GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

poštar said:
  Onda guma je 180
Kocenje 200+ neznam slabo kocim a ti to znaš :headfones: :headfones:
prednju nisam slika jer nije došla do ruba pa mi bilo neugodno slikat :B: :B:

(y)

 
kober said:
Stigle (y)
Kak to da su zadnje made in Germany,a prednje Kina?

Tako je već neko vrijeme, konkretan odgovor ti ne znam, nemam od proizvođaća informacije po tom pitanju. Ta varijanta proizvodnje na dvije lokacije nije isplativa, i uz to je logistički komplicirana. Mislim da je u ovom trenutku to pitanje potražnje i proizvodnih kapaciteta.
 
Pitanje za gospodina Bimbu;
Na motor mi ide po prometnoj 120/70/17 i 180/55/17 otraga a prilika mi je kupiti prednju istih dimenzija ali je zadnja 190/50/17
Hoce li se narusiti ciklistika te bude li problem sira guma na serijsku felgu? Da ipak idem na propisane dimenzije i ne eksperimentiram?? Takoder koliko je velika razlika sadasnjeg ( na motoru) GP racera 211 i Pilot powera 2CT koji bi kupio.
Radi se o K3 Gsxr 600
Hvala i pozdrav
 
Apsolutno ne valja jer će ti se pogoršati ciklistika motora.
 
SpoRRi said:
Apsolutno ne valja jer će ti se pogoršati ciklistika motora.


A svasta cu procitat. Jesi proba ijednu od tih dimenzija ili samo pises napamet?

Na svom motoru sam vozija 180/55, 180/60, 190/50, 200/ne znam koliko.

Razlika mooooozda malo u prebacivanju iz zavoja u zavoj.

Sto se tice d211 vs 2ct, ovisi o tom di i kako se vozis, al to ce Bimba pojasnit.
 
Isto tako su ogromne razlike od gume do gume, neke 180 ce profilom biti vise kao 190 a ima i obrnutog.
Uglavnom, onakva generalna konstatacija je definitivno glupost.
 
Niko nije cuo za ironiju  :misli:  :mrgreen:
 
Nero said:
A svasta cu procitat. Jesi proba ijednu od tih dimenzija ili samo pises napamet?

Na svom motoru sam vozija 180/55, 180/60, 190/50, 200/ne znam koliko.

Razlika mooooozda malo u prebacivanju iz zavoja u zavoj.

Sto se tice d211 vs 2ct, ovisi o tom di i kako se vozis, al to ce Bimba pojasnit.

Pa to i cekam; da mi g. Bimba da kompetentan odgovor,
do tad necu zuriti sa kupovinom...

Hvala unaprijed
 
dovla said:
Hoćeš reći naglo se ohladila pa je poplavila..

Ma on hoće da mu bimba kaže da prebrzo vozi  :LOL:

Ali da, vjerovatno dok se vozao na hladnijem vremenu i zbog brzog hlađenja. I ja i on smo koliko puta zaključili da čim stanemo guma kao da nije vozila.
 
Pozdrav, za xt660x mi trebaju gume, mislio sam uzimati možda Dunlop Sportmax sportsmart 2, sad ako ima iskusnijih molio bi ako netko može dati još neku preporuku (treba nešto da traje duže vremena ali i da drže donekle dobro-nisam neki presportski vozač :D ) , i bimbo ako možeš molim te napisati cijenu za ove navedene?

Dimenzije su: prednja 120/70 R17 ,  zadnja: 160/60 R17

Unaprijed hvala..
 
dovla said:
Hoćeš reći naglo se ohladila pa je poplavila..

Bimba je napiso da je uglavnom razlog pregrijavanje a moze bit naglo hladenje,ja prepostavljam da nije hladenje jer je bilo 19 vanka kad smo isli u makarsku,to nije hladnije vrijeme...a vozili smo i po hladnijem pa nije plavila...a vozili smo i u prosjeku 120 pa nevidim zasto bi se pregrijala...

Mene samo zanima jeli guma ok ili nije,mjenja li to smjesu i performanse itd. I jeli moguce da u startu nije dobra smjesa
 
Ja pretpostavljam da ju nisi pregrijao pri vanjskoj temp. od 19 stupnjeva  :mrgreen:

Ne mogu baš govoriti iz iskustva cestovnih guma ali race gume ako ne hladiš na grijačima to se dogodi. Da je dobro nije, da opet rade rade , da im se smanjuje životni ciklus tih grijanja - hlađenja smanjuje..  :?
 
Pojma nemam,guma stara godinu dana kad sam je kupio,ima 2000 kilometara, opet kazem,vozili u prosjeku 120 (nema se zasto pregrijat) , vanka 19 stupnjeva (nema se zasto ekstra brzo ohladit)...
Nije mi se to u zivotu dogodilo,prvo sam mislio da curi gorivo sa auta parkiranog pokraj...
 
Osigurac said:
Pojma nemam,guma stara godinu dana kad sam je kupio,ima 2000 kilometara, opet kazem,vozili u prosjeku 120 (nema se zasto pregrijat) , vanka 19 stupnjeva (nema se zasto ekstra brzo ohladit)...
Nije mi se to u zivotu dogodilo,prvo sam mislio da curi gorivo sa auta parkiranog pokraj...
Normalna pojava i u pp2 barem meni .
 
Sta ja znam,valjda covjek nije bezveze pito jeli se to jedanput dogodilo ili se dogada  :misli:

Cito sam da to izlazi ulje iz smjese i da smjesa postaje tvrda,a tvrde nije nikako dobro osim ako nije iznad jaja  :mrgreen:
 
Osigurac said:
Sta ja znam,valjda covjek nije bezveze pito jeli se to jedanput dogodilo ili se dogada  :misli:

Cito sam da to izlazi ulje iz smjese i da smjesa postaje tvrda,a tvrde nije nikako dobro osim ako nije iznad jaja  :mrgreen:

To plavo nece nista gumi napravit.

Meni je na sradu svaki put na malo duzem djiru (St-Drvenik) poplavila.

Uopce se ne sjecam koja je guma bila u pitanju.
 
nekakva usporedba profila DR3 sa pilot powerom 3 ili M7???
Iman sad M7 i koliko god to bila vrhunska guma u sport segmentu isto mi fali agresivniji profil PP3....šta brže pada u zavoj to mi draže....