GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Onda imaš u svakom dućanu hrpu kozmetike za gumene površine i budi oprezan kod prve vožnje da ne narušiš kako svoju tako i estetiku motora 😁.
Do nedavno sam koristio silikonsko ulje. Super ispalo i odlično štiti gumu. A sad da vidim kako će biti sa namjenskom kemikalijom.
 

Attachments

  • IMG_20230518_081608.jpg
    IMG_20230518_081608.jpg
    1.3 MB · Views: 0
Fusso Dark od Soft99.
Pranje pH neutralnim šamponom, čišćenje glinom, ponovno pranje, sušenje, nanošenje voska. E sad, svakih par pranja, cca. dva mjeseca, je dobra praksa ponovno navoskati. On i ovako traje barem 5-6 mjeseci, ali zlu netrebalo.

Uz to, na motoru sve crne nefarbane plastike prođem Meguiar's Natural Shine sprejem/mlijekom, a na autu sa Sonax Quick Detailerom. Plus što su mi na autu sva stakla, osim šajbe, premazana Soft99 Glaco-om. Šajba nije jer mi onda jebe po senzoru kiše, valjda jer ostaje maglica iza brisača.

I onda ih samo pereš pH neutralnim šamponom bez mirisa, voska, bilo čega takvoga.

Isto i na felge, samo šta se otelim dok odradim guste.
Fusso Dark od Soft99 tko to prodaje u Zagrebu?
 
Ja nebi ništa mazao po bočnicama gume jer će vam centrifugalne sile u vožnji to sve baciti na gazni sloj, a sad kako hoćete. Na gradskim brzinama možda ne, ali kad malo ubrzate, hoće.

Osobno volim glancati motor, ali ima dijelova koji se ne glancaju. Gume su jedan od njih.
Glancam i zaštičujem motor je se nakon vožnje može vrlo jednostavno oprati. Vozim se po asfaltu doslovno 560m, a onda slijedi vožnja gdje je blato do volana. :mrgreen:
 
Ph detailing ti sigurno drzi Soft99. Mislim da i Partes....
Dark cesto zna biti out of stock...
Testiral sam na crnom autu fusso dark i fusso light. Vrata do vratiju. Ja nisam primjetil razliku...
 
Fusso Dark od Soft99.
Pranje pH neutralnim šamponom, čišćenje glinom, ponovno pranje, sušenje, nanošenje voska. E sad, svakih par pranja, cca. dva mjeseca, je dobra praksa ponovno navoskati. On i ovako traje barem 5-6 mjeseci, ali zlu netrebalo.

Uz to, na motoru sve crne nefarbane plastike prođem Meguiar's Natural Shine sprejem/mlijekom, a na autu sa Sonax Quick Detailerom. Plus što su mi na autu sva stakla, osim šajbe, premazana Soft99 Glaco-om. Šajba nije jer mi onda jebe po senzoru kiše, valjda jer ostaje maglica iza brisača.

I onda ih samo pereš pH neutralnim šamponom bez mirisa, voska, bilo čega takvoga.

Isto i na felge, samo šta se otelim dok odradim guste.
Jebote, ti imaš za motor i auto više sredstva začišćenje i održavanja nego ja za sebe.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: s2r and Tauren
I ja također, imam sapun za kosu i kaladont :mrgreen:

Razlika između Dark i Light Fusso je to što Light ima više agenata za čišćenje, a Dark više "voska", tj. Dark duže traje, a Light bi trebao davati veći sjaj. U praksi izgledaju jako slično, dok Dark traje par mjeseci duže.

Meni 2 sloja prežive zimu bez greške i na daily autu.
Jedino na felgama izdura max 3 mjeseca.
 
to je ve OK (y) :mrgreen:

ja imam na autu "keramiku" i na šajbi clearvue rain removal, jer
sam naravno u autu više po kiši, a na motoru samo kad me iznenadi
negdje kad sam dalje od doma
 
to je ve OK (y) :mrgreen:

ja imam na autu "keramiku" i na šajbi clearvue rain removal, jer
sam naravno u autu više po kiši, a na motoru samo kad me iznenadi
negdje kad sam dalje od doma
Ja to više koristim radi UV zraka, ptičjeg dreka i buba na autocesti, nego radi kiše. Kod nas pretežno nisu kisele, tako da mi svedno, moram ga prati kako bilo nakon kiše.
A to za šajbu mi je stvarno jebeno, pljuščina, pada nebo, ja pičim autocestom bez brisača i super vidim. Jedino na nižim brzinama ne mogu imati automatske brisače jer maglica buni senzor. A s njima je kao sa crncima, jednom kad probaš, nema nazad :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: DADO+
Ja to više koristim radi UV zraka, ptičjeg dreka i buba na autocesti, nego radi kiše. Kod nas pretežno nisu kisele, tako da mi svedno, moram ga prati kako bilo nakon kiše.
A to za šajbu mi je stvarno jebeno, pljuščina, pada nebo, ja pičim autocestom bez brisača i super vidim. Jedino na nižim brzinama ne mogu imati automatske brisače jer maglica buni senzor. A s njima je kao sa crncima, jednom kad probaš, nema nazad :mrgreen:
Koji premaz koristiš za šajbu?
 
kupio sam na Tifon-u, ali ima već dosta god.
ovo je vjerojatno novo pakiranje,
kad sam ja uzeo, bile su prozirne bočice, sl. oblika

kupio jednu i oduševio se, pa još par komada,
presipao sam u praznu špricu, (npr. Arf-antistatic)
i 2-3x u sezoni (dovoljno je zaista malo) pošpricam
šajbu i nakon par min. mirkrofibrom uglancam

ako puno koristiš brisače u gradu i brzine su ispod
60 km/h onda ti prije i skine taj mikrofilm, ali opet
traje dosta dugo i definitivno cijeniš kako to djeluje
na većim brzinama (y)

ja i na svom motoru dosta prođem tim, prije sezone, pa
uopće ne perem motor i mušice etc. skinem lagano ženskim
najlonkama i ovim od motul-a

1684469099391.png


...u principu; takav mi je motor da nemam puno ni za čistiti,
(više pokupim opremom)
a ako je cesta čista, ni kiša me previše ne smeta, osim
što je dosadna, sporija i pažljivija vožnja ;)
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Pozdrav, jedno brzinsko;
Koje gume su trenutni best buy za cestovno/sportsku voznju? 120/180 dimenzije.

Ako gledas samo po cijeni guma, vjerojatno neke mitas sport. Ako gledas po cijeni po kilometru, onda vjerojatno neke druge. Meni su se Metzeler M7RR pokazale odlicnima, a traju i traju. Trenutno su 1940kn set u Motoboxu (doduse, kupio ih za 300tinjak kuna manje proslu jesen na akciji jer volim imat rezervni novi set uvijek dostupan :D ). Ali ja radim 20.000km po sezoni i bitan mi je i omjer cijene po kilometru. Da radim par tisuca km godisnje, vjerojatno bi Mitas bio izbor jer bi ionako mijenjao svake sezone, barem bi ih probao jer do sada nisam, a tu na forumu ih jako hvale.

Za Sport Touring gume nebi znao, vozim samo na sport gumama.
 
  • Like
Reactions: Pasmaters
Pozdrav, jedno brzinsko;
Koje gume su trenutni best buy za cestovno/sportsku voznju? 120/180 dimenzije.
Cestovna-sport vožnja. Ne traži dalje.



-20% ako plaćaš jednokratno.
 
  • Like
Reactions: Pasmaters
Cestovna-sport vožnja. Ne traži dalje.



-20% ako plaćaš jednokratno.
Interesantna cijena. Jel netko moze usporedit kilometrazu sa Metzeler M7RR u istim uvjetima voznje? Ako na tih 171 euro za gotovinu uracunamo montazu nekih 15 eura (kad skines kotace i odneses vulkanizeru), dodjemo na 186 eura. M7RR su u tom slucaju 272 eura sto cini razliku od skoro 50%, barem u slucaju trenutne cijene M7RR, jer kad sam ih ja zadnje kupovao, platio sam ih 40 eura manje sto bi tada bila razlika od cca 25%.