Gilera Nexus 500 - General Topic

pokazivao kolko sam uspio vidit 170 možda i više
 
mislim  da mu je tu negdje maksimum - oko digitalno pokazanih 165-170 kmh

dakle, jako je brz.

Ipak, znaš, pripazi, nisu to brzine za šaliti se na hladnom asfaltu
 
ma to samo po ravnom, na onom djelu kad se ide u rovinj di je nizbrdo
ni ne mogu dugo tako ova bura me baca na sve strane to sam se samo raspalio da vidim koliko potegne, inače vozim oko 110km/h
 
on je na 110 kmh super stabilan - sa tom brzinom dolaziš svugdje brzo, mašina se ne napreže jer je ispod ili oko područja najvećeg okretnog momenta i povoljna je potrošnja.

meni je na ravnom pri 90-95 kmh nekih 6500 okretaja (moj moment)
 
stabilan je preblaga riječ, odličan je pri toj brzini samo se prebacuješ iz zavoja u zavoj ne treba nikakve korekcije radit ništa samo vozi

pri 110km/h oko 5000rpm
 
zadnje svjetlo mi na njemu puno bolje izgleda nego na novom modelu.

samo treba paziti na retrovizore jer su lako lomljivi (kruta plastika) a jako skupi
 
i tresu su se ka ludi, dok stojiš na mjestu vibriraju ko na nekom čoperu od 2000ccm
to su mi jedni od rijetkih retrovizora koje nemam želju skinut jer mi full lijepo izgledaju
 
trešnja ti je normalna pojava - za 2 dana ju nećeš ni primječivati (istina ta pojava se ne pojavljuje na mom X9)
 
Vozio sam Nexusa 500 po autoputu, crnoga 2006 godina, sve serijsko i skroz pognut po cajgeru je pokazio 177 kmh i tukao u blokadu...po gps-u bi sigurno pokazivao manje, svi odstupaju 5-10 posto kao sto je vec receno  (y)
 
pa kolko sam uspio u glavi brojat, treba 0-100 oko 7s sad koliko je moje brojanje precizno u to rađe ne bi ulazio
145km/h po GPS šta da sat laže 20km/h to mi malo sumnjivo?

navikao se na trešnju retrovizora i sveg ostalog :D
 
liberty said:
nadam se da je sa nexusom sve u redu i da se đirivaš

radi bombarder savršeno, napravio servis na 12k i stavio malo lakše ruline sad još bolje ubrzava, max je ostala ista al je na višim okretajima

hvala što ste mi zachatali temu (y)
 
liberty said:
koliko te izašao servis i da li su mijenjali remen?

neda mi se sad tražit račun, ali bilo je skoro 2000kn bil bi manje ali sam rekao da mi stave nove pakne na sve kotače jer su zadnje bile skroz u banani a prednje bi izdržale još 1500-2000km pa su me samo pakne došle oko 500kn, i da mjenjao sam remen neznam koliko je on koštao znam da ruke dođu puno
 
liberty said:
dosta je to love.....bar 500 kn mi djeluje previše

a znam da je puno para i ja sam očekivao manje, all sad sam bar miran sljedeći je na 18k
 
ne bi znao da li se remen za 500 razlikuje od onog za 250 - pretpostavljam da da, pa vjerojatno i tu proizlazi razlika u cijeni.

u mom slučaju postoji šansa da remen mijenjamo tek na 15000 km ako se za 8 dana na servisu pokaže da je još u dobrom stanju. no vidjet ćemo, i sigurno ću izvijestiti o tome.

na 15000 će se mijenjati i stražnja guma, više zbog starosti nego zbog potrošenosti.

da li si probao štelati ovjes?
da li ti je prednji ovjes premekan za žešću vožnju?
potrošnja?