Homemade fuzici

flugo

New member
Jednom sam bio u napasti kupiti fuziće renomirane marke za svoj tadašnji motor, no kako je cijena bila poprlično paprena krenuo sam u gradnju stroja na kojem bi ih mogao napraviti, naravno, gradnja stroja se otegnula na koju godinu a motor u međuvremenu otišao ali me ipak kopkala i dalje ideja da probam napravit svoje fuziće  :mrgreen:
Eto, jučer sam krenuo polako sa komadom aluminija, malo crtkarao i napravio prvi dio, ploču koja se šerafi na motor..
Napominjem, ovi fuzići ne pašu nigdje, pošto nisam imao mjere od ni jednog motora, bitno mi je samo vidjet da li se može napravit  u domaćoj produkciji stvar koja inače košta ko suho zlato.
 
to se zove imati duha....  (y) (y)


napraviti stroj koji vrijedi bar 10K € ... da bi napravio nešto što košta 200€ ....  :mrgreen:  (y)


ali svaka ti dala u svakom slučaju .... sad bar imaš CNC šta je za svaku pohvalu ....  (y)  :naklon:
 
Nazovi to kako hoćeš..imati duha, glupost, inat  8)

Nažalost, vrijednost stroja je puno manja, ipak je to hoby mašinica a i gledao sam one skuplje fuziće  :mrgreen: .

Navečer ako uhvatim vremena još malo ispoliram dio pa da vidim na kaj će ličit  (y)

 
flugo said:
Nazovi to kako hoćeš..imati duha, glupost, inat  8)

Nažalost, vrijednost stroja je puno manja, ipak je to hoby mašinica a i gledao sam one skuplje fuziće  :mrgreen: .

Navečer ako uhvatim vremena još malo ispoliram dio pa da vidim na kaj će ličit  (y)


ako ćeš ga prodati za 100-200€ dam ti odmah ...  :jesus:
 
evo, bacio malo "poliranja", malo prosao vodobrusnim 240 i onda pastom za poliranje i bušilicom..

za sada sam zadovoljan  ;)


trop said:
(y) , poslikaj malo stroj da vidimo kako je složeno

Imaš sliku u temi o homemade alatima..ili poslušaj savjet od skuce  :mrgreen:
 
Jooooj....ko pesja jajca  (y)

Svaka čast majstore.....i na CNC-u i na fuziću i na poliranju  :naklon:
 
ti znači hoćeš reći da je CNC napokon spreman za upotrebu ....  :mrgreen:
 
strasilo said:
ti znači hoćeš reći da je CNC napokon spreman za upotrebu ....  :mrgreen:
već ti nešto treba..  :no:
 
ovo je odlično odrađeno  (y)

ali......... iz one slike u temi o home-made alatima, ja niš ne kužim  :misli: ...na slici je samo postolje  :shock:

kaj vrti glodalo? a kaj određuje posmak: u sve 3 osi?.... automatika ili ručno? zbilja CNC, kopirka il joke?  :misli:
 
dobra ideja, pretpostavljam da ti je program imao barem 400 redova "G"- koda  :LOL:


inače pohvala za rad...to je i moja struka  (y)