GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Jednostavno,treba se držati onoga što navodi proizvođač za motor i stil vožnje kojim se vozi
 
Na nižim tlakovima se gume više griju, e sad ako ti mješavina gume podnosi te visoke temperature, zašto ne.
 
Pokrenia sam dobru raspravu, ali dobar zaključak bi bila točna tablica sa tlakovima proizvođača.
Da sam osoba od iskustva i znanja oko ove teme, potrudia bi se podijeliti znanje a ne samo bacati fore.
Za ocekivati bi bilo da se svatko potrudi pokrenuti google i informirati se o zeljenom proizvodu a ne ocekivati da im se sve servira na srebrnom pladnju!
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
karoo street vs tkc70 rocks
ak neko ima neko iskustvo
 
montirane danas, sad još izračunat na koji tlak da ih pumpam pa se mogu i provozat... :mrgreen:
 

Attachments

  • a9bbde21-f574-4980-b93b-21136a12797d.jpg
    a9bbde21-f574-4980-b93b-21136a12797d.jpg
    233.6 KB · Views: 0
Ja sam 90/90r21 mitas e07 dakar prednju pumpao na 1.2-1.4 bara jer je kao kamen tvrda a mitas terraforce 2.0 bara. Metzeler tourance 1.6 bara prednju...

Na naljepnici na zadnjoj vilici stoji 1.5 prednja 2.0 zadnja.

Mitas e07 dakar bi odvrtio 20k km ali sam ju bacio ca nakon 13-14k km kad sam zadnju potrosio...
 
na ja
karoo street i scorpion str se iz aviona vidi da su igracke za pedere
tkc 70, s tim da je svapska guma, nije tako ni losa
topila se dugo na africi twin od nekog kvazi prijatelja, drzala ga je dobro i na suhom, vozio sam par stotina km za njim
a ne laze da nije losa ni na kisi
 
na ja
karoo street i scorpion str se iz aviona vidi da su igracke za pedere
tkc 70, s tim da je svapska guma, nije tako ni losa
topila se dugo na africi twin od nekog kvazi prijatelja, drzala ga je dobro i na suhom, vozio sam par stotina km za njim
a ne laze da nije losa ni na kisi
e to je odgovor, tenks 👍

samo kaj sam sad u još dubljoj dilemi, htio sam dobru gumu al htio bi bit i peder 🤦‍♂️
 
  • Haha
Reactions: nigda_vz
Amater sam apsolutni, parsto km sam napravio izvan ceste, ali sam zato na 3em setu guma :)
Elem daklem, moje nikakvo iskustvo u usporedbi k60 scout, e07 i tkc80 kaze da je tkc toliko bolja guma od ove dvije da je to neusporedivo.
K60 prednja na travi svako par metara sama gubi grip i klize. Mitas mi je bio bolji, ali nije ni on ulijevao samopouzdanje veliko (pusti u situaciji koja stvarno ne djeluje zeznuto). Kupio nedavno tkc, otisao do Blata, na nasip i isprobao ih do nekog meni noname sela iza Pleternice.
Koja razlika...na mjestima sam prelazio 140-150 km/h, sto ni ugrubo nisam imao muda s prve dvije. I dalje sam jako los i pocetnik, ali s tkc se vozim s bitno manje panike.
Nisu ni na cesti skroz lose, ali nema sanse da potraju dugo, semaforasio sam nekidan s jednim 550, imam pola gume u komadicima zaljepljenu po auspusima i blatobranu.
 
  • Like
Reactions: diesel power