GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

IMG-80a3744b5fb671a1f4d0488d8c8015fc-V.jpg


Ja dao 80e za najeftiniji mitas :mrgreen:
 
Ne računaš da gume za bajk tipa GTL, GT, LT, GW i slične nisu one koje trebaju i ta voj motorić jer mi trebamo gumne sa pojačanom nosivošću i pojačanim bočnim karkasama zbog velike teđine (normalno preko 600 kila total), tako da su te akcije koje pronalaziš ipak nešto što meni ne treba...
 
Trebao bi malu(veliku) pomoc oko izbora guma, nikako da se odlucim. Trenutno vozim drugi set dunlopa mk3 koji je pri kraju. Naravno volio bi promjenit i probat nesto drugo. Imam 3 opcije. Treca opcija je m7rr zbog omjera cijene i kvalitete, a druga i prva opcija su diablo roso 3 i bridgestone s22 za koje mislim da su u istom rangu, al malo iznad m7. Stavke koje su mi bitne po redu su prijanjanje,trajnost pa cijena. Zivotni vijek gume svodi se na 70% D8, 3X godisnje marof i 30% lokalni kilometri, E sad mene zanima kako bi vi po redu birali te tri gume i zasto?
 
Neznam za metzeler, ali s21 je bolja guma od DR3, a s22 pogotovo. Inače volim pirelli, tak da nisam pristran u izjavi. Dunlop ne preferiram, ali mk3 je odlična guma isto (ne znam za mokro)
 
Stavio mitas TF iza i nikako da se naviknem na tu gumu nakon SF...u zavoju osjecaj da uvijek u odredjenom nagibu malo klizne (kao preko crte,svaki put srce preskoci)... jel to jos netko skuzio kod ove gume?
 
  • Like
Reactions: diesel power
Stavio mitas TF iza i nikako da se naviknem na tu gumu nakon SF...u zavoju osjecaj da uvijek u odredjenom nagibu malo klizne (kao preko crte,svaki put srce preskoci)... jel to jos netko skuzio kod ove gume?
Ja sam potrošio 4 seta TF-a i do 5 tkm nikad nikakvih problema, ali od 5 do 6 počele prilično klizati , a bijele crte i zebre nedaj bože pomirisat.......Bacao ih nakon 6 tkm, bez obzira na šare.
Nako što su prilično poskupile, zaobilazim.....ne isplati se.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Je li tko imao iskustvo sa Michelin anakee street 90/90-21, namontirati gumu na felgi ali neće nikako kompletna iskočiti na rub felge, kao da guma nije 21 nego 20,5.
 
cca koliko je set... razmisljao sam i o s21..frend uzeo nedavno ispao ga set s montazom 210 €
ne znam sad točno, baci oko, mislim da su bile oko 290 eura bez montaže prije par mjeseci, moglo se sigurno naći i jeftinije, a s23 350-360. ali s22 bi po recenzijama i iskustvima trebao biti velik skok naspram s21, dok su s22 i s23 mala razlika
 
  • Like
Reactions: Octane
Ne znam za S22 i S23 za koji spominjete ali meni je i S21 super.

Evo 6500km na posao i sa posla, D8, D1, Slovenija i Austrija i još ima života u njima za vjerojatno 1500km. CB1000R a tlakovi 2.3/2.5 i solo vožnja.

Za 240€ u mojoj dimenziji (190/55 i 120/70) mislim da nema nešto bolje. Već me novi set čeka u garaži za svaki slučaj ako poskupe. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Octane
Ma čekajte !!!! Priča je počela oko Mitasa TF, koja je sport touring guma i sa kojom Octane nije zadovoljan.
Zašto nitko nije predložio neku ST gumu drugog proizvođača nego svi navalili na S22, koja je hyper sport guma, i koja sigurno odlično drži na suhom i toplom, ali kakva je na hladnom i mokrom, gdje bi jedna moderna st guma morala biti bolja.
 
Je li tko imao iskustvo sa Michelin anakee street 90/90-21, namontirati gumu na felgi ali neće nikako kompletna iskočiti na rub felge, kao da guma nije 21 nego 20,5.
Na neke felge 21" je išla jedva i to uz dobro mazanje i gume i felge kod montaže.