Gorivo

A kak sam tek bil naivan, i sa kakvim bezgranicnim uvjerenjem; (kad sam otisel u ZNG), da bum napravil nekaj bolje tim nasim klincima, koje cekaju sranja...
Izgleda sam usro motku..
 
Sreca kaj sam blizu 70, pa me boli ono za pisanje, zao mi ovih mladih, koje tek cekaju sranja....
Do prije 5-10 godina sam mislio naivno kak sam zadnja generacija koju nece zgazit regule koje su bitno stroze kako vrijeme prolazi (ne samo u moto svijetu, opcenito). Sad sam 100% uvjeren da sam krivo mislio, a o buducnosti ne zelim ni razmisljat u tom kontekstu jer se ne zelim zivcirat. Btw, 49 godina star.
 
U pravu si, sad jedino ovi 1995.-2000., godista mogu promjeniti nekaj na bolje, mi starci moremo sam kibicirati
 
Gle, vozim WJ 4.7 V8, bez plina, mene ne hebe cijena goriva, mogu sa Zet godisnjom kartom, busom, vlakom, mada i za benzu zasad imam, nisam u potrebi da svaki dan jurim u firmu i natrag ali ova mlađarija mora...pa kaj ne dignu glas i traze kaj im pripada...
71., sam imal nekih 16 let, kad smo cimali miliciju na Trgu i brisali po Radicevoj..
Kad su skuzili da ih je 10 a nas 50, da vidis kad su brisali natrag na Trg....a do Sige(Sigečice, ko nezna zg kvart..), se trebalo vrnut ko iz okruzenja...
🤣😅
 
U pravu si, sad jedino ovi 1995.-2000., godista mogu promjeniti nekaj na bolje, mi starci moremo sam kibicirati
Nema na bolje, najbolje sto se moze desitit je usporavanje degradacije, a to je slaba utjeha, na zalost, uvjeren sam da je to samo filozofsko pitanje i da ako se i desi, skoro nije ni vrijedno spomena. Ali, ljudi se naviknu na svasta, inace nas nebi bilo, gledam na to kao na pozitivno jer bi inace svi prolupali odavno (na adaptaciju).
Onak, mislim da je tvoja generacija zadnja koja je uzivala slobode u mjeri koja ne degradira covjeka (govorim na razini svijeta, onog "razvijenog i demokratskog"). Moji roditelji sad imaju 73 i 74 godine, vidim da su zivjeli slobodnije od mene, neke stvari koje su danas aktualne u negativnom smislu prije nisu postojale ili samo deklarativno, cak kuzim da je promjena toliko brza da ju i oni primjecuju iako su penzioneri i bez stresa kojeg zivot nosi, skoro pa odsjeceni od problema realnosti.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Bas me zanima kak bi prosli ovi sa duginim bojama u moje vreme na Sigi, uz svu muriju u pratnji...

Meni to tak svejedno, zapravo nije: nek ljudi zive, nebi im zelio zlo. Ne utjecu na moj zivot, zasto bi ja htio da neko utjece na njihov?
 
Još malo, i bit će ovako...

 
Nema na bolje, najbolje sto se moze desitit je usporavanje degradacije, a to je slaba utjeha, na zalost, uvjeren sam da je to samo filozofsko pitanje i da ako se i desi, skoro nije ni vrijedno spomena. Ali, ljudi se naviknu na svasta, inace nas nebi bilo, gledam na to kao na pozitivno jer bi inace svi prolupali odavno (na adaptaciju).
Onak, mislim da je tvoja generacija zadnja koja je uzivala slobode u mjeri koja ne degradira covjeka (govorim na razini svijeta, onog "razvijenog i demokratskog"). Moji roditelji sad imaju 73 i 74 godine, vidim da su zivjeli slobodnije od mene, neke stvari koje su danas aktualne u negativnom smislu prije nisu postojale ili samo deklarativno, cak kuzim da je promjena toliko brza da ju i oni primjecuju iako su penzioneri i bez stresa


prije smo se druzili i zivjeli "uzivo"

Meni to tak svejedno, zapravo nije: nek ljudi zive, nebi im zelio zlo. Ne utjecu na moj zivot, zasto bi ja htio da neko utjece na njihov?
Neke stvari izmicu kontroli, nestaje razlika izmedu normalnog i nenormalnog, sve se tolerira, manjina hebe vecinu i to se fura...
Ponavljam, sreca kaj sam 70g pa me boli..
Nekak bum pregural jos, to kaj mi je ostalo fala bogu imam nekaj pod jastukom, uz mirovinu meni ok.
Da sam 25-30g, e bome nebi to tak proslo.... pa mi ni mafiju danas nemamo domacu, neg nam sa istoka dolaze igraci...
 
  • Like
Reactions: s2r and Dene
nestaje razlika izmedu normalnog i nenormalnog


Ne razmisljam na taj nacin, dokle god se necije "normalno" ne uplice u moje "normalno", nemam problema. Ono sa cim imam problema je sto puno toga sto je nekad bilo normalno, (a meni je i dalje) sada nestaje i to eksponencijalno, a to rod/spol/pickematirenetevrste definitivno nisu.
Btw, imam par ljudi oko sebe koji su deklarirani homoseksualci/biseksualnci, volim ih kao prijatelje i mozemo se i zajebavat na temu sexa, dapace (2 frenda i 3 frendice, ako je to uopce bitno - meni nije). Nema napetosti u tom smislu, nikad je nije ni bilo, druzimo se bez problema jer nam taj dio zivota ne utjece na nase medjusobne odnose iako razgovori o tim temama znaju biti brutalni do mjere kad bi neko drugi povracao :D
 
Last edited:
Prije 10 godina...
Da 10...

Screenshot_20220606-172500_Fuel Log.jpg


:mrgreen: