Fotografija općenito

IMG_20210910_013059.jpg
 
Znači, ovo je sad Industrijsko-Morska tema. Tu sam doma, bio sam treći oficir u rezervi jedno vrijeme i volim tu branšu.

Evo jedan brod koji je došao u Veliki Grad da se napravi, prvo su ga prošli tjedan "zavarili" kako se kaže...
xYJoetl.jpg


I onda je danas ujutro viđen kako je zgotovljen, ofarban (popituran) itd.
tZIhw4U.jpg
 
  • Like
Reactions: Grom90
To su remorkeri oni i služe da udare u brod i provjere da li su štive u specifikaciji, jer kako su nas učili u Bakru (škola, nebitno, ko zna zna ko ne ok) bolje da lupi brod u remorker nego u npr santu leda. Zato se brodovi kod porinuća zabijaju sa remorkerima, snimit ću to jednom ako ne i dvaput.
 
takav kvar,kad bi se dogodia na moru, ide se u prvu luku,to ne rade strojari na brodu... nit mogu...
 
To su iskreno zadnji skosi ovih starinskih rješenja, za par godina tu će biti samo jedna velika BATERIJA, zamišljam svijet u kojemu shipping logistiku tjeraju RIMAC SHIPPING generatori od 500,000 BHP, po prvi puta ćemo gledati glisiranje tankera i morati će zbog toga konstrukcijski brodovi bit drugačiji, štive će biti rotirajuće, da održe nivel kad se propne tanker kad prođe Suez i odvrne "gas", ta se tako izrazim makar je to arhaični izraz.
 
brod je 2016, nije to nikakva starudija, došli su baje iz mitsuia, ali na kraju su i oni tražili savjete.
 
Ovakvog sam ja probao ugradit u APN-ca, sve sam pripasao, lijepo je sjeo u ramu, dva tri sarafa vise i jedna malo veca selna, to sam u jedno popodne sredio, super je izgledao motorcek ali, na kraju me frgic nesto zezao pa sam vratio origigi motor.
 
To su iskreno zadnji skosi ovih starinskih rješenja, za par godina tu će biti samo jedna velika BATERIJA, zamišljam svijet u kojemu shipping logistiku tjeraju RIMAC SHIPPING generatori od 500,000 BHP, po prvi puta ćemo gledati glisiranje tankera i morati će zbog toga konstrukcijski brodovi bit drugačiji, štive će biti rotirajuće, da održe nivel kad se propne tanker kad prođe Suez i odvrne "gas", ta se tako izrazim makar je to arhaični izraz.
Te generatore je lažibrada odavno testirali na jezeru kod Rakitja ali je skužio da tu nema love