GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Imam pitanjca dva, radi se o gumi Sportsmart tt, na koliko stavljate tlak ali za zescu voznju od ruba do ruba? Pošto imamo debatu stalno oko toga kako stavljam 2.3 naprijed i 1.9 odozada da je to prenisko i jos jedno me zanima na koliko d212 stavljate cesta vs grobnik?
 
Pitanje za big adventure vozače, 21-18 TL gume. Imam trenutno Mitas E07, one su u nekom 50/50 segmentu mada je to meni više cestovno orijentirana guma 60/40 i na cesti sam s njima zadovoljan. Po forumima pišu da traju nekima 15k km i na više, meni zadnja sumnjam da ulovi 10k. Problem je teren, na to mislim sve što nije utabani bijeli put, prednja guma pogotovo dosta "vrluda" čim je kamenje malo veće kao da ne može prokopati sebi put, ima je doslovno na sve strane. Stražnja je bila ok dok se nije potrošila do one srednje crte koja je između čepova. Sada je i s njom problem. Gledam sada da bi napred stavio TKC 80 a natrag probati novi E07+. Opet gledam da je zadnja malo tvrda smjesa da traje bar 6k km. Svaka sugestija dobro došla.
 
Pitanje za Dunlop D212
Što mislite o kombinaciji prednja soft zadnja medium za cestu, oštra vožnja.
Godinama vozim obadvije medium na R6. Sada sam čak probao i hard zadnju zbog trošenja. Medium potrošim na 2500 km, a ovu hard 3000 km. Na dvije zadnje mijenjam jednu prednju. Prije nego danas sutra naručim novi set volio bih čuti što dobivam ako stavim prednju soft a zadnju medium budući bi prednja soft lako izdržala zadnje dvije medium a mislim da bi još bolje hvatala?
Ispričavam se jer pretpostavljam da je već bilo ovakvih pitanja ali stvarno nisam stigao počitati svih 655 stranica o gumama a vjerujem da je već puno puta bilo rasprave o razlikama između soft, medium i hard smjesama.
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    93.4 KB · Views: 0
Last edited:
Pitanje za Dunlop D212
Što mislite o kombinaciji prednja soft zadnja medium za cestu, oštra vožnja.
Godinama vozim obadvije medium na R6. Sada sam čak probao i hard zadnju zbog trošenja. Medium potrošim na 2500 km, a ovu hard 3000 km. Na dvije zadnje mijenjam jednu prednju. Prije nego danas sutra naručim novi set volio bih čuti što dobivam ako stavim prednju soft a zadnju medium budući bi prednja soft lako izdržala zadnje dvije medium a mislim da bi još bolje hvatala?
Ispričavam se jer pretpostavljam da je već bilo ovakvih pitanja ali stvarno nisam stigao počitati svih 655 stranica o gumama a vjerujem da je već puno puta bilo rasprave o razlikama između soft, medium i hard smjesama.

prvo to nije d212, nego gp racer 212..
prednja uvijek midium i nemaš greške ni na cesti ni na stazi..
a zadnja isto ovisi ljeto zima tak da..za potrošnju nezz koja je razlika..

ustvari uzmi mitasice i deri..
 
Da, Nero mi ih je linkao za sf, i sve pohvale ljudima.
Ali e07 u ovoj dimenziji nemaju.
Intercars je zadovoljavajuce rjesenje, do furlana mi se ne da samo za jednu gumu.