GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

to je već pristojna kilometraža bez obzira
na stil vožnje i tip gume, pa

može biti i
ako si na kraju sezone ili ove, dosta vozio
laganini s ženom i po gradu, a nisi imao ni
vremena baš nešto otići na malo žešću vožnju,

pa se znaju gume, ja tako kažem: „uplastičiti“,
ako su već stare i bez obzira na šaru/mesa koliko imaju
to je već za baciti (y)

netko bi ih možda i oprao petrolejom i jačom vožnjom
oživio, da dobiju onu finu baršunastu mat perforaciju, ali
neki kažu ako je imala puno grijanja/hlađenja to
je već za mijenjati :cool:
 
  • Like
Reactions: Luke and MGS
Estetika. Volim uredne i čiste motore. Pogotovo kad prezimljavaju.
Nisam nikad probao pa ne znam kako izgleda namazana guma na motoru jer mi je to nekako premala površina da bi igrala ulogu + nije sigurno.

Ako baš želiš to napravit, uzmi na spužvicu gel za mazanje guma i skroz lagano i što tanje nanesi sa strane.
Ako ideš na opciju spreja onda nanesi tako da izbjegneš da sprej ide na površinu gume, odnosno od strane felge pa prema van, tako da se svede na minimum da ne ode tamo di ne treba.

Opet kažem, ne bih to radio, ali da se da bez narušavanja sigurnosti, uz malo strpljenja i volje mislim da se može
 
Nisam nikad probao pa ne znam kako izgleda namazana guma na motoru jer mi je to nekako premala površina da bi igrala ulogu + nije sigurno.

Ako baš želiš to napravit, uzmi na spužvicu gel za mazanje guma i skroz lagano i što tanje nanesi sa strane.
Ako ideš na opciju spreja onda nanesi tako da izbjegneš da sprej ide na površinu gume, odnosno od strane felge pa prema van, tako da se svede na minimum da ne ode tamo di ne treba.

Opet kažem, ne bih to radio, ali da se da bez narušavanja sigurnosti, uz malo strpljenja i volje mislim da se može

Ma jok. Nista na gume za motor. Tocka, usklicnik.
 
  • Like
Reactions: dipsi997
netko bi ih možda i oprao petrolejom i jačom vožnjom
oživio:cool:

To bi bilo zanimljivo, jer petrolej je "masan" i ne hlapi bas najbolje. Dovoljno je sjetit se sto dizel na cesti kojeg nekad ostave kamioni moze napravit da bi znao zasto i petrolej nema sto trazit na gumama :mrgreen:
 
a ne znam,

nisam imao s tim problema - ja uzmem petrolej, jer me nervira ovo što neki spominju, "sa strane",
budu prašnjave/prljave, pa ih samo grubom spužvicom izribam kako bi bile opet crne :D

ali ne stavljam crnilo/glicerin, kao na autu - iako sam prije znao si dati truda, no
mrzi me paziti da ne ode na gazni dio :mrgreen:
 
...prednju gumu ne mogu, a i nemam potrebe dovesti do ruba, pa obično
kad dođem doma, iza neke dulje vožnje izribam nekom grubom krpom i petrolejom
gdje je chicken streeps :mrgreen:

petrolej skine sve - guma ljepljiva, :D
nisam vidio, osjetio kako je nešto ostalo (y)



1684317028166.png
 
iza neke dulje vožnje izribam nekom grubom krpom i petrolejom
gdje je chicken streeps

:eek:

Ja samo vlažnom spužvom skinem prašinu sa bokova guma kad isto radim i sa felgama jer je usput, a produljuje trajanje čišćenja za par sekundi po kotaču. Nema šanse da išta stavim na bočnice guma, kamoli na gazni sloj.
 
evo sad gledao baš što u stvari i
ima uopće za pranje guma,
pa kao ima neka pjena

možda kupim ili ima netko tko je to koristio? 🤔
 
evo sad gledao baš što u stvari i
ima uopće za pranje guma,
pa kao ima neka pjena

možda kupim ili ima netko tko je to koristio? 🤔

Prat nesto sto je kontaktu s cestom i zaprlja se dok izguras motor iz garaze? Jedino za potrebe slikanja (u tom slucaju, Charlie, autosampon ili nesto slicno pa isprat vodom, ne autosampon koji ima vosak, za svaki slucaj :D). Sve ostalo se svodi na bocnice, a to ili ignoriras ili samo vodom
 
evo sad gledam na YT, jedan uzeo četkicu za zube i pastu, pa ide to dolje :D

a što se tiče šampona i pranja motora miniwash-om doma ili negdje dalje, to
ako napravim jednom u 5 sezona ili prije prodaje :mrgreen:

...ako me kiša opere, OK i to je jedino kad blatobrani ispod, tj. cijeli motor osjeti vodu :mrgreen:
 
Ja gume prođem nekom četkom sa plastičnim "dlakama" i onda spužvom, ali ako su blatnjave ili sive od kamenja, inače ne diram.
Inače mi je cijeli motor premazan voskom (osim mašine), tako da me ni bube ne diraju, to sve daje šmek stroja koji se koristi :cool:

Inače mi je jedan auto garage queen, vozi se po lijepom vremenu, pod nekoliko slojeva voska, ali ovih dana sam ga vozio po kiši dosta i masu je prljav i posivio je od prljavštine s ceste. Jednako mi je lijep kao i kad je čist jer se vidi da se koristi :D
 
Ja gume prođem nekom četkom sa plastičnim "dlakama" i onda spužvom, ali ako su blatnjave ili sive od kamenja, inače ne diram.
Inače mi je cijeli motor premazan voskom (osim mašine), tako da me ni bube ne diraju, to sve daje šmek stroja koji se koristi :cool:

Inače mi je jedan auto garage queen, vozi se po lijepom vremenu, pod nekoliko slojeva voska, ali ovih dana sam ga vozio po kiši dosta i masu je prljav i posivio je od prljavštine s ceste. Jednako mi je lijep kao i kad je čist jer se vidi da se koristi :D
Kakav vosak i kako ga nanosiš?
 
Kakav vosak i kako ga nanosiš?
Fusso Dark od Soft99.
Pranje pH neutralnim šamponom, čišćenje glinom, ponovno pranje, sušenje, nanošenje voska. E sad, svakih par pranja, cca. dva mjeseca, je dobra praksa ponovno navoskati. On i ovako traje barem 5-6 mjeseci, ali zlu netrebalo.

Uz to, na motoru sve crne nefarbane plastike prođem Meguiar's Natural Shine sprejem/mlijekom, a na autu sa Sonax Quick Detailerom. Plus što su mi na autu sva stakla, osim šajbe, premazana Soft99 Glaco-om. Šajba nije jer mi onda jebe po senzoru kiše, valjda jer ostaje maglica iza brisača.

I onda ih samo pereš pH neutralnim šamponom bez mirisa, voska, bilo čega takvoga.

Isto i na felge, samo šta se otelim dok odradim guste.