GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

diesel power said:
Ok trebalo kupiti pred mjesec dana onda je par bio ispod 900 :piva:

Ili ići probati mitas Terra Force R🙂

Sad znaš za dogodine  :mrgreen:
 
stipe_zxr said:
Bimba bridgestone rs 10,11 ?

Nemam iskustva sa njima da bi ti mogao reći nešto konkretno.

Radim sa gumama dugo, i kada su u pitanju gume, nebitno da li se radi o autima i motorima, one koje su specijalizirane za samo jednu svrhu, puno je lakše napraviti da su dobre, veoma teško možeš fulat.

Gume kao što su RS10&RS11 , dakle Racing Street ili Race , su napravljene za samo jednu stvar, i tu pogrješiti ne možeš, nema loše. Ako za racing street ili race gumu provjerenog proizvođača netko  tvrdi da je loša, onda je problem u njemu odnosno vozi puno sporije nego što misli, ili ne razumije kakvu je gumu kupio ( prevedeno, ne pitaj koliko košta, koliko traje i kakva je na mokrom ).

E sad među njima postoje razlike u vidu voznih osobina, osjetljivosti na tlakove , održavanja radne temperature i ono što je činjenica, kada je taj segment u pitanju, barem kod nas u HR , da 95% prodanih guma otpada na Supercorse od Pirelli-a i GP& GP racer od Dunlopa.

Po pitanju Bridgestona i RS guma, iskustvo imam sa dvije generacije prije. Ostalo mi je u glavi da je prednja bila dosta nervozna, bez amortizera volana rekao bi i opasna, trebalo bi je muški ugrijat, ali u punom nagibu je bila stabilna i precizna čudo.
 
Išao jučer provjeriti dubinu šare na Angel ST koji su mi još na SV650. Ostalo 3 mm. Imam stari g.o. za potrošiti, planim đir do Crne Gore & Albanije oko Uskrsa. Mislim si da bi bilo pametno iskoristiti akciju u Motoboxu do 15.02. Pitanje ostaje uzeti Angel GT ili Z8? Cijenovna razlika je 100 kn po setu. Meni je ovo sada 3. sezona, tako da sam definitivno još početnik. Angel GT & GT II svi hvale ako sportski voziš. Tu ja još definitivno nisam. Z8 se dosta hvali po njemačkim forumima kao svestrana guma, koja se nigdje ne ističe ali u svim uvjetima odradi svoj posao pošteno...
Ima li tu još netko koji savjet?
 
Ja imam na Z650 angel ST i išao sam kvartovski djir  na par stupnjeva i na nekim dijelovima je bilo vlažno, i mogu reći da sam se bez straha vozio jer se motor a i guma sama baca i jednostavno osjećam da neće pobjeć, tako da mi se to jako svidjelo jer uglavnom na hladnom i mokrom samo čekam kad će se omaknut. Još je zima i nikakve duže vožnje nisam imao, ali vjerujem da ST zadovoljava sve što prosječnom vozaču treba, a i onima koji se boje probit granice pa nisu sigurni u gumu, to je dojam koji sam dobio čitajući druga iskustva a i ovo kratko što sam se vozio po slinavom vremenu
 
Prošlu jesen sam imao 2-3 iskustva gdje mi je ST u nekom blagom nagibu kod otvaranja gasa na vlažnoj cesti pobjegao. Relativno brzo se uhvatio, ali neugodno iskustvo pogotovo što sam oprezno vozio jer je bilo vlažno.
A to što sam zadovoljan ili ne s nekim proizvodom ne znači da ima bolji na tržištu.

Sent from my Aquaris X Pro using Tapatalk
 
snoopyx said:
Prošlu jesen sam imao 2-3 iskustva gdje mi je ST u nekom blagom nagibu kod otvaranja gasa na vlažnoj cesti pobjegao. Relativno brzo se uhvatio, ali neugodno iskustvo pogotovo što sam oprezno vozio jer je bilo vlažno.
A to što sam zadovoljan ili ne s nekim proizvodom ne znači da ima bolji na tržištu.

Sent from my Aquaris X Pro using Tapatalk

Imao sam Z8 na Yamahi FZ1 i mogu reći da je guma  (y), tak da nemaš kaj mislit
 
Kad je vlazno da imas kvake nece ti pomoci, mozda je bilo masnoce ili necega.
 
nostradamusbj said:
ST je guma koja zadovoljava sve prohtjeve 85% vozaca  na cesti

Kod normalne voznje da. Nema gore kad je malo malo vlazno pa suho..kad mjesa mokro suho onda mi je sklizavije nego po kisi vozit.
 
snoopyx said:
Išao jučer provjeriti dubinu šare na Angel ST koji su mi još na SV650. Ostalo 3 mm. Imam stari g.o. za potrošiti, planim đir do Crne Gore & Albanije oko Uskrsa. Mislim si da bi bilo pametno iskoristiti akciju u Motoboxu do 15.02. Pitanje ostaje uzeti Angel GT ili Z8? Cijenovna razlika je 100 kn po setu. Meni je ovo sada 3. sezona, tako da sam definitivno još početnik. Angel GT & GT II svi hvale ako sportski voziš. Tu ja još definitivno nisam. Z8 se dosta hvali po njemačkim forumima kao svestrana guma, koja se nigdje ne ističe ali u svim uvjetima odradi svoj posao pošteno...
Ima li tu još netko koji savjet?

Upravo to, i takav tip gume je idealan za tebe  (y)
 
SpoRRi said:
Kod normalne voznje da. Nema gore kad je malo malo vlazno pa suho..kad mjesa mokro suho onda mi je sklizavije nego po kisi vozit.
Jednostavno treba s oprezom bit dok je ovo slinavo vrijeme, i ne zaletavat se iako smo svi zeljni voznje kad ugledamo prve suncane i tople dane nakon apstiniranja pa smo puni adrenalina i zeljni svakog zavoja koji je ispred nas...Masno,vlazno,pjeskovito itd. jos koji mjesec bi moglo potrajat tako da oprezno
 
Naravno, ako uvjeti to dozvoljavaju :mrgreen:
Danas odvozio 150km, zg-zapresic-kumrovec-veliki tabor pa nazad preko zaboka, promet slab, cesta super i vrijeme super, prije koju god sam isao 1.4 do zadra jer je bilo jako toplo, prosle godine oko 15.4 do Novog zapalio, mozda se ove godine i porani, puno znaci kad je i navecer oko 10° u onim sumama, a i kad se sat pomjeri
 
bimba jel jos aktualna cijena koja stoji na webu za Angel ST 1260kn za set?

ovaj koji sam prosli put uzeo bi trebo u mirovinu i dobit nasljednika
 
da, još danas, sutra ide neznatno gore
 
moram tam kliknut il mogu tu narucit? ne sjecam se kak smo prosli put to odradili.. sjecam se smao da su mi gume dosle doma
 
giantMC said:
moram tam kliknut il mogu tu narucit? ne sjecam se kak smo prosli put to odradili.. sjecam se smao da su mi gume dosle doma

Kako tI odgovara  (y)