GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Meni su mitas ok, kaže kronik da nisu lošije od mitasa tako da će meni biti ok
Bildschirmfoto 2023-04-16 um 19.06.06.png


prei prolaz Karlobag - Tribunj prvi vikend u Ozujku!
Qualifier Core
 
  • Like
Reactions: Dene
Budući da nemam iskustva s moto gumama, trebao bih savjet što uzeti.
CBF 600 N, došao na Metzeler Sportec M3, kad sam ga uzeo u 12. mjesecu su bile ok. Budući da sam od tad napravio 2000 km, em profil nije reprezentativan, em sam danas skužio da u nekim kanalima ima sitnih pukotina, tako da izgleda da su dale svoje.
Koliko vidim, sve gume se kreću oko 220-250€, tako da cijena nije neki faktor.

Što je za preporuku za touring vožnju, ali sa dozom življe vožnje ponekad? Izgleda da ću raditi bar 5 tisuća km po sezoni. Bar ovu prvu, vidit ćemo.

Gledam Bridgestone BT023 jer koliko vidim po internetu, dobre su gume, a jeftnije su pa ih mogu mijenjati svaku sezonu. A i kad kažem jeftinije, i dalje su Bridgestone, sa njima imam najbolja iskustva na autima, bilo sport, touring ili zimske.
 
  • Like
Reactions: Luke
Budući da nemam iskustva s moto gumama, trebao bih savjet što uzeti.
CBF 600 N, došao na Metzeler Sportec M3, kad sam ga uzeo u 12. mjesecu su bile ok. Budući da sam od tad napravio 2000 km, em profil nije reprezentativan, em sam danas skužio da u nekim kanalima ima sitnih pukotina, tako da izgleda da su dale svoje.
Koliko vidim, sve gume se kreću oko 220-250€, tako da cijena nije neki faktor.

Što je za preporuku za touring vožnju, ali sa dozom življe vožnje ponekad? Izgleda da ću raditi bar 5 tisuća km po sezoni. Bar ovu prvu, vidit ćemo.

Gledam Bridgestone BT023 jer koliko vidim po internetu, dobre su gume, a jeftnije su pa ih mogu mijenjati svaku sezonu. A i kad kažem jeftinije, i dalje su Bridgestone, sa njima imam najbolja iskustva na autima, bilo sport, touring ili zimske.
Pozdrav, Metz sam vozio i nisu mi bile nešto, pogotovo na mokrom. BT sam vozio i 21 i 23 i gume su odlične i pošto ne radiš previše mislim da ti je odabir odličan. No posljednja dva seta sam odovozio na Dunlop Roadsmart 3 SP. Meni osobno najbolja od svih po pitanju svega, a pogotov je odlična na mokrom.
Isto vozim CBF600 i upravljivost sa Dunlopom mi je daleko lakša i ugodnija, jednostavno ga malo cimneš rukom već pada i promjene smjera su brže.
Sad bih stavio iste već treći set, ali nemaju jer je izašla 4 pa se dvoumim, jedino kaj se ja vozim više i gotovo svaki dan, trenutno sam s ovim setom na 14 kkm, ali to su dvokomponentne road gume, pitanje da li ti trebaju ako radiš manje km, možda radije na tvoje parametre uzeti bt23.
 
  • Like
Reactions: Tauren
Budući da nemam iskustva s moto gumama, trebao bih savjet što uzeti.
CBF 600 N, došao na Metzeler Sportec M3, kad sam ga uzeo u 12. mjesecu su bile ok. Budući da sam od tad napravio 2000 km, em profil nije reprezentativan, em sam danas skužio da u nekim kanalima ima sitnih pukotina, tako da izgleda da su dale svoje.
Koliko vidim, sve gume se kreću oko 220-250€, tako da cijena nije neki faktor.

Što je za preporuku za touring vožnju, ali sa dozom življe vožnje ponekad? Izgleda da ću raditi bar 5 tisuća km po sezoni. Bar ovu prvu, vidit ćemo.

Gledam Bridgestone BT023 jer koliko vidim po internetu, dobre su gume, a jeftnije su pa ih mogu mijenjati svaku sezonu. A i kad kažem jeftinije, i dalje su Bridgestone, sa njima imam najbolja iskustva na autima, bilo sport, touring ili zimske.


Ako ces mijenjat svake sezone i radit 5000km, preporucio bi ti sport gume tipa Metzeler M7RR koje su cijenom OK (iako je to relativan pojam :D ): traju, dobre su i po mokrom i hladnom, imaju gripa puno vise od BT023 i za zivlju voznju su puno primjerenije. Sezonu ce ti izdrzat sigurno i jos ce dosta profila ostat, meni na jacem motoru traju 7000-9000km.
 
uzmi angel ST......
idealne za ovaj motor i svakodnevnu vožnju po svim uvjetima.............
1600kn set..... (bio prije poskupljenja 1200).......
ja sam na cbf 600 potrošio 7-8 setova..... nikih problema po kiši i zimi, a daju se vozit poprilično sportski..... traju cca 6000-7000km od čega pola življe po magistrali......
 
Hvala!
Budem onda pogledao to što ste preporučili koliko košta.
Ali koliko sam skužio, šta god da uzmem će biti dobro?

P. S. Kad sam rekao da bih mijenjao svaku sezonu sam mislio da nije problem, ali naravno da nemam ništa protiv da to bude svake tri :D
 
  • Like
Reactions: Luke
Uzmi Angel ST kako kaze lesli i neces pozaliti. Stvarno je all arounder i nemam zamjerke.. mokro suho top.. Sto vise citas o gumama i znas u biti manje znas... vjeruj mi. nama prosjecnim vozacima ne igra ulogu 90 posto sto guma nudi. Zivio.
 
ps. meni su angel st trajale navedenu kilometražu..... kolegi koji vozi laganijim tempom i ne radi đireve vamo.-tamo po magistrali traju 10 000+km........
koliko sam skužio taurenu bi trajale i više.........
tako da ne gleda dalje...........
 
  • Like
Reactions: Tauren
Uzmi Angel ST kako kaze lesli i neces pozaliti. Stvarno je all arounder i nemam zamjerke.. mokro suho top.. Sto vise citas o gumama i znas u biti manje znas... vjeruj mi. nama prosjecnim vozacima ne igra ulogu 90 posto sto guma nudi. Zivio.
Za aute sam navikao čitati testove i zaključiti, ali za motore ih ne pronalazim...
U pravilu se držim onoga da ako se uzima renomirani proizvođač i ako se ne vozi na nož, da je više manje ista stvar.

Budem onda uzeo Pirelli jer ima više preporuka, iako mi srce pripada Bridgestoneu :mrgreen:

Hvala svima na savjetima!