GPS navigacija - (molim pomoć programera ili "mahera")

Wrbex said:
Alaj opet neki nemaju sto pametno reci nego samo lupetaju bezeveze...a drugi pak misle ako su se masno istovarili za garmina da su boga za jaja uhvatili.

Dakle ljepo si skini igo/mio PNA verziju, naravno crackanu, instaliraj i uzivaj u besplatnim updejtovima. A to ces naci na ppcwarez.org

Eh da, a za pocetak probaj si skinuti samo license.db file i njega probaj zamjeniti, ako ne ide onda full crackana verzija

Probao sam, stari. Nemre pokrenuti sa kartice niš' kaj nije lehalno. Napisao sam točno kaj se dešava. Dugačak mi je post ali sam baš radi toga naveo, radi znalaca, da izbjegnem savjete tipa "stavi ovo ili ono" Thnx anyway.
:wink:
 
vzblade said:
Ali ga komplicirate s tim navigacijama,kupi se ljepo ovako nesto za 30-40e i dovidenja.


http://cgi.ebay.de/3-in-1-GPS-LOGGER-BLUETOOTH-USB-51-KANAL-GPS-RECEIVER_W0QQitemZ260251572634QQihZ016QQcategoryZ77359QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Imao sam to. To je za laptope, smarphone, pda...Nema veze sa PNA uređajem.
 
BobaCH said:
Probao sam, stari. Nemre pokrenuti sa kartice niš' kaj nije lehalno. Napisao sam točno kaj se dešava. Dugačak mi je post ali sam baš radi toga naveo, radi znalaca, da izbjegnem savjete tipa "stavi ovo ili ono" Thnx anyway.
:wink:


...ipak smo mi, kaj smo se "masno" istovarili za Garmina bolje prošli... :jesus:
 
zokx said:
Prodaj "Bemija" i ubodi Garmina.

Vidi, vidi...To mi stvarno nije palo na pamet.  8)
Savjet zlata vrijedan. Hvala
:?

Platio sam ga 2.000 kuna. Dakle nije baš prejeftino, jel. Dobio sam uz njega kartice sa 36 zemalja i pripadajuću opremu. Tada nije bilo za tu lovu nekaj boljega.

Trebam nekoga da pobriše Windowse iz uređaja (radi reg. keya, pretpostavljam..) i onda bi vjerojatno mogao piknuti bilo koju karticu i softver.
 
Tuono 06 said:
...ipak smo mi, kaj smo se "masno" istovarili za Garmina bolje prošli... :jesus:

Gle upiknut ću si 550-ku, nije bed ni za lovu. I ja se držim onoga: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari", ali glupo mi je imati ovaj navigator a da ga ne pokušam osposobiti za upotrebu, pa prodati.
 
BobaCH said:
Gle upiknut ću si 550-ku, nije bed ni za lovu. I ja se držim onoga: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari", ali glupo mi je imati ovaj navigator a da ga ne pokušam osposobiti za upotrebu, pa prodati.


...ja sam dobio 660 po nabavnoj cijeni, a dodali su mi i AR u N95...tak da se nemrem požalit...a po raznim akcijama ima solidnih Garmina za 2 soma... 8)


Na žalost, takva smo zemlja da moramo pristat i na lošije jer za bolje nema podrške/updatea i slično...
 
Tuono 06 said:
Na žalost, takva smo zemlja da moramo pristat i na lošije jer za bolje nema podrške/updatea i slično...

dok smo kupovali, u dućanu mi je lik rekao da se apdejta na njihovoj službenoj stranici. Nakon kaj sam vidio da to ne hoda tako, u servisu mi je lik rekao da se karte apdejtaju "on fly", dakle čim ga uključiš, ako ima novi apdejt karte on ga skine.. :shock: Malo sam mu objasnio neke stvari pa je okrenuo priču i kapitulirao sa rečenicom: "onda se valjda nemre"  :box:

Pitam se samo, kaj sa takvim uređajem nakon recimo dvije godine?..Baciti? Jer ako se ne možeš navigatorom "navigati", čemu služi nakon samo 2 godine?

Sad ste me raspalili..Neću zvati nego idem u servis. Sada i odmah..
Javim ishod.
8)
 
BobaCH said:
Probao sam, stari. Nemre pokrenuti sa kartice niš' kaj nije lehalno. Napisao sam točno kaj se dešava. Dugačak mi je post ali sam baš radi toga naveo, radi znalaca, da izbjegnem savjete tipa "stavi ovo ili ono" Thnx anyway.
:wink:

Ovak necu se obazirat previse na glupe komentare ekipe koje pogleda sto je "in" u reklamnom letku pod imenom vidi, bug, itd...te prema prema mogucnostima (uglavnom kreditnim) uzima ono najskuplje sto moze i tim se sepuri uokolo. Isprika onima koji to eventualno i iskoriste mogucnosti takvih uredaja.
Netko mi je napisao bi li volio imati love za cashirati garmina....njemu samo jedan veliki  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nego ovako, tebe muci samo jedn stvar, a to je kako doci do "golih" windowsa, jer onda ces sigurno moci staviti PNA verziju Igo-a. Ne znam sto tocno radis, i kakav je uredjaj, ali pretpostavljam da u ugradjenom rom-u ima par instrukcija koje odmah po ukljucivanju startaju odredjene programe, tako da uopce ne vidis klasicne windowse. Dakle moras naci u kojem file-u se to mjenja ( samo se obrise koji red iz txt file-a) i onda bi se uredjaj treba bootati normalno odnosno ne bi trebao odmah dizati predinstalirane programe. A onda mozes raditi i instalirati sto hoces...
Pogledaj malo http://www.gps4us.org/ forum, to je konkretno za vivax uredjaj, ali nije nista puno drukcije niti za tvoj, samo ako se hoces malo potrudit.
 
Wrbex said:
Ovak necu se obazirat previse na glupe komentare ekipe koje pogleda sto je "in" u reklamnom letku pod imenom vidi, bug, itd...te prema prema mogucnostima (uglavnom kreditnim) uzima ono najskuplje sto moze i tim se sepuri uokolo. Isprika onima koji to eventualno i iskoriste mogucnosti takvih uredaja.
Netko mi je napisao bi li volio imati love za cashirati garmina....njemu samo jedan veliki  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



...ne kužim tvoju frustraciju? :misli:
Pa kaj ak sam uzeo Garmina? Ne valja? Meni valja, a uzeo sam ga jer je "Plug and play" i obišao sam brdo kilometara s njim, imam zamjerki, al nitko nije savršen...i da, žena ga moja zna koristit, što znači da je 100% zakon... 8)
 
Tuono 06 said:
...ne kužim tvoju frustraciju? :misli:
Pa kaj ak sam uzeo Garmina? Ne valja? Meni valja, a uzeo sam ga jer je "Plug and play" i obišao sam brdo kilometara s njim, imam zamjerki, al nitko nije savršen...i da, žena ga moja zna koristit, što znači da je 100% zakon... 8)

Ja imam MyGuide sa IGO softwareom i fino sam se registrirao na njihovom site-u i svako malo neki update skinem !
 
Tuono 06 said:
...ne kužim tvoju frustraciju? :misli:
Pa kaj ak sam uzeo Garmina? Ne valja? Meni valja, a uzeo sam ga jer je "Plug and play" i obišao sam brdo kilometara s njim, imam zamjerki, al nitko nije savršen...i da, žena ga moja zna koristit, što znači da je 100% zakon... 8)

Nemam ja nekih frustracija, ali mi s vremena na vrijeme ide na quac bezvezno nabijanje postova bez ikakve svrhe da se pomogne/odgovori covjeku koji je zapoceo thread/temu. Sto je na ovom forumu vrlo izrazeno, pa eto sad sam se morao malo raspisati. NHF tebi i ostalima u thredu  (y)

E vidis o tome ja govorim, garmin je oke i bash takav plug&play za dumb&dumber koji ne zele/nemaju vremena/ne znaju se pozabaviti nekim manje skupim uredjajem da bi dobili istu ili bolju funkcionalnost tog manje skupog odnosno jeftinog uredjaja.

Mislim da sam rekao sve sto sam mislio...i bez neke ljutnje! Svatko uzima ono sto mu pashe.
 
Wrbex said:
Nemam ja nekih frustracija, ali mi s vremena na vrijeme ide na quac bezvezno nabijanje postova bez ikakve svrhe da se pomogne/odgovori covjeku koji je zapoceo thread/temu. Sto je na ovom forumu vrlo izrazeno, pa eto sad sam se morao malo raspisati. NHF tebi i ostalima u thredu  (y)

E vidis o tome ja govorim, garmin je oke i bash takav plug&play za dumb&dumber koji ne zele/nemaju vremena/ne znaju se pozabaviti nekim manje skupim uredjajem da bi dobili istu ili bolju funkcionalnost tog manje skupog odnosno jeftinog uredjaja.

Mislim da sam rekao sve sto sam mislio...i bez neke ljutnje! Svatko uzima ono sto mu pashe.


...ja sam Garmina uzeo iz nekoliko razloga:
1. dobio sam opaki sconto
2. moja ga žena zna koristit bez da joj na telefon dajem upute
3. trendy je
4. nemam vremena za proučavanje drugih uređaja koji traže moju angažiranost

...dakle, ako sam kriv...pucaj... :jesus:
 
jedimaster said:
Ja imam MyGuide sa IGO softwareom i fino sam se registrirao na njihovom site-u i svako malo neki update skinem !

Nemrem regati iGo (koji je naravno legalan). Na njihovoj službenoj stranici to šljaka ali za PDA uređaje. Za PNA mi ne važi ni upis serijskog broja softvera a bogme povratna informacija direktno iz firme je u startu bila obeshrabrujuča. Odgovorili su mi na mail, nešto kao: "ne pružamo podršku i apdejtove za PNA" (poslao sam im slike softvera, serijskog broja, računa...Ništa nije pomoglo)

BTW.
Postavio sam pitanje ovdje na forumu jer sam vidio pod threadom "Predstavljanje" da je svaki drugi lik-nekakav programer ili softverski mag. Pretpostavljao sam da je to za takve titulirane mange pi*kin  :eek:pakoljut: (dim  :mrgreen:)
Voljan sam i platiti, naravno, ali ne vidim da netko od meštara na forumu ima volje/znanja za pomoć...
 
Wrbex said:
Nemam ja nekih frustracija, ali mi s vremena na vrijeme ide na quac bezvezno nabijanje postova bez ikakve svrhe da se pomogne/odgovori covjeku koji je zapoceo thread/temu. Sto je na ovom forumu vrlo izrazeno, pa eto sad sam se morao malo raspisati. NHF tebi i ostalima u thredu  (y)

E vidis o tome ja govorim, garmin je oke i bash takav plug&play za dumb&dumber koji ne zele/nemaju vremena/ne znaju se pozabaviti nekim manje skupim uredjajem da bi dobili istu ili bolju funkcionalnost tog manje skupog odnosno jeftinog uredjaja.

Mislim da sam rekao sve sto sam mislio...i bez neke ljutnje! Svatko uzima ono sto mu pashe.
e pa ovaj tvoj post je upravo to.
sta si ti policajac?
ne nego je garmin za one sta znaju sta in triba a ne za one sta bi i pisili i kakili

i na kraju kako ti kazes NHF  (y)
 
....na kraju uvijek ispadne da je Garmin najbolje uložena lova u navigaciju...radi, update je jednostavan, žene ga znaju koristiti... (y)
 
slažem se sa garmin ekipicom , aparatic za navigaciju , dobar ekran (pogotovo W izvedba ) a mogu ga nekom posuditi ili tati dati na korištenje (možda cak i mami  :mrgreen: )    (y)