Fotografija općenito

Riker said:
oj0InJ9.jpg


Požar najjači diže 800kg na airbrush benču  (y)

dobra slika i kamion,a i rs 712 lst je bio omiljeno vozilo mog djetinjska  (y)
 
Stara hidroelektrana u Ozlju:

DSC04843.jpg
 
lb said:
Stara hidroelektrana u Ozlju:

    ...bio tamo i poslikao malo ono što se moglo sa mosta. Dobra lokacija. Vrijedilo bi mi jednom otići i dati si dodatno truda.
 
    A kada već govorim o lokacijama, planiram duže vremena otići do gradskog istoka poslikati dvadeset godina zapušten bivši OKI. Čista postapokalipsa.

    Al nikako odlučiti se, a nije da nemam vremena... 
 
OldBoy said:
    ...bio tamo i poslikao malo ono što se moglo sa mosta. Dobra lokacija. Vrijedilo bi mi jednom otići i dati si dodatno truda.
 
    A kada već govorim o lokacijama, planiram duže vremena otići do gradskog istoka poslikati dvadeset godina zapušten bivši OKI. Čista postapokalipsa.

    Al nikako odlučiti se, a nije da nemam vremena...

Ova gore je s mosta. Osim ako ne potplatis nekog HEP-ovca, s te strane nemas nekog drugog izbora.
Evo jedna s druge strane:

DSC04822.jpg
 
netreba nikog potplatit...samo zamoliš i pustit će te poslikat....ja sam u nekoliko navrata obišao i samo generatorsko postrojenje unutar zgrade  8)
 
poco loco said:
netreba nikog potplatit...samo zamoliš i pustit će te poslikat....ja sam u nekoliko navrata obišao i samo generatorsko postrojenje unutar zgrade  8)

vidiš, lijepa riječ mi nije pala napamet  :mrgreen:
 
diesel power said:
Imam za fotkat vjenčanje pored nikkor 18-70 i 35mm f1.8 gledam sto za uzet :misli:

nasao sam nikkor 85mm f1.8 D za 2000kn, nikkor 50mm f1.4 za >2000

Ili da gledam neki drugi objektiv tip nikkor 17-55 f 2.8? pa se poslje rjesim 18-70...

Ja sam prosli tjedan iso slikavat i neznam,osjeco bi se izgubljeno bez 75-300,em se ljudi opuste kad nisi pod nosom,em ne mozes bit na sto mjesta,em dobijes na kraju nekih 100 "portreta" i fotografija gdje su ljudi spontani (predaleko si da ti neko rece "aj mene sad" :grin: ) pa mozes vise kombinirat,napunis lakse kadar bez kropanja  :misli:

I ne treba ti nista nego neki 14-70 i 75-300,na svaki aparat svoj i sve si pokrio...



 
diesel power said:
fali mi nes duze od 70mm a i nes sire od 18 s malo jačom blendom :)

70-200 f.2.8 najbolji mid range zoom... ako si na cropu imas prakticki 300mm,  ako si u mogucnosti sa stabilizacijom osjeti se razlika (ako vec mora bit zoom)
ako volis prime, visestruko jeftniji 85mm f1.8 (ili f1.4 ako mozes financijski) ili 105ica kakva.. (ja preferiram s time)

sire od 18... samyang 14mm f2.8 ako oces sirokokutni prime, koji je jako ostar..ne previse novaca za vrhunsko staklo, nedostatak ti je sta nema autofokusa, ali ti na toj sirini prakticki nije ni potreban.
 
na dx-u sam :)

gledam nikon 80-200 f2.8 ili tokinu 11-16 f 2.8 a moze i neki drugi dx zoom sirac al nema ih bas na njuskalu...

gledao sam i samyange 10,14 i 16mm, al nekako bi rađe tokinu
 
E sad... ako mislis prelazit svojevremeno na full frame, razmisli o izboru objektiva.
Dok sam fotkao sa DX (pretpostavljam da si na Nikonu kad tako pises), dobar ti je izbor Nikon 12-24 f4, mada ta blenda manje puno znaci.
Opet, neki objektivi nisu bas preostri na punoj blendi, pa samim time ti tih 2.8 nis ne znaci ako je mutnjikavih 2.8.
Ako imas love, Nikkor 14-24 f.2.8 ostar je ko zilet na punoj blendi i ima autofocus.
 
sasaa said:
E sad... ako mislis prelazit svojevremeno na full frame, razmisli o izboru objektiva.
Dok sam fotkao sa DX (pretpostavljam da si na Nikonu kad tako pises), dobar ti je izbor Nikon 12-24 f4, mada ta blenda manje puno znaci.
Opet, neki objektivi nisu bas preostri na punoj blendi, pa samim time ti tih 2.8 nis ne znaci ako je mutnjikavih 2.8.
Ako imas love, Nikkor 14-24 f.2.8 ostar je ko zilet na punoj blendi i ima autofocus.

Na dx-u sam, imam d200

dao bi do 500-600 eura za neki bolji objektiv do nove godine

a pocekat cu jos malo mozda uleti sta pametno (y)