Gorivo

Nije problem cijena goriva, bilo bi mi prihvatljivije da je litra goriva 100 kuna ali da je plaća 10k eura. Za koliko litara goriva mjesečno radi prosječan Nijemac, Belgijac ili Nizozemac a za koliko Hrvat?
 
filipović je maskota, nebitan lick za kojeg ćeš još par puta čuti, a onda će na njegovo mjesto doći netko drugi dok ga potroše
orban, picousti i erdogan su diktatori prilično opasnih namjera, jebe se njima za njihov narod, da ste ikad nogom kročili u tu mađarsku (osim budimpešte) bi vam bilo jasnije
kod njih su trabant i wartburg još uvijek standardni vozni park, a ovi koji teraju luksuz voze swiftove i astre iz devesprve
Onda bi ja i tom svijetu, sa Corsom iz 2005.,bio bog i batina. 😎
Orbane zauzmi nas!
😎
 
Cigare sa 15 kuna mic po mic došle na 35. Jel ko presto pušit zbog toga?

Benzina sa famoznih Sanaderovih 7 kuna, na Plenkijevih 15 kuna. Jel se netko možda manje vozi?

Nevidim rasprodaju voznoga parka. Dapaće fali novih auta.

Prije svaka 5eta kuća auto, danas u svakoj kući, svak svoje auto.

Jel ima kakvih masovnih prosvjeda ili blokada prometnica?

Onda, Plenkimoon slobodno odma diži benzinu na 25 kuna i cigare na 50 kuna.

Da vidimo kako raja diše.
Hrvati su većinom financijski nepismeni.
Ja sam dok je benzin bio 8 kn, išao polagati A kategoriju, promijenio posao, 25km do posla, kupio skuter i sa skuterom već 3 godine tako.


Sada tražim posao što bliže doma, ovaj ću odjebati u skokovima, nisam dobio baš neku povišicu.
 
Kad ste kod mađarske, idem sa kamionom, jucer se bas vratio...jbt koji su to idioti 😆

Btw. @MOONSHIELD sve sam gledao do gore dal ces gdje projurit sa kojom travanjkom
 
dok dođem u mađariju tankati gorivo našeg dobrog viktora, mađarske fufe se hazdraju o haubu civica 1.5 '98., pametnom previše!
Produžio sa ekipom sa motorima, poslije motorijade u Sl. Brodu, 5 dana po Mađarskoj prije 2 godine.
Tura: Peć-Balaton-2 dana Budimpešta-Seget.
Budimpešta na jednu stranu (preljepa), sve ostalo na drugu. Generalno Mađarska totalno razočarenje.
Največi šok je bio prelazak iz naše Baranje u njihovu Baranju. Nebo/zemlja. Ono 50 godina su iza nas.
Ćak i taj famozni Balaton je smješan. Seget, kao da si u Srbiji.
Engleski nitko nezna beknut, osim u Budimpešti. Mađari isprepadani, neljubazni, kad mu se obračaš, kao da se usro i želi pobjeći. Koma. Dolazilo mi je da viknem "Buuuuu" da vidim oće počet bježat. 😂 😂
 
kakve su mađarice?
 

Attachments

  • 1.PNG
    1.PNG
    129.9 KB · Views: 0
Engleski nitko nezna beknut
nedavno sam upoznao jednog lika koji se ako ništa relativno dobro služi google translateom i radimo neki sitni posao, takvih je 1 od 100, kao narod su općenito strašno zatucani, ali dobroćudni za razliku od recimo slovenaca, ali ta nemogućnost sporazumijevanja ubija svaku želju za komunikacijom
doduše u pograničnim prostorima starija ekipa zna hrvatski jer su devedesetih živjeli od nas pa su bili prisiljeni naučiti

Btw. @MOONSHIELD sve sam gledao do gore dal ces gdje projurit sa kojom travanjkom
u mađarsku se ide s civicom i autoprikolicom, mislim da bi se travanjka raspala po njihovim cestama :mrgreen:
 
Te priče o hrvatskoj energetskoj neovisnosti ,naš premijer i njegova svatska svita mogu promovirati jedino maloj djeci u vrtićima .I to mlađim dobnim skupinama od dvije do tri godine.Ovim starijima više ne.Nemamo ništa .,a ono što smo imali smo vrlo jeftino prodali ,zapravo poklonili.Eto ,indirektno baš ovome Orbanu.I sličnima.
 
najave ono kao poskupljenje najveće ikad, onda oni kao nešto poduzeli, i mi svi sretni šta će poskupit..ali ne kunu..
koja debilana..
 
  • Haha
Reactions: Luke
U Mađarskoj je dosta krajnosti... Budimpešta svjetska metropola, prekrasna. Do jučer u centru grada prometnice kao kod nas prije 40 god.
Gore prema Gyoru i Austriji se vidi industrijska razvijenost, dosta su jaki. Ovaj dio prema nama i Baranji, tuga, sve do Dunujvarosa, tamo je opet jaka industrija. Kad bi stranac uspoređivao nas i njih ovako na prvi pogled, rekao bi da smo bogatiji i s većom kvalitetom života.
Njihovo selo se ne može usporediti s našim selom sjeverne Hrvatske. Više je tužno kao slavonsko.
Onda opet puno ulažu u sport. Vodeni sportovi, dvorane, moto sportovi... Tu su svjetlosne godine ispred nas, infrastruktura im je čudo.
Ne znaju engleski kurca, sigurno su jedni od najgorih u eu po tom pitanju. Drotovi su im najgori, zločesti i pokvareni. Kad misliš da su naši loši, samo odeš u Mađu. Puno smo liberalniji od njih. Isto tako smo srdačniji i pristupačniji.
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
moram se složiti s većinom toga što si napisao, s time da su opet i najrazvijeniji krajevi mađarske na oko ružniji i lošiji od recimo sjevera hr ili istre, ako uspoređujemo ruralne krajeve, a nerazvijene dijelove (a to je većina) bi usporedio s bosnom jer je to otužno, prazno, siromašno, s time da je u bosni kudikamo ljepša priroda
budimpešta je razvijenija i ljepša od zagreba, ali to je isto većim dijelom samo šminka i ostavština nekih prošlih vremena, ljudi su i tamo generalno siromašni
još jedna bitna stvar; dok su iz hr pretežito odlazili šljakeri i nkv radna snaga, iz mađarske se uglavnom iseljava visokoškolovani kadar, a pogotovo oni koji nisu podobni sistemu

hrvatska kakva je da je, za mađarsku je pojam demokracije, jedino su ljudi zaista srdačni i pristupačni ako se uspiješ nekim čudom sporazumijeti, ja s time nisam imao nikakvih problema, ali možda zato jer im masovno nosimo lovu već desetljećima, s policijom nemam problema ni ovdje ni tamo, ali babe na granici znaju biti agresivne i bezobrazne

svršavati na orbana je u rangu svršavanja na bilo kojeg drugog diktatora, putina, vučića, erdogana, kim jong una..
 
  • Like
Reactions: hondimir and dovla
Ne znam puno o Mađarskoj ali sam radio s dosta Mađara i moj glavni dojam je strah. U komunikaciji s njima imam osjećaj da se boje svoje sjene i da im se na tome bazira život općenito. Moguće da je to rezultat dugogodišnje zavjese ali nisam to primjetio kod ekipe iz ostalih ex istočnih zemalja. Inače mi je kao zemlja ok premda sam zapravo dobro vidio samo Budimpeštu.