GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Sasa10 said:
Na motoru mi je supercorsa sc0 iza...trebam do Zg ici i odvozit cca 300 km autoceste.

Moze savjet koji kako sacuvat gumu

Hvala

nemoj ić auto putem  :mrgreen:

-digni pritisak na 2,7
- radi male pauze barem tri puta do gore
- nemoj preko 120-130
 
Barabones said:
prednja od 2,1 do 2,3  zadnja od 2,0 do 2,5

malo se igraj s tlakom pa vidi koji ti najviše odgovara
meni je ok bilo 2,1 naprijed i 2.2 nazad

možeš pričekati da ti se bimba javi, možda će on drukčije reći

to je to, s tim da treba napomenut što je tempo jači guma će tražit niži tlak, ali unutar tih okvira  (y)
 
Jedno pitanjce, fz6 vozim a ja međed od 110 kg i volim ganjat zavoje. Trenutno imam tlak 2.4 na prednjoj a na zadnjoj 2.8 pa se pitam jel to okej?
 
Fakat, to zaboravio napisati. Bridgestone S20 Evo.
 
A da probas sam malo dodat ili spustit pa vidit  :misli:
Ko da te pitam sta da uzmem za dorucak
 
SpoRRi said:
Jedno pitanjce, fz6 vozim a ja međed od 110 kg i volim ganjat zavoje. Trenutno imam tlak 2.4 na prednjoj a na zadnjoj 2.8 pa se pitam jel to okej?

Bitnijie ti da si namjestis preload na ovjesu nego da trazis "idealan" tlak u gumama. S ozbirom na tezinu mozda budes trebao i druge opruge  :jesus:
 
rio said:
A da probas sam malo dodat ili spustit pa vidit  :misli:
Ko da te pitam sta da uzmem za dorucak

Ne želim se rasut ko pipica pa radije pitam.
 
Petar Crni said:
Z6 je odlična guma a sad su i na akciji.
Ja sam je imao i na Hornetu i na XX-u, pravi sport turing

Potvrđujem. Kod mene vec 3. set (jedan na proslom TDM i 2 na ovom) i super zadovoljan (y). Vec sam rekao da je to vjerojatno najbolja guma za najmanje para u kategoriji. :D
 
Mene je Z6 odusevila nakon nekoliko novijih/modernijih dual compound guma, sve osim nesto tezeg rusenja u nagib je zapravo izvrsno.
Nikad mi nece trebati bolja guma.
 
Frend planira kupnju guma za KLE marke Mitas. Ima ko kakvih iskustava s tim gumama za takav motor? Vozi se rekreativno, manje više samo asfalt i lagana vožnja.
 
Moj rođo na cbr600f je sa Mitas Sport Force oduševljen i tvrdi da nema potrebe bacati lovu na išta 'bolje'... (y)

:neznam:
 
Johnny 1 said:
Moj rođo na cbr600f je sa Mitas Sport Force oduševljen i tvrdi da nema potrebe bacati lovu na išta 'bolje'... (y)

:neznam:

samo gas
kupio probao i to radi...

i da avatar nema veze s gumom :LOL: :LOL:
 
Johnny047 said:
Frend planira kupnju guma za KLE marke Mitas. Ima ko kakvih iskustava s tim gumama za takav motor? Vozi se rekreativno, manje više samo asfalt i lagana vožnja.

Dobre po suhom, al zato na vlaznom il ako slucajno padne kisa... :nervious:
Bar je tako bilo prije 7-8 godina dok sam ih ja vozio na Transalpici.
Uglavnom, ako nije prezahtijevan, za taj motor i takvu voznju ce mu biti vise nego dobre.  (y)
 
Malo sam obnovio obuću i uzeo Metzeler Racetec Interact (Naprijed:K2, Straga:K3)

http://www.visordown.com/product-features/tyre-launch-metzeler-racetec-k2-and-k3-interact-review/14266.html#ixzz2tlYFoJyu
http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Racetec-INTERACT-K0-K1-K2.html
http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Racetec-INTERACT-K3.html

Ima li itko neki savjet što se tiče tlakova u gumama?

P.S. Jedva čekam potrošit ove RENNSPORT, najradije bi se sad išao vozit non-stop samo da mogu stavit ove nove  :mrgreen: