Gilera Runner 50SP 2007 - by stipe_zd

evo vidim da i vi imate problem sa stelanjem sc08 ma novim piaggio masinama...ja imam jos i multivar pa i dalje nisam skroz zadovoljan
ovako ovaj auspuh triba vrtiti od 8500 do 9000 okretaja sve vise je prevrtavanje i gubite na snazi i love u novčaniku

ja trenutno imam plavi centralni od polinija (10kg) sa torsion controlom i 7,0 grama rolice
u startu mi malo vise vrti (9200), ali muči me kasnije kako odrzavati okretaje sve do krajnje brzine meni na nekih 60 tak km/h vrti 8000 rpm a s obzirom da imam multivar nebi smija imati vise od 500 okretaja oscilacija

i jos jedna stvar koju sam skuzija da i vas muči a to je kad pustite gas i vozite nekih 30 tak km/h i date pun gas on polako dize okretaje, a samim time polako ubrzaje dok ne digne preko 7000 rpm (znaci triba pricekat sekund da povuče kako triba)
 
Fuck the motherfucking 08 and CVT transmission and it's adjustment in the ass. Waste of money and waste of mental health :jesus: :LOL:
But, don't be discouraged by a failure. Failure is, in a sense, the highway to success. :mrgreen:
 
da, pravi highway... za

skelHangLg.jpg
 
evo vako centralni feder je isti kao i prije (serijski) jedino na novijim masinama imamo linearnije polutke sta je bolje
ja sam vratija serijski centralni i rjesia san problem onaj kad idem 30km/h i kad dam gas odma vuče kako triba  (y)

evo vam moj setup
gilera runner sp 50 simoncelli
auspuh:sc08
multivar malossi 2000 sa polini rolicama 7,0 (moze i 6,8)
crni malossi federi kvačila
ngk br9es
sve ostalo je serijski

jedino mozete jos staviti podlošku na variomat debljine 0,5 mm ili 0,7mm
 
dolac said:
evo vako centralni feder je isti kao i prije (serijski) jedino na novijim masinama imamo linearnije polutke sta je bolje
ja sam vratija serijski centralni i rjesia san problem onaj kad idem 30km/h i kad dam gas odma vuče kako triba  (y)

evo vam moj setup
gilera runner sp 50 simoncelli
auspuh:sc08
multivar malossi 2000 sa polini rolicama 7,0 (moze i 6,8)
crni malossi federi kvačila
ngk br9es
sve ostalo je serijski

jedino mozete jos staviti podlošku na variomat debljine 0,5 mm ili 0,7mm
Koliko te izaša multivar i crni federi?
 
baldeks said:
Koliko te izaša multivar i crni federi?
Multivar sam uzea polovni za 350 a federe sam kupia nove ali cili paket za 115
Multivar mozes polovni nabaviti bez problema za 250-300
 
evo ubrzanje moga, od kalmetine prema omv-u i lidlu, cisti pravac
imam touchscreen pa mi malo zajebano drzati pa sam ruku naslonio na njega
sa serijalom i sc08 sam najvise navukao 98km/h, tu u zadru na bulevaru, a kad sam mirio gps-om, 94po satu je bilo  81.2 km/h na gps-u, pa racunam da je max cca pravih 85 na sat

gilera runner 50 (serial+sc08)

i ovo je problem sa okretajima sto mi se javlja, ovo je jos dobro, nekad mi se nece popne preko 7800...
gilera runner 50 - niski okretaji
 
pa ako imas serijski variomat to ti je normalno zato sam ja i stavia multivar mada nisan ni sa njime dobia previse
meni uglavno drzi okretaje iznad 8 rpm, ali zna tu i tamo biti na 7800
i čini mi se da moja nesto bolje ubrzava  :misli:  :mrgreen:

ja sam sa svojim najvise navuka na blaagu dugu nizbrdicu 107 km/h
 
evo, da napravim mali update, doduse nikakav, al da bar temu dignem :D

imao sam problema sa prijenosom, sc08 je lipo radio, al me mucio start, nikako ga ustelati da radi kako triba...

stavio sam i bijele oprugice, ali nije bi bilo to kako triba...

uskoro sam vratio sve na cistu serijalu, kupio serijske valjcice i sad radi ka urica :)

i ka za inat, mali necak, ima uskoro 2 godine, ne pitaj kako, uspio je gurnuti skuter i pao je na desnu stranu! srica njegova sto nije palo na njega, zgazilo bi ga samo tako...

rezultat pada me iznenadio... kako je pao, pao je na vanjsku jedinicu klime, razbio poklopac zmigavca i prozirnu plastiku stop svijetla, izgrebao malo kufer i nista vise!

kupio poklopac zmigavca, 35kn, stop svijetlo je 470 pa ce to malo pricekati...

osim toga, motor radi ka urica, sad ima 12300km, vozi se svaki dan i zgleda ka novi :)

ja zadovoljan sa njim :)
 
pa koji ti je setup sada

ja sam uspija ustelati svoj sa sc08 i multivarom...ide stvarno odlično, jedino bi jos proba stavti podlošku na multivar da mi skrati prijenos jer je ovako stvarno dug
 
stipe_zd said:
kupio poklopac zmigavca, 35kn, stop svijetlo je 470 pa ce to malo pricekati...

pa nemoj kupovat cijelo stop svijetlo ako ti je samo ta plastika otisla, kupi samo plastiku..  (y)
 
dolac - sad je cista serijala, a tako ce i ostati. nemam vise zivaca petljati se oko njega... bar znam da je sve 100% ispravno i da radi kako triba...

robi - kad sam pitao, rekli su da dolazi u kompletu, ta vanjska plastika je zaljepljena na ostatak...
 
Nije zalijepljena vec zavidana na 2 šarafa.. Zadnji stop ti se sastoji od sjenila i te plastike, ti nadji plastiku ako ti je samo ona pukla, nemoj biti lud i kupovat komplet stop svijetlo..