačkih bude obično dosta lošije.....

Nemam mesara, meni igra količina pa bi me potjerali van da tako tražim. 😄 Vakum pakiranja PIK, PPK i slično. Ispadne mi dobro, čak i bolje nego u nekih grill mjesta. 3-4 sata i 2-3 različita praha i premaza čuda čine... :mrgreen:
 
Nemam mesara, meni igra količina pa bi me potjerali van da tako tražim. 😄 Vakum pakiranja PIK, PPK i slično. Ispadne mi dobro, čak i bolje nego u nekih grill mjesta. 3-4 sata i 2-3 različita praha i premaza čuda čine... :mrgreen:
u našim pečenjarama su rebarca trećerazredna......
uglavnom unaprjed kuhano pa zapečeno ili samo marinirano i kratko pečeno....
ispod 3 sata sporog pečenja nema kruha....
ja obično pečem tri sata zamotano u suhoj marinadi, pa još po ure otvoreno i mažem sa mokrom marinadom....
 
  • Like
Reactions: El Mravac
To je to. Pospem odmah suhim pa na lagano cca 3 sata pokriveno pa otkriveno, i na kraju mokro + zakurim da se šećer oznoji.
ja ne stavljam cukar, nego dodam malo meda u mokro....
moraju se lipit prsti....
obično uz svinju radim i krilca sa istim marinadama..... njih pečem dosta kraće i skupa finiširam na najače.....
za sebe napravim "malo" ljući finiš.....
još jednu štivu krumpira sa pancetom i kobasicama od braće.... pive da ne pofali.... i viski za after....
pa se žena čudi što ne odlazi niko doma.... a susidi se žale kad počmemo zavijat.....
 
  • Haha
Reactions: El Mravac
Nekad ne znaš vise sta bi sprema, treba i odmorit...danas samo locco...klassika, al dobra u planu cetvrtak-Trogir i Chevapi-mmmmm.
 

Attachments

  • locco.jpg
    locco.jpg
    2.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Dene
20221208_161138.jpg

Ne sjećam se dal sam stavil.. Inače mi je Juta Spiza puno ukusnija nego Volim Ljuto ali kad je do najljućih pizdarija, Volim Ljuto je pobjednik. Kikiriki je za psihopate koji su djetinjasti poput mene pa vole gledat prijatelje kak preispituju svoju odluku da posegnu za bilo čim u zdjelici, The Reaper se može koristiti tipa na lonac graha ili gulaš 3-4 kapi a ova bolest The Last Supper je za pijane oklade i iskušavanje ega (jedna kapljica je stvarno dosta da usere cijelo jelo). Ovo zadnje bi eventualno stavil u ajvar (jednu kap na lonac) 😁
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Ne sjećam se dal sam stavil.. Inače mi je Juta Spiza puno ukusnija nego Volim Ljuto ali kad je do najljućih pizdarija, Volim Ljuto je pobjednik. Kikiriki je za psihopate koji su djetinjasti poput mene pa vole gledat prijatelje kak preispituju svoju odluku da posegnu za bilo čim u zdjelici, The Reaper se može koristiti tipa na lonac graha ili gulaš 3-4 kapi a ova bolest The Last Supper je za pijane oklade i iskušavanje ega (jedna kapljica je stvarno dosta da usere cijelo jelo). Ovo zadnje bi eventualno stavil u ajvar (jednu kap na lonac) 😁

Ekipi iz Volim Ljuto sam ostavio para i para kroz godine dok me nije poceo gastritis jebavat, pa mi je sad i papar pre ljut.
Tog Reapera sam volio kapnuti u grah, gulas i slicno.
 
  • Like
Reactions: bebeli
taj kikiriki riješim uz par piva.......
reaper mi je još najbolji od volim ljuto umaka..... oštar i jak bez puno kemijanja.........
a ove pizdarija sa dodanim kapsaicinom me ne zanimaju baš....... to, kao što kažeš, nije za jelo nego za preseravanja..........
 
  • Like
Reactions: bebeli