Fotografija općenito

prenio iz 24 Sata......
 
lb said:
Cemu (relativno) visoki ISO? Ako si bio na 8s odnosno 13s brzini zatvaraca, pretpostavljam da imas stativ ili kameru postavljenu mirno na nesto, pa zasto ne slikati sa ISO 100 ili 200?

BTW, kako fokusiraš, mene to muči po mraku?

da imam stativ.to mi je bilo prvo slikanje munje,slikao sam sa različitiom ISO.al ove su sliku najbolje ispale.
koristim manual fokus,na auto mi uopće neće okinit,nema šta fokusirat
 
lb said:
Cemu (relativno) visoki ISO? Ako si bio na 8s odnosno 13s brzini zatvaraca, pretpostavljam da imas stativ ili kameru postavljenu mirno na nesto, pa zasto ne slikati sa ISO 100 ili 200?

BTW, kako fokusiraš, mene to muči po mraku?
Sa stativa na dugim ekspozicijama iso mi je isključivo 100, ne trebam kasnije mutiti raw snimak raznim filterima zbog šuma...
 
1. ako je fotografija o macki, ona bi trebala zauzeti puno veci dio kadra
2. makni je iz centra
 
@dado - lajkam ovu drugu  (y)

BTW, ima li netko ovdje neki jači Sony NEX ili A5000/A6000? Ako da, jeste li možda nekako uspjeli zajebati onaj pederski sony app store? Pokušao sam si staviti njihovu time-lapse aplikaciju, al' kujac, kaže da nisam iz zemlje gdje je dostupna usluga kupovanja aplikacija preko tog njihovog app store-a? Isti su pederi kao i Adobe i njihov Creative Cloud...

Ako niste to uspjeli, je li netko probao kakav hardverski remote shutter sa intervalometrom? Npr ovo:  http://www.ebay.com/itm/111476212673
 
Imam za fotkat vjenčanje pored nikkor 18-70 i 35mm f1.8 gledam sto za uzet :misli:

nasao sam nikkor 85mm f1.8 D za 2000kn, nikkor 50mm f1.4 za >2000

Ili da gledam neki drugi objektiv tip nikkor 17-55 f 2.8? pa se poslje rjesim 18-70...

 
Kako volim planine, a usput me zanima i fotografija, odredio sam si novu misiju - zelim si imati snimljeno sljedece:

- time-lapse Dinare, Kamesnice i Velebita
- munju na nekoj od tih planina
- zvjezdano nebo na nekoj od tih planina

Kako bez alata nema zanata, odlucio sam se pripremiti i apgrejdati aparat(da mogu prikopcati intervalometar) i objektiv (da imam sto siri kut uz velik otvor blende, za zvjezdano nebo):

SonyA6000_Samyang_12mm.jpg


Pa će da vidimo, valjda ću u narednih godinu-dvije uspjeti uslikati ono što sam si zamislio, u kvaliteti u kojoj sam si zamislio...

 
Jesi dao standardnu cijenu za ovu leću, i ja ju gledam, djeluje mi idealno za moj m43 fotać...taman široka i taman brza, može u prirodu za pejzaž, može po gradu za zgrade, može i po noći.
 
Riker said:
Jesi dao standardnu cijenu za ovu leću, i ja ju gledam, djeluje mi idealno za moj m43 fotać...taman široka i taman brza, može u prirodu za pejzaž, može po gradu za zgrade, može i po noći.

standardna za kes minus PDV koji si mogu vratiti, sto je po meni povoljno, ako ti ne treba AF, a meni ne treba za primjenu za koju ju mislim koristiti...
 
AF je super imat i sve to skupa ali papreno košta, Oly je sad izbacio 7-14mm 2.8 ali - $1200, a od Lumixa 7-14 koja je duplo sporija dođe 800...isto mi je to malo preveč.

Imam Rokinon 7.5 i baš volim tu leću, tako da bi opet kod njih kupovao i uzeo ovu 12...mogu bez AFa, te široke ionako stavljam u infinity, i ova 12 mm ima taj neki multicoating ko i 7.5, odlična stvar je to, kontrast napravi super, čak i kad je okrenuta ravno prema suncu. Sviđa mi se ta firma, u budget rangu su stvarno  (y)
 
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=black&id=839624
 
lb said:
Kako volim planine, a usput me zanima i fotografija, odredio sam si novu misiju - zelim si imati snimljeno sljedece:

- time-lapse Dinare, Kamesnice i Velebita
- munju na nekoj od tih planina
- zvjezdano nebo na nekoj od tih planina

Kako bez alata nema zanata, odlucio sam se pripremiti i apgrejdati aparat(da mogu prikopcati intervalometar) i objektiv (da imam sto siri kut uz velik otvor blende, za zvjezdano nebo):

SonyA6000_Samyang_12mm.jpg


Pa će da vidimo, valjda ću u narednih godinu-dvije uspjeti uslikati ono što sam si zamislio, u kvaliteti u kojoj sam si zamislio...

koji sony je to :misli: