GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

bimba, ili netko ako zna; pitanje u vezi kutnog ventila  (y)

nisam vulkanizer i nisam baš prije nešto pridavao važnost tome, pa
prije kad su mi bili montirani kutni ventili, to je bilo prema van, od
bočnjaka, što je  možda i pravilo, ako ga ima  :misli:

azAoYXl.png


- praktično je, ali mi se ne sviđa, pa pitanje:

:misli: da li se mogu okrenuti u smjeru vrtnje kotača, ili suprotno?

(što se tiče; mjesta – ima dosta, jer rupa je točno na sredini
između dva kraka na novom motoru)


BTW
danas malo provozao bike  :D i vidim mijesi :LOL: odem na benzinsku,
a zbog promjene vremena obje gume ispustile za 0,5  :shock: i
čim sam došao sjetim se kak' mi je bilo lakše prije, naročito
zbog prednjeg diska :mrgreen:
 
:misli: e da i; ako ima kakva preporuka za garažnu pumpu doma,
da mogu sam dopumpati, na hladno, a manometre imam  :D
 
DADO+ said:
:misli: e da i; ako ima kakva preporuka za garažnu pumpu doma,
da mogu sam dopumpati, na hladno, a manometre imam  :D
Bas za to kupijo [emoji6]

Lidl 35€ mislim da je bio oko 280kn
66610573da82e2569bba65a1448f53cb.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 
(y) i nije loša cijena,
možda probam


(  :misli: je da je Lidl :LOL: ali ako, pretpstavljam taj čajna može dopumpati - što ne  (y) )
 
DADO+ said:
(y) i nije loša cijena,
možda probam


(  :misli: je da je Lidl [emoji38] ali ako, pretpstavljam taj čajna može dopumpati - što ne  (y) )
Dopumpa na autu sve 4 bez brige , dize tlak do 4 bar-a imas digitalni tlakic na koji ga nastelas na display-u i poprilicno je tocan i po digitalnom i po analognom prijenosnom manometru.

Drugu opciju sam vidio u bauhausu sa dodatnim powerbankom kao starter baterijom i lampom za nekih 50ak €

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 
DADO+ said:
bimba, ili netko ako zna; pitanje u vezi kutnog ventila  (y)

nisam vulkanizer i nisam baš prije nešto pridavao važnost tome, pa
prije kad su mi bili montirani kutni ventili, to je bilo prema van, od
bočnjaka, što je  možda i pravilo, ako ga ima  :misli:

azAoYXl.png


- praktično je, ali mi se ne sviđa, pa pitanje:

:misli: da li se mogu okrenuti u smjeru vrtnje kotača, ili suprotno?

(što se tiče; mjesta – ima dosta, jer rupa je točno na sredini
između dva kraka na novom motoru)


BTW
danas malo provozao bike  :D i vidim mijesi :LOL: odem na benzinsku,
a zbog promjene vremena obje gume ispustile za 0,5  :shock: i
čim sam došao sjetim se kak' mi je bilo lakše prije, naročito
zbog prednjeg diska :mrgreen:

On se može montirati pod bilo kojim kutem apsolutno nebitno. Montira se pod kutem od 90 na smjer vožnje iz praktičnih razloga a to je lakša dostupnost kod pumpanja što je osnovna i prvotna namjena/ideja kutnog ventila.

 
bimba said:
On se može montirati pod bilo kojim kutem apsolutno nebitno. Montira se pod kutem od 90 na smjer vožnje iz praktičnih razloga a to je lakša dostupnost kod pumpanja što je osnovna i prvotna namjena/ideja kutnog ventila.

(y) tnx
okrenuti ću ih suprotno od smjera vrtnje
(ne zbog kapice – niti mislim da bi spale :LOL: već mi tako ljepše kad su u dolje)

danas kad sam bio na benzinskoj (nisam htio gnjaviti nekog vulkanizera)
a i žurio;  pokazivač orošen, u magli i još se ručka (plastika) vrti u šaki, ne možeš je ni držati :zid:
i za divno čudo, kad sam došao doma i oduzeo/prekontrolirao, bio je još i precizan  :D


ovako je na novom, ( u sredini ), a uzeo ove ventile (puig), iako
mi je prijatelj koji ih je stavljao prošli put, rekao da i nisu baš kvalitet (tanki) i treba pripaziti ;)

uBRh6Gl.png


pgVWZVb.jpg


BTW
onaj njihov prihvat za ventil ima dvije strane, ali kako je cijev duga, baš gnjavaža i iako je ventil
OEM (gumeni) nisam ga htio previše kriviti ( znam da neki imaju i s crijevom, pa
automatika kad mu ukucaš koliko odradi, ali ovaj nije takav bio – neki stari)

 
s tim "za aute", kad bude tako montiran i zaustavim se "na pola", tj.
ostavim ih u visini osovine, pristup će biti lakši, nego da je i bočno  :misli:

budemo probali (y)
 
DADO+ said:
(y) tnx
okrenuti ću ih suprotno od smjera vrtnje
(ne zbog kapice – niti mislim da bi spale :LOL: već mi tako ljepše kad su u dolje)

danas kad sam bio na benzinskoj (nisam htio gnjaviti nekog vulkanizera)
a i žurio;  pokazivač orošen, u magli i još se ručka (plastika) vrti u šaki, ne možeš je ni držati :zid:
i za divno čudo, kad sam došao doma i oduzeo/prekontrolirao, bio je još i precizan  :D


ovako je na novom, ( u sredini ), a uzeo ove ventile (puig), iako
mi je prijatelj koji ih je stavljao prošli put, rekao da i nisu baš kvalitet (tanki) i treba pripaziti ;)

uBRh6Gl.png


pgVWZVb.jpg


BTW
onaj njihov prihvat za ventil ima dvije strane, ali kako je cijev duga, baš gnjavaža i iako je ventil
OEM (gumeni) nisam ga htio previše kriviti ( znam da neki imaju i s crijevom, pa
automatika kad mu ukucaš koliko odradi, ali ovaj nije takav bio – neki stari)

Ja već godinu dana imam te puigove i nemam problema s njima. Rečeno mi je da ne silujem navoje jer su kapice aljuminium. Ne puštaju, manje se zaprljajam kad si pumpam gume i jednostavnije su. Monitirane su na stranu suprotno od lanca, dakle nakad mi je motor na bočnoj nogari onda da je na lakše pristupnoj strani....što i je smisao.

Ne namjeravam više na one okomite.



Ja sam naručio https://www.amazon.de/gp/product/B003A5ZBY2/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1, i zadovoljan sam. Pumpam motor, auto, bicikle, lopte i balone za malog.
Naručio s amazon.de, imam 6 mjeseci, precizan je i zadovoljan sam. Namjestiš tlak i pustiš, sam se ugasi. Imam dobar digitalni manometar i precizno je u 0,05 bara.
 
fawlty82 said:
Nitko ne spominje nove Metzeler M9RR. Sigurno već postoje neki testovi.
Odlicno pitanje! Nemogu nista nac o njima. Jeli ih neko provozao???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dal ima tko iskustva s ovakvim kompresorom,treba mi nešto za pumpati gume i jednom godišnje za ispuhati motor nakon pranja

 
Ja sam u radioni koristio slične uređaje, i nisam siguran šta da kažem. Uzimali smo dva puta neke no name opcije po povoljnim cijenama, i nije se pokazalo nešto. S jedne strane, ok , mi smo ga ipak koristili nešto češće nego što je tebi namjera, ali generalno nije to bilo ništa pretjerano da bi mi opravdalo probleme koje sam imao.

Dva su problema, relativno slab pritisak, tako da treba pola dana da napumpa standardnu gumu, vijek trajanja baterije katastrofa ( koliko vidim po slici pričamo o prijenosnom kompresoru ).

Smatram da bi takvi uređaji radili kako treba i valjali, to je onda prevelika cifra po meni za neku kućnu upotrebu i malu frekvenciju korištenja.

Ako ti ne treba da je mobilan i da ima samostalno napajanje, mislim da je klasični mali kompresor puno bolje i isplativije rješenje  (y)
 
Kikasch said:
Odlicno pitanje! Nemogu nista nac o njima. Jeli ih neko provozao???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel se mi vidimo sutra u 16.00  :misli: :mrgreen: