Faak am See, bikerski tjedan 09 01-09.09. 2012

Šta si se raspištoljio mana  :mrgreen:
Ja sam i s RR-om nekad radio preko 1000km od komada i uvijek izbjegavao autoceste i uživao u krajoliku ( bilo to more, jezera ili alpe oko mene )...a za guštiranje zavojima opalio od Plomina do Senja ili odradio koji trening na Grobniku..
Moj si komentar izvukao iz konteksta, rekao sam svoje viđenje i stojim iza toga, sve ostalo su stvar osobne percepcije i gušta , a to smo već utvrdili da je široka tema.
Pa idi ti autoputom, kamionom ,ceppelinom i okelji si po motoru što želiš, sve 5, meni ne smeta, ali mi se ne mora sviđati..  (y)


 
pozdravljam ekipu koja je bila na jezeru u austriji,nije bitno jeste li došli sa autoputem ili okolnim cestama već da ste došli,a ona ekipa sa motorima na prikolici, i onda su oni bikeri dajte molim Vas,bili su slovenci sa apencima 4,oni su se dovezli skidam kapu,a ekipa iz europe motor na prikolici istina nije ih bili puno ali...do tamo smo išli okolim cestama do kranja pa villach,a nazad preko italije udine,malfalcone,trst,rijeka i karlovac zagreb sve lokalnim cestama,još uvijek tvrdim da nam je moto scena samo velika na riječima jer nisam baš vidio previše naših registracija naravno čast ljudima koji su bili respect (y)
 
:misli: Bio, Vidio i vozio.. Vrijedi otici i vidjeti, pa ko šta misli, misli... :LOL: :LOL:
 
Dobro dečki, bikeri i ostali... ne mogu nikako naći neke relevantne informacije vezano za taj susret, upad, mjesto, kamp. Da se isčitati da se plaća kamp da se plaća upad a nigdje drugdje to ne piše....  pa me zanima jel mi može netko odgovoriti na konkretna pitanja:

Da li se plaća upad?
Da li ima mjesta u kampu i da li se plaća?

Thanx unaprijed
 
SpeedKing said:
Da li se plaća upad?
Da li ima mjesta u kampu i da li se plaća?
Thanx unaprijed

Nikakav upad se ne plaća, mjesto događanje je oko cijelog jezera, imaš nekoliko bina.... cesta je otvorena u jednom smjeru oko jezera, kad vidiš količinu motora bilo bu ti jasno zašto u jednom smjeru, kampira se svugdje a za slobodno mjesto ti nitko nemože garantirati nego dođeš gore i snalaziš se, ima nekoliko kampova koji se plačaju a ako uloviš mjesto u parku što je u subotu dosta teško kampiraš free, čak i ljudi iznajmljuju dvorišta i naplačivaju, krevet nebuš ziher našel  to se rezervira mjesecima da ne velim godinu prije :LOL:
 
Bili danas :)
Fenomenalno, nikad u zivotu nisam videl tolko motora na jednom mjestu.
Ugl Duke je prezivio, a i moja guzica :)
Al treba doc na 2 dana, ne stignes sve pogledat u jednom danu. Eo i fotke
a7aguhy4.jpg
du6ehegu.jpg

y3yzypy6.jpg
uva2u4a5.jpg
6enu9ejy.jpg
2uda7yra.jpg
 
ne7e4uta.jpg
avysuna4.jpg
mapemety.jpg
emeju4um.jpg
zy5u3ena.jpg


Uglavnom brutalna guzva i tak cjeli dan oko cjelog jezera. Definitivno sljedece godine dolazimo na 2 dana.
 
Katastrofa... pivo 3.80€?  :( Mada, na oktoberfestu je 1 litra 10 eura, a vidis samo pijane njemce kaj se njisu ljevo desno sa kriglama u rukama...
Ustvari, htio sam se osvrnuti na one kaj dovoze motore sa kamionima i rade krugove oko jezera... dakle, oni su uglavnom dosli pokazati to kaj se od motora i od sebe moze napraviti? Pa i to je ok, ak se nekom to svidja, ispada kao da su doveli izložbene primjerke. Svako ima svoj gušt. A i kuzim ih zakaj sa kamionima, naradis se na tome motoru, nakitis ga da izgleda ko cigajnski, potrosis brdo love i zamisli na putu padnes... tako da definitivno taj susret me nece vidjeti (dobro, znam da su puno izgubili s obzirom koliko piva mogu popiti  :D ) jednostavno jer mi je to totalno bezveze!
 
Old-Newbie said:
Katastrofa... pivo 3.80€?  :( Mada, na oktoberfestu je 1 litra 10 eura, a vidis samo pijane njemce kaj se njisu ljevo desno sa kriglama u rukama...
Ustvari, htio sam se osvrnuti na one kaj dovoze motore sa kamionima i rade krugove oko jezera... dakle, oni su uglavnom dosli pokazati to kaj se od motora i od sebe moze napraviti? Pa i to je ok, ak se nekom to svidja, ispada kao da su doveli izložbene primjerke. Svako ima svoj gušt. A i kuzim ih zakaj sa kamionima, naradis se na tome motoru, nakitis ga da izgleda ko cigajnski, potrosis brdo love i zamisli na putu padnes... tako da definitivno taj susret me nece vidjeti (dobro, znam da su puno izgubili s obzirom koliko piva mogu popiti  :D ) jednostavno jer mi je to totalno bezveze!

Ma bilo je pive i po 3 eura....
Kod nas je na pojedinim susretima 15 kn :misli:
Nisam bil u Biogradu,pa ne znam kak su se tamo kretale cijene.
U biti Fakeer i nije susret,i ne treba ga tako ni dozivljavati, al meni je preodlican...
Zamisli samo kad bi kod nas  blokirali jedan gradić na tjedan dana,pa izbil bi rat.
A i brojka od 80 000 motora je fakat impresivna, baz obzira kako oni tamo dosli.

 
Old-Newbie said:
Katastrofa... pivo 3.80€?  :( Mada, na oktoberfestu je 1 litra 10 eura, a vidis samo pijane njemce kaj se njisu ljevo desno sa kriglama u rukama...
Ustvari, htio sam se osvrnuti na one kaj dovoze motore sa kamionima i rade krugove oko jezera... dakle, oni su uglavnom dosli pokazati to kaj se od motora i od sebe moze napraviti? Pa i to je ok, ak se nekom to svidja, ispada kao da su doveli izložbene primjerke. Svako ima svoj gušt. A i kuzim ih zakaj sa kamionima, naradis se na tome motoru, nakitis ga da izgleda ko cigajnski, potrosis brdo love i zamisli na putu padnes... tako da definitivno taj susret me nece vidjeti (dobro, znam da su puno izgubili s obzirom koliko piva mogu popiti  :D ) jednostavno jer mi je to totalno bezveze!
provozaj se u dubrovnik.

na taj susret neideš sa 30-40€  (y)
 
Ako Biograd slijedeće godine bude dobar kao prošli možda i mi budemo imali naš tradicionalni Faaker svake godine.
 
Bili smo danas vidit kako to izgleda  :mrgreen:

07DE1DDD-E886-6E4B-A3D2-2230D8301895.jpg
 
SOMA RR ekipa drapnula:
Kranjska gora
Wurzenpass 1073 m/nv
Faaker See
Vršić 1611 m/nv
Predil 1156 m/nv
Mangart 2072 m/nv
Dva dana, 700km, noćenje sa doručkom u pekarnici, trošak 100 ojra po glavi.

n5sgtv.jpg


2rxgqpv.jpg


ip14yc.jpg


28miidw.jpg


2l9m9s1.jpg


2hpiqzm.jpg


10clzsp.jpg


Tek mali dio od 700 fotki, od kojih 500 sa Faakera. Uglavnom, 110.000 motora u jednom malom mjestu, biti dio toga, voziti se sat i pol na dužini od 3 km, vidjeti motore i spodobe kakve nemoš ni sanjat, neprocjenjivo.
Odvoziti mangartsku cestu i stajati na rubu Mangarta na visini od dva soma metara, sa punim gaćama, procjenjivo.

11l63up.jpg


11qu341.jpg