Fotografija općenito

covice koji fortunal na lovrijencu.  :shock:. jeli ovo zna cesce bit ili je iznimka? takve valove od juga nisan nikad vidija u nas.. mozda je isprid uvale plicina pa se more digne..  :misli:

a i velebit je lip.. pogotov slikan mobitelom :mrgreen:
 
Evo i od mene jedna mobilna  :mrgreen:

img9329.jpg
 
dsc01300.jpg
 
        2 Priest:

        ...brzinu okidača fotić računa na način da nigdje ne uđe u zasićenje, a situacija sa snijegom je posebna i on se zbuni pa poveća brzinu okidača da dobije željeni 'balans'. Iz tog razloga snijeg ne ispadne dovoljno bijel. Kod tebe je brzina bila 1/125. Da si je spustio na 1/100 ili 1/80 sve skupa bi izgledalo malo drugačije. Snijeg bi bio bijeliji.

      Napraviš pokus za sebe. Jednom motiv sa snijegom okineš kako fotić izračuna, odmah zatim digneš ekspoziciju za +1 i ponovo isti motiv. Kasnije usporediš

        Naravno, govorimo o situaciji kada slikamo za oblačnog vremena. Snijeg na suncu fotić sam riješava bez korekcija. 
 
OldBoy said:
        2 Priest:

        ...brzinu okidača fotić računa na način da nigdje ne uđe u zasićenje, a situacija sa snijegom je posebna i on se zbuni pa poveća brzinu okidača da dobije željeni 'balans'. Iz tog razloga snijeg ne ispadne dovoljno bijel. Kod tebe je brzina bila 1/125. Da si je spustio na 1/100 ili 1/80 sve skupa bi izgledalo malo drugačije. Snijeg bi bio bijeliji.

      Napraviš pokus za sebe. Jednom motiv sa snijegom okineš kako fotić izračuna, odmah zatim digneš ekspoziciju za +1 i ponovo isti motiv. Kasnije usporediš

        Naravno, govorimo o situaciji kada slikamo za oblačnog vremena. Snijeg na suncu fotić sam riješava bez korekcija.

Ovo je slikano na "tupson" modu.  :mrgreen: Pokušat ću sutra sa S(hutter) modom - ista lokacija, isti motiv, samo s ovim savjetima gore. Hvala! (y)
 
ne znam jeli sam prije stavljao link, ali opet ću :)
za ljubitelje street fotografije
http://www.vivianmaier.com/
ko i dosta veliki umjetnika umrla u bijedi, ima jos 2000  c/b i 700 color rola uoce ne razvijenih i cekuju na sigurnom u frizideru :)
opet sam pregledo sve slike, da vidim jesu li sto novo objavili 

uživajte
 
Nema veze, lipo je i ovako (y)








Jedino šteta da nema soma kubika, je'l de loco?  :mrgreen:
 
Jos jedna s moba.

8b952547865cd63b23ee2a0caa0b1604.jpg



Don
 
Danas,  Generalski Stol - Mrežnica:

tkRJdti.jpg


cOzV6ly.jpg


3qqWCdy.jpg