Grčka,Turska,Sirija,Jordan,Egipat (13.03.10-04.04.10)putopis od 7. stranice

rodorodo

Member
Bok društvo ima li još tko šašav da početkom Siječnja motorom krene prema Egiptu. Plan je sljedeči.!
-Motore utovarimo u kombi i krenemo u Genovu.
-U Genovi istovarimo motore i staviomo ih na trajek koi vozi do Tunisa.Trajekt vozi 22 sata.
-U Tunisu sjedamo na motore i lagano bez žurbe prema Tripoli (Libija).
-Iz Libije prema Egiptu (Kairo) naravno vidijeti piramie onda dolinom Nila prema Sudanu vidijeti dolinu Faraona.
- kad nam dosadi i guzica počne boljet okrečemo se nazad istim putem koim smo i došli.Nazad na brod prema Genovi gdije nas čeka kombi i eto nas za 3 tjedna u Zagrebu.
Dobro ovo je bio vrlo kratak opis plana putovanja.
-Tražim još nekoga tko bi bio tako šašav krenuti na kratku avanturu.Mislim da je to najbolji način kako spriječiti dosadu zimi u Zagrebu. (y)
Ljep pozdrav svima.

Danas je 18.12.2009 i prije par dana došlo je do promjene plana putovanja.
Zbog viznog režima Libie (dosta je komplicirano i previše novaca ode za administraciju). idemo drugim putem Zagreb-Beograd-Bugarska-Turska-Siria-Jordan-Egipat. oko 15.03.2010. Termin smo pomaknuli za 3. mjesec jer krečemo iz Zagreba motorima i toplije je.
Plan je bio krenuti za Egipat iz toplog Tunisa. Sad kad krećemo iz Zagreba bit će i više kilometara za odjahat (nažalost).Ostat će manje vremena za obilazak gradova, obilazak znamenitosti u tim zemljama i šta je meni najvažnije približiti si kulturu i njihov mentalitet , prićati sa obićnim ljudima.Mada se meni osobno ne sviđa samo juriti ali šta je tu je.


Danas je 17.02.2010
Start bi trebao biti oko 07.03.2010 (barem takav je plan).Koim putem to se još definitivno nezna.Imamo plan 1 onda plan 2, plan 3,4,5,itd...i mamo rezervni plan.Haa....
 
Majstore ideja ti i nije loša! Ja ove god. turistički bio u Tunisu i mogu ti reći da bih rado ponovo dolje i to s motorom!!! Ali bojim se da je taj tvoj izlet financijski jako izdašan! Koliko odprilike procjenjuješ troškove?!
 
Trajekt do Tunisa (znači povratna karta) za mene i motor košta oko 470 eura.Brod plovi 22 sata. Ja mislim da mi je za cijli put od Tunisa do Kaira i nazad do Tunisa dovoljnooko 1000 eura. Za svaki slučaj ponjet ću 2000 eura + kreditne kartice pa ću vidijeti.Nikad nisam bio Africi tako da nemam viziju koliko će taj izlet koštati.Navdno da je gorivo đabe, hrana isto jeftina, budem vidio.Boim se samo ako mi dojadi jahanje na motoru i ako guzica boli da ću se uvaliti u neki hotel sa bazenom i fućka mi se.
 
rodorodo said:
Bok društvo ima li još tko šašav da početkom Siječnja motorom krene prema Egiptu. Plan je sljedeči.!
-Motore utovarimo u kombi i krenemo u Genovu.
-U Genovi istovarimo motore i staviomo ih na trajek koi vozi do Tunisa.Trajekt vozi 22 sata.
-U Tunisu sjedamo na motore i lagano bez žurbe prema Tripoli (Libija).
-Iz Libije prema Egiptu (Kairo) naravno vidijeti piramie onda dolinom Nila prema Sudanu vidijeti dolinu Faraona.
- kad nam dosadi i guzica počne boljet okrečemo se nazad istim putem koim smo i došli.Nazad na brod prema Genovi gdije nas čeka kombi i eto nas za 3 tjedna u Zagrebu.
Dobro ovo je bio vrlo kratak opis plana putovanja.
-Tražim još nekoga tko bi bio tako šašav krenuti na kratku avanturu.Mislim da je to najbolji način kako spriječiti dosadu zimi u Zagrebu. (y)
Ljep pozdrav svima.



Mislim da u Libiju ne možeš bez garantnog pisma ili se varam?! Al znam da je tako nekad bilo!
 
              ....dobra ideja,samo ne mogu istovremeno i na skijanje i u Egipat..... :misli:



                              ..........da je neki drugi termin, hm....
 
U Libiju nemožeš samostano. Mislim da je Picoda na putu za Libiju i on ti ima najbolje informacije
 
Več me glava boli od surfanja po internetu i istražujući rute, vize, ulazak u Egipat (osiguranje, taxse, njihove tablice itd...itd...) Mislim da za Libilu nije potrebno garantno pismo:Ovih dana idem do Libiskog i Egipatskog veleposlanstva pa ću biti pametniji.A da moram prvo promjeniti putovnicu mada moja vrijedi do 11.04.2010 ali u njoj više nema mjesta niti za jedan pečat.Prije 2 tjedna bio sam na Zlatiboru (Srbija). Na izlasku iz bosne carinik kaže " promjeni pasoš sa ovim te više neču pustiti"
Na dobro.
 
Jbg. nama je turistički vodič pričao u autobusu o susjednim zemljama pa tako i o Libiji ali sam ja na žalost kunjao pa se ne sječam točno ali također sam mišljenja da se u tu državu ne može uči tek tako!!! Što se tiče hrane i goriva to je istina da je dosta jeftino, pogotovo u južnijim djelovima Tunisa (pustinjskim), tamo Tunižani prodaju gorivo ilegalno u pola cjene i to u kanistrima ispred svojih kuća!!!! Gorivo je uvezeno upravo iz Libije a država to tolerira jer su južni djelovi države izrazito siromašni pa im tako omogučuju da dođu do kojeg dinara! (Dinar) naziv njihove valute, inače 1din=cca4kn!! Mislim meni je bio doživljaj to vidjeti iz busa, mogu misliti kako je live on the bike! Za sve se trebaš cjenkati, ako se ne cjenkaš oni se naljute, ja sam se toliko uživio u to cjenkanje s njima da sam jedva čekao nešto kupiti da uđem s njima u priču. Inače skoro svi pričaju min. tri jezika Arapski, Francuski i Engleski! I da, u cijelom Tunisu nisam vidio poštenog motora (čak ni u glavnom gradu Tunis) a i luksuzni automobili su rijetkost. Pitao sam vodiča zašto je tako a on kaže da su u njih porezi na luksuz ogromni, tako da primjerice ako naručiš novog Mercedesa trebaš platiti porez na njega u vrijednosti još jednog, vjerujem da je tako i sa motorima, ako ne i gore!!! Ovo pišem iz razloga što ne znam baš koliko bi mirno spavao kada bi ostavio motor na parkingu, iako moram reći da u turističkim (sjevernim) dijelovima Tunisa na svakom raskrižju ima policije i stvarno se osječaš sigurno u toj zemlji, ali ipak!!!!! Uglavnom ideja jebena, pogotovo uz kombinaciju sa Egiptom, tamo mislimo ja i draga sljedeče ljeto, ali toliko love trenutno nemam! Ako odeš nečeš zažaliti, sretno majstore!!!!  (y)  
 
koliko je karta trajekta u jednom smjeru?

ovo bih volio napraviti u bliskoj buducnosti, ali cijeli krug
 
dav_or said:
U Libiju nemožeš samostano. Mislim da je Picoda na putu za Libiju i on ti ima najbolje informacije

Nisam Davore. Odgoda. Do daljnjeg.
Ali se moze u Libiju. Tranzit se lako dobije ali neko bauljanje Libijom je vec komplicirana stvar.
 
dr.mracni said:
koliko je karta trajekta u jednom smjeru?

ovo bih volio napraviti u bliskoj buducnosti, ali cijeli krug

Najjeftinije iz Palerma ili Trapanija. Do 50 eura bez kabine i ostalih blagodati. Jedan smjer. :wink:
 
Negdije na Forumu mislim nekom Njemačkom pročitao sam da se može dobiti tranzitna voza koja je ograničena na 5 dana za proputovanje i to glavnom cestom prema Egiptu.Niti ne namjeravam ići u unutrašnjost Sahare pošto nisam opet toliki avanturist.
Pisoda i davore hvala na informacijama.
Davore vi ste bili u Egiptu. Kakve su ceste , makadam, šoder, asfalt ili. Navodno da je promet u Kairu jako kaotičan.
 
Ziveo sam u Libiji 3 godine i mogu vam reci da je to jako rizicna drzava za samostalna putovanja. Policije i vojske na svakom koraku. Ja sam ziveo u Sahari, mesto se zvalo Gadames. Tromedja Alzir, Tunis i Libija. Jedan jedini put je vodio do naseg mesta. A kad si hteo da napustis to mesto, moras proci pored rampe i tu te zaustavlja i vojnik i policajac i uz pokazivanje raznih papira, pustali su te iz grada. Drugo je to na severu, tu je civilizacija, ali sve juznije je teski primitivizam i dosta su zaostali. Bio sam i u Tunisu, oni su dosta razvijeniji jer su turisticka drzava. Jednostavno moze svaki uniformisani da te zaustavi i da ti trazi bilo sta, a ako mu se ne dopadnes da te i uhapsi, oduzme motor i da te pojede mrak. Velik je rizik. U svakom slucaju zelim ti puno srece i da citamo/gledamo lep putopis :)
 
Do sada nisam baš nešto loše pročitao o Libiji, jer dosta ćitam o putovanjima, iskustvima ljudi u takvim zemljama itd...itd...Mislim da nebi smjelo biti nekih velikih problema, ne putujem sam još jedan kolega ide sa svoim motorom.Držimo se glavne seste.
-Ra's Ajdir
-Sabratah
-Tripoli
-Misratah
-Sirt
-kod Ajdabyna napuštamo cestu koja vodi uz more i ravno prema Tobruk (malo dalje je Egipatska granica)
Za sada je plan takav.Iskreno se nadam da će sve biti OK.
 
Egipat ti ima odlične ceste. Ako namjeravaš u Luxor i dalje prema Aswanu , obavezno koristi pustinjku cestu kroz oaze. Novi asfalt, malo prometa a prirodaa fantastična. Ulazak i izlazak iz Kaira je najbolje obaviti rano u jutro. Meni sa odličnom GPS kartom i navodjenjem trebalo 2 sata od ulaza do hotela u centru. Mislim da ti je bolja varijanta hotel u Gizi odmah uz piramide. Ako ne moraš ne zabijaj se sa motorom u centar grada. Za par dolara možeš kupiti GPS kartu Egipta i libije na internet stranici trek4africa.
 
rodorodo said:
Do sada nisam baš nešto loše pročitao o Libiji, jer dosta ćitam o putovanjima, iskustvima ljudi u takvim zemljama itd...itd...Mislim da nebi smjelo biti nekih velikih problema, ne putujem sam još jedan kolega ide sa svoim motorom.Držimo se glavne seste.
-Ra's Ajdir
-Sabratah
-Tripoli
-Misratah
-Sirt
-kod Ajdabyna napuštamo cestu koja vodi uz more i ravno prema Tobruk (malo dalje je Egipatska granica)
Za sada je plan takav.Iskreno se nadam da će sve biti OK.

Ma nemas frke za proci to. Mislim da je kawa malo pretjerao. Ljudi prolaze bez problema. Cak su neki s tranzitnom malo prosvrljali. Vjerovatnost da se nesto zakomplicira uvijek postoji kao i svugdje... Uz to je i Mesic dobar sa Gadafijem  :mrgreen:
 
Cuvaj se Libije i njihovih uniformiranih spodoba. Oni vec vise od godinu dana drza dva Svicarska drzavljana, ako te snime i uhvate na nisan, najebal si ga.
 
Elias said:
Cuvaj se Libije i njihovih uniformiranih spodoba. Oni vec vise od godinu dana drza dva Svicarska drzavljana, ako te snime i uhvate na nisan, najebal si ga.

To isto kaze Libijac Libijcu na njihovom forumu kad se jedan od njih sprema na put u Zurich.  :mrgreen:

Ne plasite covjeka. To sto ovi drze Svicarce je stvar izmedju dvije zemlje, a ne neko pravilo. Ko vam je kriv sta ste Gadafijevom sinu naplatili stetu u hotelu. A covjek se samo malo zabavio. :mrgreen: