Gilera Runner 50SP 2007 - by stipe_zd

stipe_zd said:
da, srica moja pa si ti pametan komentar stavio

danas promjenjeni valjcici i mogu reci da se motor preporodio! :)

vuce super, okretaji ne padaju, sad je to TO!
Pametan potez!  :wink:
 
stipe_zd said:
da, srica moja pa si ti pametan komentar stavio
danas promjenjeni valjcici i mogu reci da se motor preporodio! :)

Već kad si tako detaljan, pratiš svaki km, barem napiši koje si valjčiće metnuo  :mrgreen:
 
stipe_zd said:

Vidiš, meni na AC su 6,0 optimalni, a 5,3 su mi bili preprelagani :jesus:
Preružan ti je spuh za tak lijepi skuter, izgleda ko da si ga izvukao iz nekog tehničkog muzeja :mrgreen:
Puno ljepše mu je stajalo ono začepljeno govno od zmije  :LOL:
Kak stoji sad potrošnja, kak ide?
 
MCX said:
Vidiš, meni na AC su 6,0 optimalni, a 5,3 su mi bili preprelagani :jesus:
Preružan ti je spuh za tak lijepi skuter, izgleda ko da si ga izvukao iz nekog tehničkog muzeja :mrgreen:
Puno ljepše mu je stajalo ono začepljeno govno od zmije  :LOL:
Kak stoji sad potrošnja, kak ide?
08 je baš lip auspuh  :wink:
 
ma imam problema sa njim, tocnije sa prijenosom...

radilo je neko vrime ok, al zajebava, okretaji padnu pa se sporo dizu, ma glupost neka ga jebe

danas sam stavio original valjcice, a auspuh je i dalje sc08

primjecujem da na vecim okretajima, kad razvuce brzinu, puno bolje ide nego sa serijskim...

potrosnja je uvik ista, po gradu 4.2 a izvan grada 3.8...
 
stipe_zd said:
ma imam problema sa njim, tocnije sa prijenosom...
radilo je neko vrime ok, al zajebava, okretaji padnu pa se sporo dizu, ma glupost neka ga jebe
danas sam stavio original valjcice, a auspuh je i dalje sc08
primjecujem da na vecim okretajima, kad razvuce brzinu, puno bolje ide nego sa serijskim...
potrosnja je uvik ista, po gradu 4.2 a izvan grada 3.8...

Kako to radio je ok, a sad ne radi? Pa napisao sam ti tamo na prvoj strani, stavi za početak pola grama lakše od serijskih (ne znam kolko su original serijske za LC (hi-per2), mislim 7,5 al nisam siguran) i trebalo bi biti ok. Serijske su preteške, na max. kad ga razvrtiš ide lijepo, ali sve ostalo si pušiona, start, uzbrdica (pogotovo ako pustiš gas za usporit i opet stisneš, ostaneš ukopan)... Ja sam stavio pola grama lakše i to je to, jedino mislim da bi trebalo možda malo jači centralni baciti jer nisam baš 100% zadovoljan, treba probati.
Spuh je dosta jači od kata jedino je sranje za uštelati prijenos kako treba, inače ja ful zadovoljan.
 
MCX said:
Kako to radio je ok, a sad ne radi?

prvih dva tri dana je radio savrseno, bez greske, digao bi okretaje i tako i ostao...

a sad, u startu digne okretaje do cca 10.000, pa kako ubrzajes tako okretaji padaju, do cca 7500, a kad bi pustio gas, pa opet dao, onda bi prvo cekao 2-3 sekunde pa bi tek onda podigao okretaje, ali opet samo do 7500-8000 okretaja...
i sto je najgore, kad bi sa cca 70 usporio na 30km/h, pa opet dao gas, uopce ne bi imao okretaja, ostali bi na cca 4000, katastrofa

Pa napisao sam ti tamo na prvoj strani, stavi za početak pola grama lakše od serijskih (ne znam kolko su original serijske za LC (hi-per2), mislim 7,5 al nisam siguran) i trebalo bi biti ok.
serijske su ti 6.3 a ja sam stavio 5.3

Serijske su preteške, na max. kad ga razvrtiš ide lijepo, ali sve ostalo si pušiona, start, uzbrdica (pogotovo ako pustiš gas za usporit i opet stisneš, ostaneš ukopan)...
sa serijalom sam bio prezadovoljan, uvik bi lipo dizao okretaje i lipo je radio, kad je napravio cca 8000km, pojavila mi se ta rupa na srednjoj brzini, sve sam izmjenjao ali opet ta rupa ostala...

Ja sam stavio pola grama lakše i to je to, jedino mislim da bi trebalo možda malo jači centralni baciti jer nisam baš 100% zadovoljan, treba probati.
jucer sam se zafrkavao, kupio sam bijelu i plavu polinijevu oprugu, ne radi ni sa jednom...

Spuh je dosta jači od kata jedino je sranje za uštelati prijenos kako treba, inače ja ful zadovoljan.
a za sad ce stajati ovako kako je, cista serijala...

jedino nisam original valjcice mjenjao, izgledale su mi kao nove, pa ih nisam htio mjenjati... al opet, ne vejrujem da je do njih...
 
stipe_zd said:
serijske su ti 6.3 a ja sam stavio 5.3
Pogledao sam malo, 02-04 su navodno bile 7,5g a kasnije 6,4g.


stipe_zd said:
a sad, u startu digne okretaje do cca 10.000, pa kako ubrzajes tako okretaji padaju, do cca 7500, a kad bi pustio gas, pa opet dao, onda bi prvo cekao 2-3 sekunde pa bi tek onda podigao okretaje, ali opet samo do 7500-8000 okretaja...
i sto je najgore, kad bi sa cca 70 usporio na 30km/h, pa opet dao gas, uopce ne bi imao okretaja, ostali bi na cca 4000, katastrofa
08 bi treba raditi negdje između 8500-9000. Barem imaš obrtomjer pa možeš po njemu se ravnat, ja nemam ni to pa se moram jebat napamet...  :(

stipe_zd said:
sa serijalom sam bio prezadovoljan, uvik bi lipo dizao okretaje i lipo je radio, kad je napravio cca 8000km, pojavila mi se ta rupa na srednjoj brzini, sve sam izmjenjao ali opet ta rupa ostala...

Sigurno nisi bio zadovoljan jer je serijala toliko zagušena da je za niš, jedino što je prijenos na serijali extra uštiman za kat pa sve radi ko sat. Kad osmicu uštelaš ići će ko metak  (y)

stipe_zd said:
jucer sam se zafrkavao, kupio sam bijelu i plavu polinijevu oprugu, ne radi ni sa jednom...
a za sad ce stajati ovako kako je, cista serijala...
jedino nisam original valjcice mjenjao, izgledale su mi kao nove, pa ih nisam htio mjenjati... al opet, ne vejrujem da je do njih...

Koja serijala, misliš na serijala role? Ako su serijski 6,4g onda stavi 5,8-6g role, 5,3 su prelagane. Ja sam sa 5,3g morao čekati 2sekunde da krene i krajnja mi je bila manja i loše je išao. Sa 6,5g je međuubrzanje bilo katastrofa, pogotovo na nižim brzinama, a još ko pustiš gas pa stisneš samo ostaneš ko blento. Sa 6,0 ide lijepo jedino me hebe pri nižim brzinama ubrzanje, nije to to.
Ne možeš na 6,4g stavljati jaču centralnu, normalno da ne ide, a 5,3g su opet prelagane.
Stavi pola grama lakše, i onda vidi kako ide, ako loše vuče na na nižim brzinama i na dodavanje gasa trebalo bi mrvu jaču centralnu i to bi trebalo biti to... Treba uskladiti pravu gramažu sa "pravom" centralnom.
Zato mrzim te skutere, jebat se s tim prijenosom po sistemu pokušaja i pogreške, da poludiš  :x
 
pa u tome i je moj problem sto sam vec toliko puta rastavio taj variomat da mi se vec gad pri samoj pomisli na to

sad nek vozi ovako kako je... nije ni lose...

a jel moguce da su se original valjcici potrosili pa da radi toga ima tu rupu?

jer na pogled izgledaju kao novi...
 
stipe_zd said:
pa u tome i je moj problem sto sam vec toliko puta rastavio taj variomat da mi se vec gad pri samoj pomisli na to

sad nek vozi ovako kako je... nije ni lose...

a jel moguce da su se original valjcici potrosili pa da radi toga ima tu rupu?

jer na pogled izgledaju kao novi...
Meni se na startu (ful gas) okretaji penju ravno na 9000rpm ...tvoje mi je nekako previše? jesu li ti kuglice prelagane, prepotrošene??
 
stipe_zd said:
sa serijalom sam bio prezadovoljan, uvik bi lipo dizao okretaje i lipo je radio, kad je napravio cca 8000km, pojavila mi se ta rupa na srednjoj brzini, sve sam izmjenjao ali opet ta rupa ostala...
...a za sad ce stajati ovako kako je, cista serijala...
Kad kažeš serijala više mi ništa nije jasno, misliš 08+serijala valjci i prijenos?
Pa kažem ti, stavi pola grama lakše i vozi se sa serijala prijenosom, ide sasvim ok, pa kad se oporaviš od stresa prouzrokovanog variomatom, za nekih pola godine, možeš krenit u nove avanture, stavi multivar, centralnu i neće biti više nikakvih rupa :mrgreen:
Jedino postoji opasnost da nakon zahebancije sa multivarom i ponovnog štelanja opet oboliš od ptsp-a  :LOL:

stipe_zd said:
a jel moguce da su se original valjcici potrosili pa da radi toga ima tu rupu?
jer na pogled izgledaju kao novi...

Prije će ti ta rupa bit radi istrošenog remena nego rola.  :neznam:
Uvijek možeš kupit vagu za dilere, pa vagaj prije i kasnije (zna se desit da kupljeni ne odgovaraju navedenoj težini), i nemoj se čudit kad te budu čudno gledali kad pitaš za miligramsku vagu  :LOL:
 
MCX said:
Kad kažeš serijala više mi ništa nije jasno, misliš 08+serijala valjci i prijenos?
da...

Prije će ti ta rupa bit radi istrošenog remena nego rola.  :neznam:
remen je novi...

Uvijek možeš kupit vagu za dilere, pa vagaj prije i kasnije (zna se desit da kupljeni ne odgovaraju navedenoj težini), i nemoj se čudit kad te budu čudno gledali kad pitaš za miligramsku vagu  :LOL:
hehehe vagao sam ih u zeljezariji na maloj vagi, dobri su...
 
pazdrkan said:
ja imam sc 08 i narančaste one...mislim da su 5,5...ide ko blesav....

Da, a na čemu ga imaš, stari Runner, NRG i Zip su imali drugačije mašine i potpuno drugačiji prijenos tako da su oni letili po default-u. Ako imaš serijski 5,3 role (narančaste) unutra na Runneru, to je taj stariji model, prije pojave hyperproa, i ti stari su tako tvornički ušimani i lete, a ne ova nova govna.
 
stipe_zd said:
da...
remen je novi...
hehehe vagao sam ih u zeljezariji na maloj vagi, dobri su...
prijatelju..jebe te centralni feder....ako su simptomi izrazeniji kad je motor zagrijan nema sta drugo biti....cinjenica je sa novije serije runnera i nrg powera imaju premekani centralni...te zbog losijeg materijala(pogotovo kad su dobro zagrijani) dolazi do pada okretaja/snage... :wink:
 
centralni?

pa minjao sam ga, kupio novi original, nije valjalo, stavio bijeli, stavio plavi, nije nikako bilo kako triba...

imam doma original od libertyja sport, 2005 godiste... jel pase od njega?
 
bmw m 5 said:
prijatelju..jebe te centralni feder....ako su simptomi izrazeniji kad je motor zagrijan nema sta drugo biti....cinjenica je sa novije serije runnera i nrg powera imaju premekani centralni...

Da, fakat je premekan :(
Kad treba krenuti s mjesta na kakvoj uzbrdici ili posebno izraženo kod manjih brzina kad pustiš gas (kočenje), ne možeš više krenuti, jedva se vuče i onda eksplodira, prebrzo padne u viši prijenos i moš ga jebat. Zanimljivo bi bilo vidit kako bi se ponašao sa centralnom od onih starijih modela zipa, nrg i runnera koji su išli s tim spuhom... Nema šta drugo biti.

stipe_zd said:
imam doma original od libertyja sport, 2005 godiste... jel pase od njega?

Pa taj ti je isti vrag kao i tvoj. Što je mašina zaštopanija, slabija to je centrali mekši...
 
tako i mene malo zeza start.....pogotov ako stanem na uzbrdici......ostalo leti....

znači centralni još promjenit  (y)