Homemade štender

kiki.o said:
A da navariš iza još ručku, da produžiš krak?  :misli:  Bilo kao samo štangu, bilo kao U, šta ti bude ljepše, bitno da možeš to jednom rukom

Izgleda da nema druge.
Al malo mi je perverzno svasat po tak lijepom stenderu  :LOL:
 
strasilo said:
koliko ti se točak odvoji od poda ? .. čini mi se kao da ga dižeš jako visoko (možda griješim jer se na slici baš i ne vidi) :misli: :misli:

Sad sam mjerio - 10cm
 
Mali , čak skoro nikakvi utjecaj ti ima hvatište na vilici. Tvoj problem je to što ti je nosač prekratak na strani gdje je rukohvat. Jednostavno taj krak poluge je prekratak pa to moraš nadoknađivati silom. Moje osobno mišljenje je da nadovariš šipku kao što je ova:

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.limundo.com/slika-Stender-za-motocikl-985606x640.jpg&imgrefurl=http://www.limundo.com/kupovina/Stender-za-motocikl/1026266&usg=__EX4Vs73LtLMN5cLfcBd-VPE281k=&h=480&w=640&sz=41&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=9w6UgqZvvJN4cM:&tbnh=144&tbnw=187&ei=ZoViTYnqEsrusgaEjuC4CA&prev=/images%3Fq%3D%25C5%25A1tender%26um%3D1%26hl%3Dhr%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26biw%3D1440%26bih%3D707%26tbs%3Disch:10%2C228&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=761&vpy=286&dur=647&hovh=194&hovw=259&tx=103&ty=101&oei=ZoViTYnqEsrusgaEjuC4CA&page=1&ndsp=29&ved=1t:429,r:25,s:0&biw=1440&bih=707

samo tvoja mora biti puno dulja, da bi produžio krak na koji djeluješ silom i time smanjio silu!
PS: nemoj zaboraviti šipku ukositi prema gore da ti ne leži na zemnji!
 
3alfa3 said:
Sad sam mjerio - 10cm

eto ti odgovora... ;)

previsoko moraš dizati motor... trebaš nekako spustiti te ušice na štenderu ili podići ove na vilici ... ;) za par cm ...  (y)
 
Vez said:
Mali , čak skoro nikakvi utjecaj ti ima hvatište na vilici. Tvoj problem je to što ti je nosač prekratak na strani gdje je rukohvat. Jednostavno taj krak poluge je prekratak pa to moraš nadoknađivati silom. Moje osobno mišljenje je da nadovariš šipku kao što je ova:

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.limundo.com/slika-Stender-za-motocikl-985606x640.jpg&imgrefurl=http://www.limundo.com/kupovina/Stender-za-motocikl/1026266&usg=__EX4Vs73LtLMN5cLfcBd-VPE281k=&h=480&w=640&sz=41&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=9w6UgqZvvJN4cM:&tbnh=144&tbnw=187&ei=ZoViTYnqEsrusgaEjuC4CA&prev=/images%3Fq%3D%25C5%25A1tender%26um%3D1%26hl%3Dhr%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26biw%3D1440%26bih%3D707%26tbs%3Disch:10%2C228&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=761&vpy=286&dur=647&hovh=194&hovw=259&tx=103&ty=101&oei=ZoViTYnqEsrusgaEjuC4CA&page=1&ndsp=29&ved=1t:429,r:25,s:0&biw=1440&bih=707

To i meni izgleda kao jedino rjesenje
Jedino ostaje navarit cijev i povecat polugu


Vez said:
samo tvoja mora biti puno dulja, da bi produžio krak na koji djeluješ silom i time smanjio silu!
PS: nemoj zaboraviti šipku ukositi prema gore da ti ne leži na zemnji!

Ako i bude okomito na postojece hvatiste za ruku, bit ce odvojeno od poda jer je i sada tako


strasilo said:
eto ti odgovora... ;)

previsoko moraš dizati motor... trebaš nekako spustiti te ušice na štenderu ili podići ove na vilici ... ;) za par cm ...  (y)

Uf, ne znam kak bi "smanjio" stender, a kamoli kako bi dizao rolice na vilici  :mrgreen:


Ako bi i isao u rezanje krakova i ponovo vario hvatiste, koliko da skinem? Koliko bi kotac trebao biti od tla? 5cm je dovoljno? Pitam zato jer neki put dignem motor u dvoristu koje ima mali nagib (ali ne toliki da bi motor kliznuo u rikverc)

Ili,
jel bi mozda piganje stendera da bude nizi pomoglo? Samo, onda je i kut manji i nemrem si predocit u glavi da li bi to jos vise otezavalo dizanje...
A i kak da spigam tak debelu cijev i to jednako s obje strane...  :misli:
 
teoretski bi ti bilo lakše podići "ušice" na vilici nego spuštati štender ..  :mrgreen:
 
Samo ti navari dugu ručku, to ti je najjednostavnije! Sve ostalo su komplikacije. Istina je da obavljaš veći rad kad dižeš teret na veću visinu, ali duljina kraka višestruko smanjuje silu! Štanga koju nadovariš nazad ti mora biti duga bar 40 ako ne i 50 cm. To je moje mišljenje po slici!
 
Vez said:
Samo ti navari dugu ručku, to ti je najjednostavnije! Sve ostalo su komplikacije. Istina je da obavljaš veći rad kad dižeš teret na veću visinu, ali duljina kraka višestruko smanjuje silu! Štanga koju nadovariš nazad ti mora biti duga bar 40 ako ne i 50 cm. To je moje mišljenje po slici!

Pol metra?
Je da imam 192cm, al ne znam da cu imat bas tako duge ruke  :mrgreen:




Ovo sa skracivanjem stendera bi mozda bilo elegantnije rjesenje. Problem je samo u pocetku dizanja. Kasnije kad se malo kotac odigne od tla ide puno lakse, makar i stao na trenutak.
 
3alfa3 said:
Uf, ne znam kak bi "smanjio" stender, a kamoli kako bi dizao rolice na vilici

izbi plastišne prihvate iz cijevi, i okini fleksom ili ručnom pilom cijev koliko ti triba  :wink:. ne zaboravi opet napravit utore na cijevi za centriranje prihvata  (y)
 
3alfa3 said:
Izgleda da nema druge.
Al malo mi je perverzno svasat po tak lijepom stenderu  :LOL:

I meni bi bilo.  :mrgreen:

Ako češ samo ručku, nemoj stavljat pol metra jebo ga led, stavi  cca 20ak cm

Čista poluga, dakle, ako je štender sad dugačak npr 50cm, i pritom dižeš masu od cca 100kg, ako došvasaš ručku od 25cm onda si povećao polugu za 50% i trebalo bi ti bit lakše i trebo bi djelovat sa cca 2/3 desadašnje sile.

Mislim nije bas sve tak crno bijelo, al kuzis kaj ocu rec  :mrgreen:



 
Moja isprika, sad kad sam pogledao neke druge štendere po netu vidim da sam pretjerao sa duljinom!
Ali generalno mislim da je to put kojim se treba ići!
Evo slike na topicu:

http://www.squidbusters.com/forums/Thread-T-Rex-Racing-Bike-Stands-Race-Stands
 
Sad sam malo gledao stender u garazi...

Ove pikse u kojima su prihvati rolica se lako izbiju van. Trebalo bi skratit nekih 5cm, urezat nove granicnike i to je to.
Al onda sam se sjetio da bi mozda imao problem sa skidanjem zadnjeg kotaca jer ga nebi mogao jednostavno izvadit jer bi smetao blatobran (originalan, nisam ga skidao) obizorm da bi on bio nizi za tih 5cm. Iovako je na knap.
Ostaje stvarno samo navarit polugu ili ostavit kako je sad.

Probao sam i vidit da li postoji neka druga tehnika dizanja na stender. Za motor nemam gdje primit da ga malo olaksam - jedino za kotac i u tom slucaju mogu samo desnom rukom donekle jednostavno baratat stenderom, ali time nisam nista dobio - i dalje u jednom trenu moram pustit motor prije nego je dignut pa cu nastavit dizat kao do sad - s obje ruke. Ak nije pao motor u zadnjih 50-100 dizanja, valjda nece ni ubuduce  :mrgreen:


Vez said:
Moja isprika, sad kad sam pogledao neke druge štendere po netu vidim da sam pretjerao sa duljinom!
Ali generalno mislim da je to put kojim se treba ići!
Evo slike na topicu:

http://www.squidbusters.com/forums/Thread-T-Rex-Racing-Bike-Stands-Race-Stands


Ovaj stender na slikama je (ne racunajuci navarenu sipku) kraci od mog. Ista duljina bi bila kad bi navario cijev kracu za cca. 1/3 od ove na slici, znaci, 20tak cm maksimalno
 
joooooj ... opet od banalne stvari pravite nauku ...  :shock:  :jesus:

štender sa tim ušicama kad uglaviš na padove, nemože se mrdnuti nikuda... sve da jednu ruku gurneš u džep, moraš biti poprilično malouman da motor tako padne...  :shock: :shock:

ja inače koristim "šapice" (koje su znatno nestabilnije), pa mi motor nikad nije pao ... a digao sam ih na stotine ... različitih ...  :jesus: :jesus:
 
strasilo said:
joooooj ... opet od banalne stvari pravite nauku ...  :shock:  :jesus:

štender sa tim ušicama kad uglaviš na padove, nemože se mrdnuti nikuda... sve da jednu ruku gurneš u džep, moraš biti poprilično malouman da motor tako padne...  :shock: :shock:

ja inače koristim "šapice" (koje su znatno nestabilnije), pa mi motor nikad nije pao ... a digao sam ih na stotine ... različitih ...  :jesus: :jesus:

Onda je stvar rijesena - dizat cu ko do sad.
Objerucke  :LOL:
 
KING RR said:
E baš super  :mrgreen:  dobiš 100 kuna, točkiće i pivo pa kad si već navalio da nisi džabe zamazo ruke napravi i meni jedan još jedan zadnji   :mrgreen:

jebote, ljudi se otimaju na PP da im ovo napravim za 350 kuna, a tebi kojem radim džabe ni da se pojaviš s tim pivom ... :no:
 
strasilo said:
jebote, ljudi se otimaju na PP da im ovo napravim za 350 kuna, a tebi kojem radim džabe ni da se pojaviš s tim pivom ... :no:


:oops:



Nestignem otić da izvineš sr.t  :?  naletiću do vikenda  :wink: