Fasada

OldBoy said:
    ...majstori traže (tri različita) za čitav posao (skele, sav materijal i ruke) 170 kn/m2 za 5cm stiropor, a 200 kn/m2 za 10cm stiropor. Razlika je u lovi 270 X 30 = 8100 kn (ili 54.000 - 45.900 kn). Nije malo.

      Imajte u vidu da na postojeću fasadu stavljam novu, a ne na novi, neožbukani zid.

Puno traže  :shock:
 
ADAM said:
Puno traže  :shock:

Pretprošle godine stavljao 10 cm stiropora sa akrilnom završnom fasadom (na već postojeću fasadu), ispalo je 190 kn/m2.
Prema mojoj kalkulaciji, investicija će se kroz troškove grijanja isplatiti kroz 10 godina, uz sadašnje cijene energenata.
 
Bitnu ulogu imaju i prozori, veću od same debljine stiropora. Ja sam planirao stavit 15cm i troslojna stakla, s tim da mi je od Kemenovića koji radi striropor, prepručen neki novi sa, mislim grafitom, koji poboljšava toplinsku izolaciju tak oda bi i 10cm moglo biti dovoljno.
 
sismis said:
Kod mene zidovi kantirani, fasada silikatno-silikonska. Ljeti hladno zimi vruce. :wink:

Čekaj, ili je silikatna ili silikonska, to nije isto.  (y) Ili si radio neku kombinaciju?

mate said:
Bitnu ulogu imaju i prozori, veću od same debljine stiropora. Ja sam planirao stavit 15cm i troslojna stakla, s tim da mi je od Kemenovića koji radi striropor, prepručen neki novi sa, mislim grafitom, koji poboljšava toplinsku izolaciju tak oda bi i 10cm moglo biti dovoljno.

Je, i osim prozora, jako bitnu ulogu imaju i izolacija krova i podruma ( ako ga ima ). Ako nema dolje dobru glazuru, uvijek će biti
hladno odozdo, isto kao što će i rasap topline gore kroz krov biti velik ako nema barem podaskano + 10 cm tervola. Dakle,
kutija mora biti zatvorena sa svih strana.  :mrgreen: Meni se sestra bavi energetskim certificiranjem, ne mogu ju više slušati.  :mrgreen:

 
@ Old, dosta ti je i 8 cm ;) :mrgreen:
 
ADAM said:
to iz iskustva?  :misli:  :mrgreen:  :jesus:

Kaj si sumnjal  :misli: :jesus:
 
sismis said:
Bas silikatno-silikonska. Tak je kupljena u kantama.  (y)

Je, takva žbuka mora biti u kantama.  :mrgreen: Jel imaš još koju kantu da kažeš točno proizvođača
i oznaku?
 
AnteK said:
Je, takva žbuka mora biti u kantama.  :mrgreen: Jel imaš još koju kantu da kažeš točno proizvođača
i oznaku?

htel sam rec nisam ju ja mjesal  :mrgreen:
moram pogledat kad doma dojdem, kolko se sjecam ostalo je par kanti praznih pa ti velim  . (y)
 
ADAM said:
to iz iskustva?  :misli:  :mrgreen:  :jesus:

Kak si ti rekel Rajiću, nemoj se hvalit okolo  :jesus:
 
AnteK said:
Čekaj, ili je silikatna ili silikonska, to nije isto.  (y) Ili si radio neku kombinaciju?

Je, i osim prozora, jako bitnu ulogu imaju i izolacija krova i podruma ( ako ga ima ). Ako nema dolje dobru glazuru, uvijek će biti
hladno odozdo, isto kao što će i rasap topline gore kroz krov biti velik ako nema barem podaskano + 10 cm tervola. Dakle,
kutija mora biti zatvorena sa svih strana.  :mrgreen: Meni se sestra bavi energetskim certificiranjem, ne mogu ju više slušati.  :mrgreen:

Definirao sam stakla, uglavnom i fasadu a krov je posebna priča, tamo ću stavit duplo više od prosjeka. :mrgreen:
 
mate said:
Definirao sam stakla, uglavnom i fasadu a krov je posebna priča, tamo ću stavit duplo više od prosjeka. :mrgreen:

Neka komšije vide da se ima.....

:LOL:
 
OldBoy said:
    ...majstori traže (tri različita) za čitav posao (skele, sav materijal i ruke) 170 kn/m2 za 5cm stiropor, a 200 kn/m2 za 10cm stiropor. Razlika je u lovi 270 X 30 = 8100 kn (ili 54.000 - 45.900 kn). Nije malo.

      Imajte u vidu da na postojeću fasadu stavljam novu, a ne na novi, neožbukani zid.

to je previše! ok, razumije to je zagreb i cijene su nešto veće, ali opet, to je puno... i druga stvar moj je prijedlog sam kupuj materijal, a traži samo cijenu za ruke

evo u grubo:

70 kn/m2 ruke - 18.900 kn
stiropor
5 cm - 16,5 kn - 4.455 kn
10 cm - 33 kn - 8.910 kn
mrežica m2 - 4,99 kn (baumit) = 1347
ljepilo 1,69 kn/ kg - treba ti cca 2160 kg (8-10 kg ti ide po m2) = 3650 kn (baumit)
kotnici i tiplovi su sitna stavka... do nekih 1000 kn

dakle samo materijal skuplja opcija = cca 15000 kn (10 cm stirpor)

+ završna žbuka 4000-5000 kn

neka je materijal 20.000 kn ..... do onih 54.000 ima jako lijepe marže :)

(cijene su iz firme u kojoj radim nečem reklamirati  :mrgreen: )

 
mate said:
Definirao sam stakla, uglavnom i fasadu a krov je posebna priča, tamo ću stavit duplo više od prosjeka. :mrgreen:

Kaj dolaziš u grad živit  :misli: :mrgreen: