Gilera Nexus 850 RAZOČARANJE

Piaggissimo

New member
Iako i ptice na grani znaju, veoma sam se obradovao kad sam procitao na www.svijetskutera.com, da ce Gilera predstaviti 850cc verziju Nexusa.

Jos kad bi za sljedecu sezonu bila u prodaji, ali da cijenom ne premasuje 70 tisuca :?

Je li za ocekivati stvarnih 180 km/h, i ubrzanje 5s do stotke?
 
GileraNexus850.jpg


To sam vidio na
http://www.motoblog.it/post/3944/novita-2007-gilera-nexus-850cc
Ali nisam htio pisati jer nema nikakvih podataka
 
ajme ludila, pazi, dva spuha od iza :shock:
ma kakvih 5 sec, sa tom masinom od 80ks i automatskim prijenosom 3 - 3,5sec (a mozda i manje) do stotke mu ne gine :D :D
70 somova bas i ne bih dao za skutica, radije bi kupio mille tuono :mrgreen:

..heh sada ce suzuki izbaciti brugmanaR 1000 od 120ks :LOL:....to je sve otislo u klinac! Pozd!
 
uh kakav krasan primjerak. Ja bi ga kopio isti momenat. Di se da kupit.
Zamisli da sa "skuterom" opereš nekog šminkera na sportaku..
:jesus:
 
Ako svaka od najava u prethodnih nekoliko mjeseci nije bila PS, onda ovo je definitivno, to i dijete vidi. Onaj stražnji piggyback amortizer stoji u zraku je*ote!

p.s. trebalo bi mu promijenit vjetrobran, s ovim niskim neče ništa ubrzavat :LOL:
 
hebeno izgleda!!!!!! :mrgreen:
 
joke said:
Ako svaka od najava u prethodnih nekoliko mjeseci nije bila PS, onda ovo je definitivno, to i dijete vidi. Onaj stražnji piggyback amortizer stoji u zraku je*ote!

vidis da amortizira auspuh :LOL:
 
slika je napravljena u photoshopu a to se vidi i po maski.svjetlima,amortizeru i dodanom spuhu.

P.S.
vjetrobran je OK za one koji jedva dođu do poda sa nogicama,za one koji su viši od 165 malo je koma,puca u prsa  :LOL:
 
Za one koji se neznaju sagnut pod vjetrobran na sportskom motoru, imamo izraz u splitu "sidi kao da je metlu proguta"
 
Dajte još slika ovog ljepotana, makar i u shopu..) (y)
 
Ajde joke, to je samo probni ili ti ga testni model. To sam več vidio.
Znači nema o njemu nikakvih drugih podataka osim da je 850ccm. :misli:
 
veliki said:
Ajde joke, to je samo probni ili ti ga testni model. To sam več vidio.
Znači nema o njemu nikakvih drugih podataka osim da je 850ccm. :misli:

prototip

slika najmanje godinu dana stara
 
joke said:
Za one koji se neznaju sagnut pod vjetrobran na sportskom motoru, imamo izraz u splitu "sidi kao da je metlu proguta"

To nije motor nego skuter   :palacdolje:
U ZG oni koji se neznaju saginjati na skuteru kupe si R motor  (y)
 
panthera said:
To nije motor nego skuter   :palacdolje:
U ZG oni koji se neznaju saginjati na skuteru kupe si R motor  (y)

Mali off, ali da ipak odgovorim na ovo;
I sam si u svojoj temi o vjetrobranu naveo da nekoliko cm čini čuda glede vrtloženje vjetra, pa zar misliš da bi se netko odrekao udobnosti skutera i njegovog prtljažnog prostora, pa bi trebao kupit R-a da se nebi sagnuo tih par centimetara?
Stvarno su ljudi u ZG-u (po tvojim rječima) čudni :misli:

P.s. Imamo mi u Splitu i onih vozača koji sjede na sjedalu suvozača i noge drže na osloncima nogu suvozača, kako se takvi u Zagrebu zovu i kakav im motor predlažete?
 
joke said:
Mali off, ali da ipak odgovorim na ovo;
I sam si u svojoj temi o vjetrobranu naveo da nekoliko cm čini čuda glede vrtloženje vjetra, pa zar misliš da bi se netko odrekao udobnosti skutera i njegovog prtljažnog prostora, pa bi trebao kupit R-a da se nebi sagnuo tih par centimetara?

očito si ili previše tvrdoglav ili ne kužiš stvari,da ako je neko te visine da ako mu vrtlog udara u nezgodnu točku onda to iritira a on to rješva sa nižim ili višim vjetrobranom,po zimi sa višim jer ne puše općenito a po ljeti je svejedno....no i po ljeti vjetar ako se usmjeri u nezgodnu točku na vratu može isto smetati,neko je možda viši pa mu ne smeta a neko možda niži pa mu isto ne smeta.
Vjetar nije isti ako se voziš bez vjetrobrana i puše po tebi cijelom kao i onaj koji se usmjeri u točku.
Neznam zašto si uglavnom ljudi stave na skuter veći vjetrobran onda?!
Zato što se ljudi na skuterima obično voze duže nego oni na motorima iz razloga što je sam skuter tako dizajniran da velikom večinom ipak štiti noge i gornji dio tijela a razliku između skutera i motora nebudem objašnjavao jer to svako zna no kupiti skuter i radi nestavljanja 5cm večeg vjetrobrana voziti se pogrbljen je totalno glupo.

Neda mi se raspravljati više,shvati to kako god želiš,svako ima svoje pravo na mišljenje,pokazalo se samo da sam podjelio desetorici u 2 dana broj telefona od dečka koji radi vjetrobrane.

Eto drago mi je što ne brišeš postove više jer samim time svoj forum podižeš na kvalitetniju razinu,svi smo tu da podjelimo svoja iskustva i možda nešto saznamo,posvađati se možemo na drugim mjestima.

Thanx
 
Nema ovde nikakve svađe, samo rasprava koja bi trebala bit argumentirana. Moj argument je prodanih cca. 3000 vozila i ugrađenih cca. 200 vjetrobrana u prošlih 9 godina.
Glede traženja telefonskog broja, samo se potvrdila moja teorija da krivi ljudi kupuju Nexus, čak je napravljena u prilog tome i verzija od 250ccm koja je u stvari X9 s drugim oklopima. Nexus je sportski skuter i na njemu nebi trebalo bit mjesta za veči vjetrobran, kufer ili slične touring stvari. Položaj sjedenja na njemu zahtijeva da se noge vozača drže što više natrag, skoro da smetaju suvozaču, a u tom slučaju pogrbljenost je čak i nužnost. Svaki drugi položaj na Nexusu 500 je neudoban i ne dozvoljava sportsku vožnju

Našu prepisku možemo nastaviti u tvom topicu o vjetrobranu, ovdje je debeli off i trebalo bi pobrisati, ili prebaciti u tvoj topic.

P.s. Brisao bi ja vjeruj mi, ali netko bi opet rekao da je to zbog "Aprilijinih problema s djelovima" pa neću :mrgreen:
 
ljudi koji su tražili broj nisu svi za nexus....drugo ja noge držim na fuzićima za suvozača i jako dobro nakon 20 god jahanja motora znam što je sportski položaj a isto tako nakon i brdo promjenjenih motora ali ti kažem da je onaj mali užasno loš i dovoljan je koji cm da bude višlje,a orginalni veči je taman za moju visinu kad je na sredini,drugo taj je i uži a ko ga je god vidio rekao je da je i daleko ljepši od orginala i više je sportivo i nije bijeli....prodaja toga ne argumentira ništa,svaki trgovac mora i govno prodati jer mu je to kruh,tebi sigurno kad neko dođe kupiti skuter nećeš rekči ovaj ne valja radi toga i toga jer ne radiš tamo za kikiriki nego za lovu.....
 
panthera said:
ljudi koji su tražili broj nisu svi za nexus....drugo ja noge držim na fuzićima za suvozača i jako dobro nakon 20 god jahanja motora znam što je sportski položaj a isto tako nakon i brdo promjenjenih motora ali ti kažem da je onaj mali užasno loš i dovoljan je koji cm da bude višlje,a orginalni veči je taman za moju visinu kad je na sredini,drugo taj je i uži a ko ga je god vidio rekao je da je i daleko ljepši od orginala i više je sportivo i nije bijeli....prodaja toga ne argumentira ništa,svaki trgovac mora i govno prodati jer mu je to kruh,tebi sigurno kad neko dođe kupiti skuter nećeš rekči ovaj ne valja radi toga i toga jer ne radiš tamo za kikiriki nego za lovu.....
Nadam se da se šališ
 
e panthera ubij se fuzicem molim te..... zakaj tak drzis? si ti j edan od onih brijaca kaj je uvjerena da je moor stabilniji te fore? bokte takve ubijamo i koljemo barom... ubi se ubi se ubi se..ak se ne ubis mi cemo te...






SB Crew