gilera stalker - fun club :)

tc tc sramota pa kako ta da miruje
moj se voza, ne svaki dan, ali u prosjeku tjedno 1-2 puta...

a stalkeru kada cemo mi ono u nas djir  :mrgreen:


evo da prijavim jedan "kvar" prije mjesec dana
volan teško okrece, ja u servis kada pošao ležaj...
kažu da je bio ko papar pa da je radi toga i pošo da bi ga trebalo barem jednom godišnje podmazat...
pri skidanju se doslovno raspo

dsc01165l.jpg






 
To se meni dogodilo nakon mirovanja prošle zime.
Timun se teško okreto pa sam skinuo plastike i podmazao ležaj i sve 5.
Tako ću napravit i ove godine.
A za đir koji planiramo još od prošlog ljeta, ne znam je li sad po ovoj zimi pravi momenat ili da sačekamo toplija vremena dok malo produlje dani.
 
evo i mene malo u stalker temi..  :)  nasel sam si jednog stalkera 00' godiste s 11k km.. covac trazi ni manje ni vise nego 555€..  :mrgreen: no dobro.. nije sad cijena bitna.. mene zanima jedna stvar kod njega a to su svjetla.. kakva su, jel postoji kratko/dugo..?! 
 
frendica ima stalkera pa sam se jeno cijelo ljeto vozio,ali ne sjecam se za svjetla,a sto se tice skutera ti mogu reci da je odlican (y)
i ta cijena za koju tog dobivas je dobra :wink:
 
malaguti said:
frendica ima stalkera pa sam se jeno cijelo ljeto vozio,ali ne sjecam se za svjetla,a sto se tice skutera ti mogu reci da je odlican (y)
i ta cijena za koju tog dobivas je dobra :wink:
znam da.. skuter mi je mrak.. jedino se bojim svjetala da mi nema dugog recimo jer se dost po noci vozim..  :misli:

a kaj se tice cijene zaboravil lika pitat jel radjen onaj veci servis buduci da je na 11k km a rekel mi je da su gume original.. znaci jos bi na to trebal lovu hitit i ak jos nema tog servisa onda bi bilo ok da malo i spusti frajer cijenu.. najvjerojatnije ga bum iza nove iso pogledat..  (y)

evo to je ovaj..  http://www.auti.hr/motocikli/skuteri/oglas-504474/

 
o pa ovaj odlicno izgleda,ma bez brige za svijetla,nece biti problema...
 
ovaj sam i ja gledao, ali sam na kraju odustao od kupovine 50ccm...

koliko vidim, slike su dosta male, ali cini mi se da prekidac za dugo svjetlo postoji...

inace probao sam pred par mjeseci stalkera od frenda...sto se tice masine nema greske, serijala sa gianelli spuhom...ide lijepo, po zadnjem sam se odusevio (model sa dva diska), odaziv na gas istog trena...napravio sam par djireva sa smijeskom na licu, prezadovoljan sam bio sa vidjenim...
 
sfreak said:
ovaj sam i ja gledao, ali sam na kraju odustao od kupovine 50ccm...

koliko vidim, slike su dosta male, ali cini mi se da prekidac za dugo svjetlo postoji...

inace probao sam pred par mjeseci stalkera od frenda...sto se tice masine nema greske, serijala sa gianelli spuhom...ide lijepo, po zadnjem sam se odusevio (model sa dva diska), odaziv na gas istog trena...napravio sam par djireva sa smijeskom na licu, prezadovoljan sam bio sa vidjenim...

ma i ja imam u planu najvjerojatnije vxr-a uzet samo kaj bum lovu za ozljede dobil kroz dulje neko vrijeme jer sve to sad ide na sud a svi znamo kolko treba onda.. budjet mi je ravno 550€ za sad a i treba mi nekaj na cem cu se vozit dok se ne sredi sva lova.. ovo mi se cini ko super izbor..  (y) onda iza nove definitvno idem pogledat pa javim!  :D
 
ima dugo i kratko,
ali svjetla su mu užasna, po meni najveca mana skutera...
ako se voziš nepoznatim neosvjetljenim putem po noci, ajme....

vecinom vozim gdje ima i javna rasvjeta pa onda nije problem...
 
fjaka said:
ima dugo i kratko,
ali svjetla su mu užasna, po meni najveca mana skutera...
ako se voziš nepoznatim neosvjetljenim putem po noci, ajme....

vecinom vozim gdje ima i javna rasvjeta pa onda nije problem...

A ti bi se vozio po slabo osvjetljenim putevima  :shock: Rec cu te zeni  :jesus:
 
fjaka said:
ima dugo i kratko,
ali svjetla su mu užasna, po meni najveca mana skutera...
ako se voziš nepoznatim neosvjetljenim putem po noci, ajme....

vecinom vozim gdje ima i javna rasvjeta pa onda nije problem...

vjeruj mi na zipu koji sam vozil do sad svjetla nisu bila bajna..  recimo sljeme zagorska strana.. nije mi bas poznata i jednom igrom slucaja zavrsil tam po noci.. po ravnom dugo kad vidis zavoj pali kratko da dobis sirinu neku da opce vidis di ti je rub.. tak da sam na to naviknut skroz..  :) evo i sad si bas nesel jednog covca kaj se kuzi u motore pa bu isel zmenom pogledat i onda ga vjerojatno kupujem!  (y)  jedva cekam skut opet!  :ples:
 
vickodu said:
A ti bi se vozio po slabo osvjetljenim putevima  :shock: Rec cu te zeni  :jesus:
jednom pitala dje sam dosad  :mrgreen:
reko, tražio put do doma i budi sretna da sam došo...što bi želila da sam sletio s puta  :mrgreen:


a vicko bilo se što moglo jeftino uraditi po pitanju svjetala na stalkeru ?
 
fjaka said:
jednom pitala dje sam dosad  :mrgreen:
reko, tražio put do doma i budi sretna da sam došo...što bi želila da sam sletio s puta  :mrgreen:


a vicko bilo se što moglo jeftino uraditi po pitanju svjetala na stalkeru ?


Treeba vidit koliko je W sijalica pa cemo onda znat vise  :wink:
 
Biker686 said:
i onda ga vjerojatno kupujem!   (y)  jedva cekam skut opet!   :ples:

sretno s kupnjom i napravi djir do DU :)

vickodu said:
Treeba vidit koliko je W sijalica pa cemo onda znat vise  :wink:
pitat cu Stalkera (on je ipak covjek od struje ;) ), on je nesto gledao kupoiti neke jace,
samo da ne izgori stalker ko stanica u komolcu ;)  :mrgreen:

 
stalker je vrhunski skuter...nepoderiv,ali uvik problemi sa bobinom...na to se triba naviknit... :?
 
baldeks said:
stalker je vrhunski skuter...nepoderiv,ali uvik problemi sa bobinom...na to se triba naviknit... :?

Ista bobina ko na runeru  :wink:
 
vickodu said:
Ista bobina ko na runeru  :wink:
neznam,al puno ljudi je malo problema s njom,čak neki sa foruma...a i znam ljude koji su ih i nekoliko promijenili... :misli:
 
fjaka said:
da, to mi je potvrdio i serviser
to su one crveno/narandjaste sa piaggio logom
pokazao mi cijelu kutiju loših bobina, sada vozim na ducatijevom, e pitanje je koliko ce ta izdržat ;)
eto meni trajala 7 godina tj 30000km
ako je to jedini kvar u 30000kn od 200-tinjak kuna zanemarivo...

pitanje:
gledao sam user manual i nigdje nisam našao podatak o intervalu zamjeni pogonskog remene,
cini mi se da sam našao samo interval remena za uljnu pumpu (slikam pa stavim na forum)

u servisnoj knjizici stoji da je za 2T servis svako 5000, a 4T svako 6000
po pravilima bi onda na 2T trebao mjenjati remen svako 10000km, a na 4T na 12000km ?

a ja sam prvi na 10000 drugi na 25000
 
koliko ja znam da sa bibinama nema problema,jer takvu bobinu imaju i drugi piaggio,normalno da se dogodi kvar kao i na svacemu....a normalno da je ducati bolja,onakva sta se ugraduje u malaguti tj. minarelli :mrgreen: :wink:
 
neznam...i iz osobnog iskustva znam ljude šta su imali probleme sa bobinama na stalkeru.... :misli: