Homemade fuzici

strasilo said:
ti znači hoćeš reći da je CNC napokon spreman za upotrebu ....  :mrgreen:

:LOL: ...slušam

poco loco said:
ovo je odlično odrađeno  (y)

ali......... iz one slike u temi o home-made alatima, ja niš ne kužim  :misli: ...na slici je samo postolje  :shock:

kaj vrti glodalo? a kaj određuje posmak: u sve 3 osi?.... automatika ili ručno? zbilja CNC, kopirka il joke?  :misli:

Pa na slici je cijela mašina..glodalo za sada vrti biaks od 1 kw ali to nije najsretnije riješenje..a posmak u sve 3 osi kontrolira računalo koje upravlja strojem.znači, napravim 3d model koji ubacim u program koji generira kod i onda taj kod obacim u "stroj" i to je to..

markookram said:
kakav je to fuzic ?  :misli:

to je homemade fuzić  :mrgreen:
Ovo je samo ploča koja se šerafi na motor..znači još moram napravit, držač za polugicu mijenjača-kočnice i sam fuzić...

Phobocaster said:
dobra ideja, pretpostavljam da ti je program imao barem 400 redova "G"- koda  :LOL:


inače pohvala za rad...to je i moja struka  (y)

Eh, 400  :LOL: imao je puno više..no to sigurno znaš, pošto ti je to struka (y) ..meni nije (struka mi je projektiranje strojeva) pa polako učim, nije jednostavno kako izgleda.

jota said:

lijepo izgledaju...ali čekaj da vidimo kak će ovi probni ispast, pa ćemo dogovorit  (y)
 
jedino - ni onaj komad aluminija iz kojeg si glodao nije baš jeftin, a kompletan (osim fuzića) ti ostane škart...

za stroj svaka čast! (y) (y)
 
Ovo su neki ostaci kaj sam našao u garaži..ali mislim da cijena aluminija i nije toliko visoka da se ne bi isplatilo u odnosu na cijenu fuzića u dućanima..
neka me neko ispravi ako griješim, ali mislim da je aluminij oko 20 kn po kili
 
da, kad ti ga otkupljuju kao sekundarnu sirovinu.... bar ja tako mislim..
 
cijev 25x25x3 dužine 6 metara košta cca 100 kn, ako se dobro sjećam..to je nekih 4 kile aluminija..20-25kn kila.
 
flugo said:
Ovo su neki ostaci kaj sam našao u garaži..ali mislim da cijena aluminija i nije toliko visoka da se ne bi isplatilo u odnosu na cijenu fuzića u dućanima..
neka me neko ispravi ako griješim, ali mislim da je aluminij oko 20 kn po kili

Moraš voditi i računa o vrsti aluminija (tvrdoća) ovi od MR me koštaju cca 300€ , nije štos u izgledu već što je sve na ekscentre i podesivo , prouči malo . naručio bi ti tako nešto za 2 motora .
Drugu stvar koju bi mogao raditi vidi Giles tooling , natezač lanca sa ušima iza za stender .
Uvjek sam bio mišljenja da i kod nas ima ljudi koji su u stanju raditi takve stvari po povoljnijim cjenama .
 
jota said:
Moraš voditi i računa o vrsti aluminija (tvrdoća) ovi od MR me koštaju cca 300€ , nije štos u izgledu već što je sve na ekscentre i podesivo , prouči malo . naručio bi ti tako nešto za 2 motora .
Drugu stvar koju bi mogao raditi vidi Giles tooling , natezač lanca sa ušima iza za stender .
Uvjek sam bio mišljenja da i kod nas ima ljudi koji su u stanju raditi takve stvari po povoljnijim cjenama .

Bez brige, proučeni su već i ti..odavno  ;)
ovi sa ekscentrom su malo komliciraniji ali mislim da je izvedivo...jedini "problem" u cijeloj priči su dimenzije

ogi_st said:
Prošli tjedan kupovao u Strojoprometa fi/150x30mm dva komada 285 kn 

:shock:
 
flugo said:
Bez brige, proučeni su već i ti..odavno  ;)
ovi sa ekscentrom su malo komliciraniji ali mislim da je izvedivo...jedini "problem" u cijeloj priči su dimenzije

:shock:

Možda i ne , dobiješ orginalne , po njima radiš nove , početne točke ko na orginalu ostalo podesivo .
Pogledaj malo stranicu od Moriwakija i njihove fuziće .
 
I par slika gotovog komada,zašerafljenog na dio od jučer  :)
Par stvari sam loše napravio, ali u principu sam za sada zadovoljan
 
05060-20181-00.jpg
Nije neka slika , ove imam na CB1300 od Moriwakija , izvrsni jedino uopće nisu jeftini .
 
..ako pokreneš biznis,i ja sam zainteresiran.. :jesus:
 
flugo said:
I par slika gotovog komada,zašerafljenog na dio od jučer  :)
Par stvari sam loše napravio, ali u principu sam za sada zadovoljan
glavno da stroj precizno šljaka  (y) dizajn onda nije problem prilagodit željama i potrebama

svaka čast  (y) :naklon:
 
flugo said:
I par slika gotovog komada,zašerafljenog na dio od jučer  :)
Par stvari sam loše napravio, ali u principu sam za sada zadovoljan


very nice ..  (y) (y)
 
Bollocks!! said:
Svaka čast (y)

hvala  (y)

strasilo said:
very nice ..  (y) (y)

  (y)

poco loco said:
glavno da stroj precizno šljaka  (y)  dizajn onda nije problem prilagodit željama i potrebama

svaka čast  (y) :naklon:

Preciznost bi mogla bit i bolja ali za ovako nešto je i više nego dovoljna  (y)

irsel said:
..ako pokreneš biznis,i ja sam zainteresiran.. :jesus:

sve u svoje vrijeme :jesus:

grgaSH said:
..napokon nešto novo na forumu, a ovaj put i vrlo interesantno (y) 

hvala (y)

jota said:
Možda i ne , dobiješ orginalne , po njima radiš nove , početne točke ko na orginalu ostalo podesivo .
Pogledaj malo stranicu od Moriwakija i njihove fuziće .

Polako jota  :mrgreen:
Rado bi ja to bacao na pokretnoj traki van, ali za sada je to sve eksprimentiraje, pa ako budem zadovoljan kako stvari ispadaju, mogao bih kojeg i napravit  (y)
Nažalost posao mi oduzima puno vremena pa se ne stignem ovome posvetit koliko bi voljeo  :(
 
ništa flugo...sad si se proslavio i moraš svima odradit koji gratis da se stvarno uvjerimo u kvalitetu  :mrgreen: