Fotografija općenito

diesel power said:
Na dx-u sam, imam d200

dao bi do 500-600 eura za neki bolji objektiv do nove godine

a pocekat cu jos malo mozda uleti sta pametno (y)

    ...ulaži ISKLJUČIVO u objektive. Uzimaj vrh brenda koji imaš. Pa makar svake druge godine kupio po samo jedan objektiv.
 
OldBoy said:
    ...ulaži ISKLJUČIVO u objektive. Uzimaj vrh brenda koji imaš. Pa makar svake druge godine kupio po samo jedan objektiv.

to i mislim, objektivi ce ostat kad tijelo rikne

https://www.youtube.com/watch?v=hk5IMmEDWH4
 
vrhunsko staklo i slabasno tijelo - dok ne pretjerujes s ISOm = vrhunski rezultati
vrhunsko tijelo i slabasno staklo = banana

Cim ti senzor ima vise megapixela, to ti i objektivi moraju bit kvaliteniji.

Ako bis se igrao sa nekim wide-angle/fish eye, imas Samyang 8mm (manula focus).. imao sam ga na D90 (DX tijelo) i dobro je bilo.
Za tvoj budget 500-600e trazi polovne objektive, jer od novih objektiva si u nekom entry level razredu objektiva ili ides na kompromis.
 
http://www.njuskalo.hr/objektivi/nikon-80-200mm-f-2.8d-ed-auto-focus-zoom-nikkor-lens-lens-hood-oglas-16539047

ovog sam mislio ic pogledat (y) 8)

Imam 10 megapiksela, 2005 je dosao d200 van do iso 400 je ok.

Problem je jer samyanga nema skoro nista na njuskalu niko ne prodaje :misli: al ajde barem su jeftini pa nije problem uzet novog :)
 
ja sam samyanga u sloveniji uzimao.. tamo 2011/2012 je to tamo bilo povoljnije.
s tim 80-200 nemam iskustva
70-200 f2.8 vr 1 imam i mogu rec iz prve ruke.
 
sasaa said:
ja sam samyanga u sloveniji uzimao.. tamo 2011/2012 je to tamo bilo povoljnije.
s tim 80-200 nemam iskustva
70-200 f2.8 vr 1 imam i mogu rec iz prve ruke.

koja firma ih ima u slo :misli:

za 80-200 kazu da je ok za te novce
 
Prije kod nas nije bilo tog samyanga, onda je Canosa krenula s njima i imala nesto visu cijenu nego u Slo.
U Slo imas http://foto-klik.si/
I http://foto-shop.si/
Kupovao sam i od jednih i od drugih. Nisam neko vrijeme sad pratio samyang, ali opticki su jako kvalitetni, problem je samo sto im je vecina objektiva bez autofocusa. U slucaju nekog sirokokutnog to i nije toliki poblem, jer recimo meni na 14mm focus je u 99% slucajeva na beskonacno.
Isto imas fore sa cipom unutra rako da ti exif objektiva ostane zabiljezen, kao i da fotic zna na kojoj je blendi objektiv. Odnosno blendu podesavas preko fotica, a ne s prstenom na objektivu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
diesel power said:
Aha a gledao sam malo cijene nije neka velika razlika...

Uzeo sam 85mm f1.8 na kraju, cekam da dode  :)

  ...kompliciraš si život sa primeovima. Vidim da si često na terenu, slikaš akciju. Za to ti treba zoom. Uzmeš najbolje što nikon nudi (24-70/2,8 i 70-200/2,8 VR) i miran si za sva vremena. Je da košta, ali mlad si, vrijeme je na tvojoj strani. Prime ima svoje prednosti, ali i nedostatke, promatram to kroz praktičnost. Kad ta dva zoooma staviš u svoju torbu, razmisli o boljem tijelu. I to je to...
 
OldBoy said:
  ...kompliciraš si život sa primeovima. Vidim da si često na terenu, slikaš akciju. Za to ti treba zoom. Uzmeš najbolje što nikon nudi (24-70/2,8 i 70-200/2,8 VR) i miran si za sva vremena. Je da košta, ali mlad si, vrijeme je na tvojoj strani. Prime ima svoje prednosti, ali i nedostatke, promatram to kroz praktičnost. Kad ta dva zoooma staviš u svoju torbu, razmisli o boljem tijelu. I to je to...

Po meni - ima jedan zajeb sa 24mm na APS-C formatu senzora - to je nekada preusko za krajolike i određene interijere.

Ovo je recimo snimljeno sa 12mm na APS-C formatu senzora:

DSC04283.jpg


Ovo također:

DSC04249.jpg


I ovo:

DSC04181.jpg


Tu bi sve morao petljati sa panoramama da sam imao 24mm...
 
    2 lb: očekivao sam takav komentar  :wink:.

    Kupijući FX objektive (full frame) jednog će dana sa odgovarajućim tijelom dobiti ina širini. Jer tijelo kupuje zadnje. Do tada neka se posluži sa jeftinijim kineskim šircem  (y)

  Za ovaj 85/1,8 mi nije savim jasno kaj će mu. Osim što je odličan i ima široku blendu.
 
OldBoy said:
    2 lb: očekivao sam takav komentar  :wink:.

    Kupijući FX objektive (full frame) jednog će dana sa odgovarajućim tijelom dobiti ina širini. Jer tijelo kupuje zadnje. Do tada neka se posluži sa jeftinijim kineskim šircem  (y)

E, tada to ima smisla  (y)

OldBoy said:
Za ovaj 85/1,8 mi nije savim jasno kaj će mu. Osim što je odličan i ima široku blendu.

Ni meni, ja bi sa 85mm uslikao pola slike godišnje.  :neznam:
Možda čovjek roka portrete...
 
lb said:
E, tada to ima smisla  (y)

Ni meni, ja bi sa 85mm uslikao pola slike godišnje.  :neznam:
Možda čovjek roka portrete...

  ...ja sam na starom Olyu (4/3, ne M4/3). I stat ću kad uzmem polovni 12-60/2,8-4,0 i 50-200/2,8-3,5. Možda se istrasem i za makro 50/2,0 slikao malo i sa njime, vrhunski.

    Gledam stvari realno. Dubina do koje dopire moj fotografski senzibilitet ne traži više od navedenoga. A da je kesa bez dna, bila bi i puna torba primeova. Koje bi jednom godišnje stavljao na tijelo... 

    diesel, otkaži kupnju i kreni putem koji sam ti naveo. Ja sam se zajebao. Jel moraš i ti? Ne žuri. Prosječan objektiv je kao polovni bezvrijedan (cca 500 kn)
 
Evo zvao sam covjeka i rekao da cu pricekat jos dok ne pogledam taj 80-200 pa da cu odlucit koji uzimam (y)

fora je 85 jer je lagan i ostar :cool:
 
diesel power said:
Evo zvao sam covjeka i rekao da cu pricekat jos dok ne pogledam taj 80-200 pa da cu odlucit koji uzimam (y)

fora je 85 jer je lagan i ostar :cool:

  ...ta 85ic je odlična http://www.photozone.de/nikon_ff/717-nikkorafs8518ff

  ...ali ti opet ideš u kompromise. 80-200 nije vrh. 70-200 je
 
A znam ali onda bi trebao bit samo vr2

http://www.bythom.com/nikkor-80-200-lens.htm

http://www.photozone.de/Reviews/252-nikkor-af-80-200mm-f28d-ed-review--test-report

DX users can pretty much use either if they have a screwdrive. Indeed, I'd tend to say the 80-200mm is optically slightly better on DX than the old 70-200mm, slightly worse than the new one. The only significant tradeoffs are focus speed in some situations and loss of VR.

For FX users, the 80-200mm still turns out to be a pretty good option. It is clearly better in the corners than the older 70-200mm once stopped down, but slightly less good than the new 70-200mm. The real issue for FX users is f/2.8: there's a clear loss of contrast and lower MTF scores wide open than for either 70-200mm. But again, by the time you get to f/4 the 80-200mm is better in most respects than the older 70-200mm on an FX body. Unfortunately, it never quite matches the new 70-200mm. So the old adage "you get what you pay for" comes into play here.

Overall, for half the price you get much of the optical goodness of the 70-200mm lenses, but lose the best possible focus performance, a number of features, and some loss of contrast wide open. It's clear to me why Nikon has kept this in production for so long: it's just a darned good lens for its price. Sports shooters really don't need VR, anyway (they're usually keeping their shutter speeds at 1/500 or above). Event shooters might miss the VR, but they'll like the slightly smaller and lighter physique of the 80-200mm. Just watch that f/2.8: you'll need to optimize both your shooting discipline and your post processing to extract the best images from this lens wide open, as it will fight you a bit with loss of contrast, slight blur, and chromatic aberration in the corners at the extreme focal lengths.

Jbg za 70-200 vr2 treba barem 9-10 000kn a ovaj 80-200 bi kupio za 4500, a losiji nije da je toliko losiji...
 
      ...@ diesel: ili najbolje ili ništa. Nije samo VR u pitanju nego i detalji sa fokusom, sa kvalitetom mehaničke izvedbe i sa time što ćeš i za deset godina znati da imaš najbolju stvar. Budi strpljiv i sistematičan. Rezultat neće izostati. 

     
 
A do onda ce doc novija verzija 70-200 :)

Neznan ja bi najrađe uzeo taj 80-200 i odmah u  akciju pa poslje ga opet mogu prodat za 3000-4000 ako bi isao na 70-200 u blizoj budućnosti.

80-200 je bio vrh od nikona pred 15 godina kao sto je sad vr2 :cool: