GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

zna li iko ode njemački???? pari mi se dobar i opsežan test al titlovi su skoro beskorisni.......ima li ko da malo prevede? kužin da je amo reć M7rr preporučen al i kužin da hvale sve gume.......pa me eto čisto zanima šta su o kojoj rekli....
https://www.youtube.com/watch?v=VYPFAW7E65c
 
Jedan meni jako zanimljiv video o sportskim gumama. Moje gume nisu prošle slavno ali bolje su od PP3  :grin:
Znači test vozač nije znao koje gume vozi i davao je feedback ono što osjeća na stazi i kao "gradski" uvjeti. Pobjednik je Pirreli DR naravno  :mrgreen:


https://youtu.be/8_5HHBP9yuw

Šteta što nije uvrštena M7RR
 
ovaj video stoji već neko vrime na jubitou i čini mi se da ima i ona druga grupa sa amo reć jeftinijiim gumama.......dobar je za pogledat al opet manjkav.....jer tip testira gume na stazi a ne na cesti pa su samim tim i rezultati takvi kakvi jesu......karakteristike gume koje se traže za stazu nisu nužno i karakteristike koje su primarne za cestu.....recimo i mene mami supercorsa al me ne mami ideja da je minjan dva tri puta ovo lito.....ne mami me ni pomisao da se vozin sa ženom iza a počne kišica padat.....ovog dunlopa Q3 u europi i nema (iako bi to tribalo bit nešto slično sportsmart2).....više mi je relevanstan neki test di se gume voze u više uvijeta.....

http://www.motorradonline.de/motorradreifen/sportreifen-12070-zr-17-und-19055-zr-17-endwertung/548082?seite=17

ako su S21 i DR3 slične M7rr onda u tu grupu spada i PP3.....šta bi značilo da su sve to nijanse i da su sve gume i više nego ok i jedino je manje više stvar afiniteta  (y)
 
brane4 said:
zna li iko ode njemački???? pari mi se dobar i opsežan test al titlovi su skoro beskorisni.......ima li ko da malo prevede? kužin da je amo reć M7rr preporučen al i kužin da hvale sve gume.......pa me eto čisto zanima šta su o kojoj rekli....
https://www.youtube.com/watch?v=VYPFAW7E65c

sve su do jaja, a rasprava tipa "koja je bolja" je moguća samo na šanku nakon 7. pive

iliti, ko tvrdi da neka ne valja, je idiot



Srki
 
To si jako dobro rekao  (y)


Naglasili su da testiraju na stazi da ubrzaju proces trošenja guma jer bi test po cesti trajao mnogo duže. Meni se isto sviđaju diablo rosso ali mislim da ću se držati zasad ovih koje imam, eventualno S21.. Nisam ja neki rejser da bi znao razliku između tih guma a da ne spominjem trajnost.  :grin:
 
brane4 said:
zna li iko ode njemački???? pari mi se dobar i opsežan test al titlovi su skoro beskorisni.......ima li ko da malo prevede? kužin da je amo reć M7rr preporučen al i kužin da hvale sve gume.......pa me eto čisto zanima šta su o kojoj rekli....
https://www.youtube.com/watch?v=VYPFAW7E65c


Kaze da tema grip na suhom uopce nije vise tema u ovoj klasi guma. Sve 4 imaju nenormalno dobar grip na suhom.
Bridgstone ima najcvrscu i nefleksibilnu podlogu gume (misli se na karkasu) i grijanje gume rjesava mjesavinom u gumi, s tim postize najbolju preciznost i rukovanje motorom, S21 je precizan kao skalpel u odnosu na ostale tri gume koje se ponasaju kao machete.
Zbog tvrde karkase prenosi vise vibracija u ovjes, u odnosu na S20 neznatno duze traje.

Conti SA3, kao i svaki Conti, sranje na kisi, malo su mu omeksali karkasu da bi dobili malo bolji grip na kisi u odnosu na Conti SA2, ali su izgubili na precisnosti vodjenja gume i na handlingu u odnosu na istu.

Ne prevodi mi se vise, posrao je pirelli, za kupovinu preporucuje Conti ili Metzeler, a ja Conti ili Metzeler mogu stavit samo na kariole.
Njemacke gume i japanske kondome ne kupujem.


 
Protektor imam pa mi nije napeto, napeto mi je samo koja će radit više kilometara  :mrgreen: Al pretpostavljam da će bit tu negdi....btw baš danas gledam da sam na "novom" setu M7 napravia već 1200 km, što je nekih 25% koliko mi inaće traju a nemam ih ni misec dana... :(
 
Nemoj se vozat pa će ti trajat i duže  :LOL:


Sredju :LOL: za japanske kondome (y)
 
a jel? zašto je onda moj motor iz tvornice dosa sa S20  :misli:  :mrgreen:
al da sad ne ulazimo u nepotrebne polemike.....moje mišljenje je da gumu triba kupovat po sebi, svom stilu vožnje i potribama......motor manje više.....danas su gume takve da se većina može montirat na više tipova motora....
 
kažen ti....puno guma ide na puno motora......triba gumu uziat isključivo prema sebi i svojim potribama...... (y)
 
Face_Off said:
Ja pozurio kupit DRIII pa nema za me kornjace  :palacdolje:  :mrgreen:

Neboj se , kupio si u Motoboxa-a, a mi držimo do reda. Kornjače dolaze idući tjedan i svi koji su ove godine kupili DR3 , tako i ti čete ih dobit  (y)
 
Sredju said:
Na eci peci pec za Z kawu najbolja je pilot road 4.

Dobar ti je stav  (y)
 
brane4 said:
a jel? zašto je onda moj motor iz tvornice dosa sa S20  :misli:  :mrgreen:
al da sad ne ulazimo u nepotrebne polemike.....moje mišljenje je da gumu triba kupovat po sebi, svom stilu vožnje i potribama......motor manje više.....danas su gume takve da se većina može montirat na više tipova motora....

(y)
 
Sredju said:
A je?
A burazova ninja 10-ka dosla na BT016.

Ovaj ti je još bolji, bravo napreduješ  (y)
 
bimba said:
Neboj se , kupio si u Motoboxa-a, a mi držimo do reda. Kornjače dolaze idući tjedan i svi koji su ove godine kupili DR3 , tako i ti čete ih dobit  (y)
A jesi legenda-nije bilo ovo tebi kritika vec sebi u bradu hahaha
Nisan ni sumnja u te, samo mi za sto ne stignemo popricat 3-4 ure koliko ja pitanja imam  :mrgreen:
 
Imam ti slobodan termin tamo negdi u listopadu  :mrgreen: