garancija na novi mor

Status
Not open for further replies.
i meni na yamahi mt03 spucao originalni auspuh, prvi puta na 5 tkm, zadnjih puta na 7 tkm, nakon toga zamijenjen, a na originalnom auspuhu zamijenjen kompletan donji dio pa nek se i on nađe ako bude potrebno, ima negdje na forumu i slika, a čak ni veliki yamaha mag joke se nije mogao načuditi kvaliteti oem yamaha dijelova na ionako debelo precijenjenom motoru (novi je tada bio prek 60 tkn dok sam ga ja kupio)
nakon zadnjeg pucanja, pukotine na auspuhu su bile od 5 do 20 cm, bilo ih je nekoliko, ko svakog nosača i ispod poprijeko
iz motora nije nabijano, nije padano i ja sam ga stvarno pazio (i kupio sam ga sa 1500 km, još nije bio ni prvi servis napravljen)..
 
ko tu kog  :pelvic_thrust:
di je nesto lik koji je ovorio temu, čeka se slika...?
 
ni to nis

pa nisi ocekival valjda da bu vijecno ko novi 
 
kako nije požutio je cjeli top, da nema fleka nebi se bunio.
Al kad pogledam tipa iz osijeka koji je kupio par dana prije mene kod njega je kao nov.
 
treba samo to dobro ispolirat purolom ili nekom drugom pastom.....  ocito si vozio po kisi!
 
Nemožeš ti birati u kakvo ćeš vremensko razdoblje upasti, naravno da bude i kiše al to nebi trebao biti razlog da promjeni boju i izbaci fleka.
Imam emzejca starog 35 godina koji je vože po svim uvjetima pa mu krenuvši od grane pa do kraj bolje izgleda nego ovaj na suzukiju.
 
kukac said:
treba samo to dobro ispolirat purolom ili nekom drugom pastom.....   ocito si vozio po kisi!

slazem se...poliranje tu pomaze, ali samo privremeno...auspuh je od inoxa tak da ce uvijek zutiti od temperature...
 
itomic said:
Nemožeš ti birati u kakvo ćeš vremensko razdoblje upasti, naravno da bude i kiše al to nebi trebao biti razlog da promjeni boju i izbaci fleka.
Imam emzejca starog 35 godina koji je vože po svim uvjetima pa mu krenuvši od grane pa do kraj bolje izgleda nego ovaj na suzukiju.
emzin auspuh je kromiran....i on moze poceti i hrđati za razliku od tvog...u svakom slucaju nije reklamacija
 
Malo čudno da su i zaštitni limovi tolko požutili :misli:,ja sam svoj top skinul na nekih 11500 km i nema nikakvih tragova "žutila" a sad sa debelo većom km od tebe prvi zaštitni lim ispod mašine je "svjetliji" nek tvoj,btw motor je vožen po kiši,snijegu,bljuzgi bla bla...Mislim da ti bu to teško prošlo na garanciju :(
 
live-for-ride said:
daj uzmi pastu za poliranje i to riješi....i sad bu na kraju škaro papak :palacdolje:

Škaro je svakako papak.....to nema veze sa jednim auspuhom... :?
 
:shock:...Ja tu ne vidim nikakav problem...Auspuh izgleda najnormalnije...Dapače, meni izgleda kao neodržavan...Ja prilikom svakog pranja motora posebnu pažnju obratim na auspuh, da se ne kupi nečistoča zbog korozije, ispoliram ga krpom bez paste, a zimi ako ga ne vozim desetak dana, lagano namažem grane uljem...
 
Bob Rock said:
:shock:...Ja tu ne vidim nikakav problem...Auspuh izgleda najnormalnije...Dapače, meni izgleda kao neodržavan...Ja prilikom svakog pranja motora posebnu pažnju obratim na auspuh, da se ne kupi nečistoča zbog korozije, ispoliram ga krpom bez paste, a zimi ako ga ne vozim desetak dana, lagano namažem grane uljem...

Ja onda iz tvoje priče nevidim kad se ti stigneš provozati na svom motoru.
Ja sam motor kupio da ga vozim, uredno ga cjelo ljeto koristim mjesto auta, a što se tiče održavanja  i podmazivanja to sve ide redovno.
A što se tiče Škare, on je ok bio prema meni kad sam kupovao motor, naručeni motor sam dobio u dogovorenom vremenu i tu se na njega nemogu požaliti, ali brate oni njegovi radnici ! su katastrofa, račun na tuđe ime, servisna i dan danas na tuđe ime, majstor zoka curak jedino sluša kad mu pokažeš zube tu su za mene falinka.
 
itomic said:
Ja onda iz tvoje priče nevidim kad se ti stigneš provozati na svom motoru.
Ja sam motor kupio da ga vozim, uredno ga cjelo ljeto koristim mjesto auta, a što se tiče održavanja  i podmazivanja to sve ide redovno.
A što se tiče Škare, on je ok bio prema meni kad sam kupovao motor, naručeni motor sam dobio u dogovorenom vremenu i tu se na njega nemogu požaliti, ali brate oni njegovi radnici ! su katastrofa, račun na tuđe ime, servisna i dan danas na tuđe ime, majstor zoka curak jedino sluša kad mu pokažeš zube tu su za mene falinka.
pa žali se škari i traži račun na svoje ime. A što se auspuha tiče.....takav je kakav je i nije i jasno kako bi trebao biti drugačiji. A što se pak tiče pranja...pa ne pereš ga svaki dan cijeli dan. Teško je očekivati da se čovjek stalno vozi jer je zato kupio motor, a ne oprati ga i očekivati da stalno bude čist. :mrgreen:
 
Bob Rock said:
:shock:...Ja tu ne vidim nikakav problem...Auspuh izgleda najnormalnije...Dapače, meni izgleda kao neodržavan...Ja prilikom svakog pranja motora posebnu pažnju obratim na auspuh, da se ne kupi nečistoča zbog korozije, ispoliram ga krpom bez paste, a zimi ako ga ne vozim desetak dana, lagano namažem grane uljem...

eto, ovako nešto sam i ja htio napisat, pa da se ne duplamo...

itomic - ne možeš uspoređivat starog MZa i ovo danas...
mislim da ti nitko normalan ovo neće priznat pod reklamaciju  :misli:
 
ne budi lijen

odo ja posrčat slike i našao

http://i2.photobucket.com/albums/y39/conquer_all/pyla/Image418.jpg
http://i2.photobucket.com/albums/y39/conquer_all/pyla/Image417.jpg
http://i2.photobucket.com/albums/y39/conquer_all/pyla/Image416.jpg

ovo su slike auspuha sa oko 7000 km, tada je skinut dole, složen, zavaren kompletan taj donji komad i tak sad stoji kod kolege koji je kupio moped od mene
nije mi uopće palo na pamet ići to reklamirati jer mi se nije dalo zajebavati pošto motor nije imao servisnu i znam da mi niti isus bog nebi to priznao, rekli bi da sam pucao iz njega, da je padano pa se presavinuo i bogtepitaj kakvi sve ne izgovori..a nije se dogodilo ništa od toga
auspuh je prvi puta švasan na 5000 km

evo nadam se da ti više neće pasti na pamet zajebavati ljude s takvim glupostima zbog par piknjica, a što se servisa tiče, odi nekom tko zna raditi svoj posao ili si sam mijenjaj ulje i filter
 
itomic said:
Nemožeš ti birati u kakvo ćeš vremensko razdoblje upasti, naravno da bude i kiše al to nebi trebao biti razlog da promjeni boju i izbaci fleka.
Imam emzejca starog 35 godina koji je vože po svim uvjetima pa mu krenuvši od grane pa do kraj bolje izgleda nego ovaj na suzukiju.
vjeruj mi da mz ima katalizator...i da je toliko prigusen tim auspuhom....da se grije do boli....pozutio bi i on...Ovo nije nista neobicno....probaj jednom prilikom izmjeriti temperaturu tog topa...nakon jedne podulje voznjice...iznenaditi ces se koliko se to grije.....pa ti bude sve jasno.... :(
 
Spock said:
Škaro je svakako papak.....to nema veze sa jednim auspuhom... :?
 


Škari uopče nije stalo do toga posla kojeg radi. Kod njega se vec promjenilo desetak majstora os njih deset samo je jedan bio strucan i pouzdan ali je i on otisao.....   
 
Status
Not open for further replies.