Homemade štender

nego ajde... uvidio sam na kraju i sam da je kut ipak malo preoštar ..  :? pa sam za "otupio" ...  :LOL:

P2202143.jpg


navario osovinice za kotačiće...

P2202147.jpg


P2202148.jpg


ali je šaraf bio predugačak...

P2202148.jpg


a navoj prekratak, pa je i to trebalo riješiti ...

P2202149.jpg


i to je to za sad ... možda ga još i danas završim do kraja.. a možda i ne...  :LOL: :LOL:

P2202150.jpg


P2202151.jpg
 
Nekako mi ti pomočni kotačići izgledaju slabo, ali vjerujem da majstor zna šta radi (y)
 
Bez ljutnje ali mi izgledaju preslabo, štenderi koje sam radio za svog Bandita imaju M8 vijak i ojačanja, jer se pigao čim sam dignuo motor na štender.

Nemam sada slike ali bi mogao tijekom dana.
 
Ovako sam napravio svoje štendere.

Prednji nema ojačanja jer nije trebalo.

(y)

Preporuka, ručka neka bude duža bit će lakše podić motor.

M
 
ajde bar se nešto proizvodi u HR,nego gospon strašilo jesi lli razmišljao o nazivu npr.: straš-lift :mrgreen:
 
svaka čast straš
samo naprijed možda bude još kupaca :D
 
maxo said:
Nekako mi ti pomočni kotačići izgledaju slabo, ali vjerujem da majstor zna šta radi (y)

nisu slabi... ali mi se ne sviđaju, pa ću ih promieniti .... čim nađem odgovarajuće...  :mrgreen:


Mladen_Bandit said:
Bez ljutnje ali mi izgledaju preslabo, štenderi koje sam radio za svog Bandita imaju M8 vijak i ojačanja, jer se pigao čim sam dignuo motor na štender.

Nemam sada slike ali bi mogao tijekom dana.

Ovo je vijak od 10mm veće tvrdoće... ;)
 
MALI BERO said:
ajde bar se nešto proizvodi u HR,nego gospon strašilo jesi lli razmišljao o nazivu npr.: straš-lift :mrgreen:

ovo nije "proizvodnja" .. ;)

ja sam sebi nešto napravio ....  :mrgreen:
 
strasilo said:
nisu slabi... ali mi se ne sviđaju, pa ću ih promieniti .... čim nađem odgovarajuće...  :mrgreen:


Promjer kotacica na bike lift-u su 90 mm, pa bi bilo dobro taj promjer i staviti.
Na koji ces nacin napraviti nosace za adaptere?
Gledaj kak sam ih ja rjesio.
 
stankovukovic said:
Promjer kotacica na bike lift-u su 90 mm, pa bi bilo dobro taj promjer i staviti.
Na koji ces nacin napraviti nosace za adaptere?
Gledaj kak sam ih ja rjesio.

čini mi se da je za ovo tvoje potrebno nešto više alata nego što prosječan puk Republike Hrvatske posjeduje i svojoj radioni... a meni je to cilj napraviti na način da je svakome moguće.. ;)

koljena koja sam kupio sam mogao i savijati cijev (imam gdje i kako) .. itd .. ;) znači cilj je napraviti funkcionalni štender (da koliko toliko OK izgleda) u kućnoj radinosti ..  (y)

sad će i moje slikice ..  :mrgreen:
 
Falilo mi par cjevčica i malo L-profila, pa sam ipak skočio do radione.... ali samo po materijaj, ne po alat ...  :mrgreen: :mrgreen:

Našao sam idealnu visinu šapica... 33 cm, pa kad budete pravili da znate .. to je za moju vilicu i 17˝ točak

P2202152.jpg


Ako gerijatrija Oldboy može koristiti građevinski alat za svoju preradu, mogu i ja...  :mrgreen:

P2202153.jpg


P2202154.jpg


pa sam ti malo "popecao" ....

P2202156.jpg


P2202157.jpg


P2202158.jpg


P2202159.jpg


i vratio se kući sve to isprobati ....  :mrgreen:

P2202160.jpg


P2202162.jpg


P2202164.jpg


P2202166.jpg


P2202167.jpg


sad još samo treba ofarbati ...  :mrgreen:
 
 @ picasso & flugo  8) (y)

 to sam ja davno vidio, ali treba volje i malo znanja za to napraviti  :wink:

- cijena u D je paprena, ali ako to napravite i bacite se u neku malu seriju, mislim
 da se dobra lova može zaraditi, jer to je super "stvarčica"  (y)

http://www.youtube.com/watch?v=Z3e5TaWFalw


a što se tiče Strašovog; za dizajn +2  :mrgreen: , ali za trud i final 4  ( meni ima previše kuteva )

edit:

na ovom linku vidite i cijenu, tako da materijal sigurno ne vrijedi toliko, ali final je  8)

ali =359 €
 
Možeš još samo step by step kako si ga podigao na štender, sam ili uz pomoć par susjeda, te ilustriraj kako ofarbat    :mrgreen:



DADO+ said:
a što se tiče Strašovog; za dizajn +2  :mrgreen: , ali za trud i final 4  ( meni ima previše kuteva )

I tikva ti ima previše kuteva pa nestavljamo primjedbe    :jesus:    :LOL:
 
DADO ?!? kojih kuteva ?  :misli: :misli:

Uskrsnuli, filmić se uploada... kako sam i obećao ...  :LOL: :jesus:
 
  :mrgreen:

- neću da slikam svoje, jer nisu homemade, pa nema smisla u ovoj temi  :LOL:

    cijenim trud i rad   :wink:




edit:

sorry, nisam se baš naspavao,  :bonk:   vidio sam ovu sliku:
index.php
pa pogriješio  :?


ispravljam ocijenu na 4 za dojam i 4 za final  :LOL:

 
evo i filmića...  :jesus: :jesus: :jesus:

http://www.youtube.com/watch?v=HqITYHZRJgo
 
strasilo said:
evo i filmića...  :jesus: :jesus: :jesus:

http://www.youtube.com/watch?v=HqITYHZRJgo

Nisi mogo malo detaljnije  :palacdolje:                                                                                        :hehehe:
 
KING RR said:
Nisi mogo malo detaljnije   :palacdolje:                                                                                         :hehehe:

da ti nacrtam i otpjevam ...  :jesus: :jesus: