GPS navigacija - (molim pomoć programera ili "mahera")

BobaCH

Active member
Uređaj je "Bemi-Nav" (švabo napravio). Kupio sam ga tu kod nas. Bio je 2.000 kn.
http://www.dradar.hr/gps.php

Sve pet kaj se tiće uređaja. Bezbroj POI točki za defininiranje, softver je iGo (meni jedan od najboljih glede navigacije), glasovno navođenje itd. Radi se o tome da je kartu nemoguće apdejtati..!! Zvao sam dućan i pitao za teh. savjet..Nula bodova! Pa sam zvao ovlaštenog servisera koji je muljao nekaj u smislu "to Vam se samo apdejta preko satelita kad ga uključite. Rekao sam mu da mi ne prodaje bureke jer se apdejta kao i moj frižider! Dakle samo ak nekaj stavim u njega. Lik nije znao kaj bi mi rekao osim "jeee, gospon..onda ne znam ni ja. Onda se valjda nemre"!!

To je u kratko problematika i interesira me slijedeće:
Obzirom da kod nas pali jedino "pomogni si sam" potražio sam noviju kartu Hrvatske na Internetu i od dva (2!!) Gb karata samo jedna jedina "radi". A i ta je takva da me napelja sa Ljubljanske preko Remize, koja nije za promet već 25 godina. Npr. "Kaptolska-Vitezićeva...On me vodi lijevo na Falerovo šet., desno!! u Ozaljsku pa lijevo u Vitezićevu!!  :shock: Preko okretišta tramvaja!!)...Da ne velim Kvatrić i sl.

Uređaj je "PNA", ima MS Windows CE NET 4.2 a dolaze 2 mem. kartice sa kartama Europe. Naravno, sve je uredno "zaključano" i koju god noviju kartu Hrvatske staviš ispiše ili "hardware error" ili "map is lock" i sl.

Frend koji ima servis mobača probao je neki klinac, ali badava. Ja sam napravio backup kartice i na nju uspio instalirati "noviji" iGo koji radi, ali karta Hrvatske radi jedino originalna i ona jedna "manje originalna". Neka druga mem. kartica na koju se instalira iGo i karte-pogađate, ne radi.. :lipotan: ("hardware error")...

Ima li tome "lijeka"?
Mislim, nije mi za bacit ta 2 soma kuna! Voljan sam iskeširati za dobru pizzu i cugu..  :wink:
 
CH4 said:
ko ne plati k...., plati likara (y)

Haha, baš tako. Stvar je u podršci koju "Bemi-Nav" nema niti ga je planirao imati. Zato se uzme Garmin i za istu lovu imaš mogućnost updatea do iznemoglosti i AdriaRoute koju svi pljuju, ali te ona npr. po Zagrebu (a naravno i šire) vodi bez problema.
Prodaj "Bemija" i ubodi Garmina.
 
Alaj opet neki nemaju sto pametno reci nego samo lupetaju bezeveze...a drugi pak misle ako su se masno istovarili za garmina da su boga za jaja uhvatili.

Dakle ljepo si skini igo/mio PNA verziju, naravno crackanu, instaliraj i uzivaj u besplatnim updejtovima. A to ces naci na ppcwarez.org

Eh da, a za pocetak probaj si skinuti samo license.db file i njega probaj zamjeniti, ako ne ide onda full crackana verzija
 
Wrbex said:
Alaj opet neki nemaju sto pametno reci nego samo lupetaju bezeveze...a drugi pak misle ako su se masno istovarili za garmina da su boga za jaja uhvatili.

Dakle ljepo si skini igo/mio PNA verziju, naravno crackanu, instaliraj i uzivaj u besplatnim updejtovima. A to ces naci na ppcwarez.org
ne lupetaju bez veze nego je to cinjenica.
neko kupi GPS plati ga 4 kune i 80 lipa na akciji u Lidla  samo da ga ima a koristi ga po svome selu. posli toga place da ne moze updejtat karte i da se ne vidi susjedov poljski WC.
bi volija i ti istovarit lovu za garmina :jesus:
 
Ali ga komplicirate s tim navigacijama,kupi se ljepo ovako nesto za 30-40e i dovidenja.


http://cgi.ebay.de/3-in-1-GPS-LOGGER-BLUETOOTH-USB-51-KANAL-GPS-RECEIVER_W0QQitemZ260251572634QQihZ016QQcategoryZ77359QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
 
vzblade said:
Ali ga komplicirate s tim navigacijama,kupi se ljepo ovako nesto za 30-40e i dovidenja.


http://cgi.ebay.de/3-in-1-GPS-LOGGER-BLUETOOTH-USB-51-KANAL-GPS-RECEIVER_W0QQitemZ260251572634QQihZ016QQcategoryZ77359QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
ajde ti nama sad reci sta je ovo? neznan kako ces sa laptopom na motor u auto jos i nekako :misli:
 
vzblade said:
Ali ga komplicirate s tim navigacijama,kupi se ljepo ovako nesto za 30-40e i dovidenja.


http://cgi.ebay.de/3-in-1-GPS-LOGGER-BLUETOOTH-USB-51-KANAL-GPS-RECEIVER_W0QQitemZ260251572634QQihZ016QQcategoryZ77359QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

To je samo receiver. Moraš furat onda i neki notebook sa odgovarajućim softtwareom.  :mrgreen:

Wrbex said:
Alaj opet neki nemaju sto pametno reci nego samo lupetaju bezeveze...a drugi pak misle ako su se masno istovarili za garmina da su boga za jaja uhvatili.

Dakle ljepo si skini igo/mio PNA verziju, naravno crackanu, instaliraj i uzivaj u besplatnim updejtovima. A to ces naci na ppcwarez.org

Eh da, a za pocetak probaj si skinuti samo license.db file i njega probaj zamjeniti, ako ne ide onda full crackana verzija

Navrh brda wrbex mrda.. Pitanje je opće podrške i karata određenih proizvođaća. Za dva soma kuna se dobije Garmin samo takav. Uostalom ima "Vidi" GPS kao temu broja (ovaj ili prošli broj) pa vidi kako je ko prošao, i šta se kome isplati kupiti.
 
vzblade said:
Nikakav notebook ja furam nokiu 6630 ili bilo koji drugi telefon koji podrzava Symbian. :mrgreen:
sve to stoji, ali..

evo ti primjer.

kupija san jednu helmet kameru 78 USD ka stavit cu je na motor snimat, kad kamera nevalja.

kupija san jos dvi svaka 100 USD, ka ove su bolje imaju displej i ta sranja  :palacdolje: , nevalja.

i na kraju cu kupit sistem kamera (4 komada) koje su testirana profi oprema i platit 1500USD i necu se mislit i zajebavat sa nekakvim napajanjima, karticama, nosacima, ljeplivim trakama.....

ako mislis nesto kupit a da imas povjerenja u to stari moj nema nista jeftino (opet kako kome) nego plati pa se rugaj

tako i garmin ja san uzeja 550 i da sad opet kupujen opet bi iskesira tu lovu bez razmisljanja  (y)
 
vzblade said:
Nikakav notebook ja furam nokiu 6630 ili bilo koji drugi telefon koji podrzava Symbian. :mrgreen:

Sorry na neukosti. OK ali te su kombinacije vjerovatno daleko od standalone uređaja koji su samo sa tom svrhom napravljeni. Sve ovisi kakva je uporaba i što koga veseli.
 
CH4 said:
sve to stoji, ali..

evo ti primjer.

kupija san jednu helmet kameru 78 USD ka stavit cu je na motor snimat, kad kamera nevalja.

kupija san jos dvi svaka 100 USD, ka ove su bolje imaju displej i ta sranja  :palacdolje: , nevalja.

i na kraju cu kupit sistem kamera (4 komada) koje su testirana profi oprema i platit 1500USD i necu se mislit i zajebavat sa nekakvim napajanjima, karticama, nosacima, ljeplivim trakama.....

ako mislis nesto kupit a da imas povjerenja u to stari moj nema nista jeftino (opet kako kome) nego plati pa se rugaj

tako i garmin ja san uzeja 550 i da sad opet kupujen opet bi iskesira tu lovu bez razmisljanja  (y)



Uopce se ne slazen s tobom ,najlakse je izvadit 300,500eura i kupit garmin ili nesto slicno.Ja ovo koristi vec dvije godine,imam mobitel koji teoretski ne vrijedi 50e i kupio sam taj bluetooth mouse-reciver i sve radi savrseno.Na mobitelu imam karte kompletne istocne Europe,Njemacke,Austrije,Italije.Bio sam na dosta susreta,isprobao sam navigaciju i u HR,Srbiji,Austriji tu u Frankfurtu ju svakodnevno koristim i sve odlicno radi,karte su potpune uostalom skines si sa neta sta hoces,ja imam TOM TOM i IGO.
I najbitnija stvar,prakticno je,kad sam na motoru stavim u tank torbu i po putu pratis a kad zavrsis u dzep i to je sve.

 
zokx said:
Sorry na neukosti. OK ali te su kombinacije vjerovatno daleko od standalone uređaja koji su samo sa tom svrhom napravljeni. Sve ovisi kakva je uporaba i što koga veseli.


To stima kaj velis ja vam samo tvrdim da to radi odlicno.Treba samo neki jeftiniji model mobitela ili mozda rabljeni i za 100e imas sve kaj ti treba,nebi vam govoril da nisam probal.Prosle godine sam se izgubio u Srbiji u nekoj vukojebini da nisam imao ovo cudo sobom nebi dva dana valjda izasao. :mrgreen:
 
vzblade said:
Uopce se ne slazen s tobom ,najlakse je izvadit 300,500eura i kupit garmin ili nesto slicno.Ja ovo koristi vec dvije godine,imam mobitel koji teoretski ne vrijedi 50e i kupio sam taj bluetooth mouse-reciver i sve radi savrseno.Na mobitelu imam karte kompletne istocne Europe,Njemacke,Austrije,Italije.Bio sam na dosta susreta,isprobao sam navigaciju i u HR,Srbiji,Austriji tu u Frankfurtu ju svakodnevno koristim i sve odlicno radi,karte su potpune uostalom skines si sa neta sta hoces,ja imam TOM TOM i IGO.
I najbitnija stvar,prakticno je,kad sam na motoru stavim u tank torbu i po putu pratis a kad zavrsis u dzep i to je sve.
drago mi je da si zadovoljan i da te masinerija sluzi (y)
mislija san opcenito jer u vecini slucajeva je to tako. pa sta se meni desilo sa kamerama?
 
vzblade said:
To stima kaj velis ja vam samo tvrdim da to radi odlicno.Treba samo neki jeftiniji model mobitela ili mozda rabljeni i za 100e imas sve kaj ti treba,nebi vam govoril da nisam probal.Prosle godine sam se izgubio u Srbiji u nekoj vukojebini da nisam imao ovo cudo sobom nebi dva dana valjda izasao. :mrgreen:
kakva ti je citljivost ekrana na jakom suncu
kolika je velicina ekrana
jeli otporan na kisu
jeli otporan na benzin
dali si dobio nosac za motor
dali si dobio nosac za automobil

 
CH4 said:
drago mi je da si zadovoljan i da te masinerija sluzi (y)
mislija san opcenito jer u vecini slucajeva je to tako. pa sta se meni desilo sa kamerama?


Ti si s kamerema stvarno ima sranje ali kad gledas sta ti se tu moze desit,mobitel imas ovako ionako a ovaj reciver meni najvise sta se desilo da se smrzne,pao mi je nekoliko puta i sve ok,uostalom u pitanju je cca 40e a ne 400e.Ja sam kod sebe u Varazdinu malo cijene gledao i kod nas je reciver oko 800-900kn i nisu ih imali to je malo pre skupo.
 
CH4 said:
kakva ti je citljivost ekrana na jakom suncu
kolika je velicina ekrana
jeli otporan na kisu
jeli otporan na benzin
dali si dobio nosac za motor
dali si dobio nosac za automobil

Citljivost mi je ok,kad je bas jako sunce malo se nagnem na tank torbu i sve ok,ekran mi je dobar vidim sve pa nemam 70 godina,na kisu nije otporan ali sam napisao da ga stavim u tank torbu koja je,nosac netrebam za motor a u autu ga imam dobio sam ga.
 
vzblade said:
Ti si s kamerema stvarno ima sranje ali kad gledas sta ti se tu moze desit,mobitel imas ovako ionako a ovaj reciver meni najvise sta se desilo da se smrzne,pao mi je nekoliko puta i sve ok,uostalom u pitanju je cca 40e a ne 400e.Ja sam kod sebe u Varazdinu malo cijene gledao i kod nas je reciver oko 800-900kn i nisu ih imali to je malo pre skupo.
e zato ja mislin uzest ili ovi novi HP telefon sa GPS-om ili ovo americko ili vec cije go..o HTC.
 
CH4 said:
e zato ja mislin uzest ili ovi novi HP telefon sa GPS-om ili ovo americko ili vec cije go..o HTC.


Da ili tako nesto ja sam samo naveo jeftiniju verziju mozda nekome zatreba,skupljih ima koliko hoces. (y)