GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pozdrav. Pitanjce. Pirelli Diablo Rosso 2 ili Bridgestone S20 EVO :misli:
S20 sam imao, ali brzo prodao motor s njima, bile su mi jako dobre tih cca mjesec dana. Motor je 999, uvijek solo, vožnja poprilično živa, otvorena cesta, nikakvi autoputevi.
 
Liteville said:
Pozdrav. Pitanjce. Pirelli Diablo Rosso 2 ili Bridgestone S20 EVO :misli:
S20 sam imao, ali brzo prodao motor s njima, bile su mi jako dobre tih cca mjesec dana. Motor je 999, uvijek solo, vožnja poprilično živa, otvorena cesta, nikakvi autoputevi.
Mislim da su ti osobine slične, obe vole sportsku vožnju ali Pirelli traje malo duže
 
brane4 said:
nekakva usporedba profila DR3 sa pilot powerom 3 ili M7???
Iman sad M7 i koliko god to bila vrhunska guma u sport segmentu isto mi fali agresivniji profil PP3....šta brže pada u zavoj to mi draže....

To za M7RR ?

Po nekim recenzijama to bi trebala bit bolja guma u sport dijelu od PP3, cak sam mislio prec na nju,cini mi se cak da je pp3 oblija od nje..

Ja sam bio zadovoljan sa pp3,ali evo sad kako je pocelo sunce i ipak se moze malo vozit brze jeli, nisam bas nesto zadovoljan, znam da je jos hladno poprilicno i da je asvalt hladan ali mi se u zadnje bas i ne svida... Pustila mi je danas zadnja dva puta u poprilicnom nagibu, iako nije bilo naglog otvaranja gasa,premjestanja po motoru,promjene putanje itd... Jednostavno je pustila nakon 3/4 zavoja a cijeli je bio odraden sa istom brzinom i istim nagibom i na istom asvaltu posto je ta dionica u komadu asvaltirana i nema nikakvih pregiba,rupa,sodera i na sta se vec moze naletit, dakle totalno neocekivano. Sto se zime tice odradila je super posao za te neke,ajmo rec "casual" voznje tako da je to u biti (po mom iskustvu) ekstra touring guma (kilometraza i mokro za 10) ali je ogranicena sto se tice sport dijela...
 
koliko km imaš na PP3? ja sam sa njom bija prezadovoljan.....grip koliko toliko, m7rr (sad mi je na motoru) je vjerojatno jača šta se gripa tiče al iz ovog sport segmenta ništa mi po agresivnosti profila ne paše ka PP3......mislin se još provat ili sportsmart2 ili DR3.......
 
Iako sam napiso bio nekih 2 k kilometara,izracunali smo da imaju oko 4 barem (posto ne pratim na satu jbg)

Na koliko je postala neupotrebljiva tebi ?
 
nisan ni ja siguran u 500km al negdi između 5000-6000 iako je zadnja guma izgledala ka da ima još 2 iljade km u sebi nije držala ništa....to san inače prmjetija kod michelina......guma uvik popusti zadnjih 20-30% života i ne drži dobro na vrućem asfaltu ka neke druge,  sve je ovo generalno i nije pravilo nego eto samo moje zapažanje......al opet kad promisliš 5000 km za sportsku gumu je skroz ok.
 
Istina,guma prakticki izgleda kao nova nakon 4 tisuce...

Vidit cu za ljeto mozda diablo roso II,ionako je ova gotova za 2-3 tisuce,a sta ti je to,par puta dbk-makarska...
 
Može nekakva preporuka za gume, radi se o xt660x, motor se neće voziti po kiši, 60% grad, ostalo nekad malo autoceste i naravno krivine  :jesus:  Trenutno ne znam ni sam koju bi kad pročitam na forumu svašta o gumama. Pa bilo bi dobro nekakva preporuka makar od vas iskusnijih. Budžet bi bio do nekih 1800 kn maximum

dimenzije:
prednja 120/70 R17
zadnja 160/60 R17
 
Na motoru mi je supercorsa sc0 iza...trebam do Zg ici i odvozit cca 300 km autoceste.

Moze savjet koji kako sacuvat gumu

Hvala
 
Sasa10 said:
Na motoru mi je supercorsa sc0 iza...trebam do Zg ici i odvozit cca 300 km autoceste.

Moze savjet koji kako sacuvat gumu

Hvala

Veci tlak, manja brzina?
Vozi 100-110km/h..
 
Posto sam fulao podforum :D
jer ovu temu nisam uspio pronaci ...a trazio sam preko trazili ce "guma" "gume" "gumama"
i nakon vapaja upomoc pokusam sa pneumatici xD i pufff :D

Dakle :D
CBF 600 S
preporuka za gume :)
120/70 R17 i 160/60 R17

spomenute su u kiksanom topicu

Metzeler Roadtec Z6 i
Michelin Pilot Power 4


Hvala (No.2)
 
brcick23 said:
Može nekakva preporuka za gume, radi se o xt660x, motor se neće voziti po kiši, 60% grad, ostalo nekad malo autoceste i naravno krivine  :jesus:  Trenutno ne znam ni sam koju bi kad pročitam na forumu svašta o gumama. Pa bilo bi dobro nekakva preporuka makar od vas iskusnijih. Budžet bi bio do nekih 1800 kn maximum

dimenzije:
prednja 120/70 R17
zadnja 160/60 R17
Na tom motoru sam imao rosso 2 i imam samo rijeci hvale ! Dva seta potrosena , guma ne bila 60 svog vijeka na stazi , straznja izdrzi do 6 tkm , sad imam conti SMattack i jedva cekam da ih poderm i kupim rosso 2 jer nisu ni do koljena  pirelliju
 
vale007 said:

prednja od 2,1 do 2,3  zadnja od 2,0 do 2,5

malo se igraj s tlakom pa vidi koji ti najviše odgovara
meni je ok bilo 2,1 naprijed i 2.2 nazad

možeš pričekati da ti se bimba javi, možda će on drukčije reći